Serwis ogłoszeniowy e-korepetycje.net

Blog e-korepetycje.net

Zapisz się na listę, dzięki czemu otrzymasz:

Darmowy e-book: „32 sposoby na udaną lekcję – porady i przykłady dla nauczycieli”,
a także dostęp do unikalnych treści i comiesięczne podsumowania.

 • Imię:
 • Email:

Zapisując się na listę akceptujesz politykę prywatności serwisu.

Wyświetlono 10 z 297 znalezionych artykułów.
 1. 4 Ćwiczenia na palce pianisty

  Jeśli zaczynasz swoją przygodę z grą na pianinie czy keyboardzie, potrzebujesz jak najwięcej ćwiczyć. Czasem jednak zdarza się, że nie masz dostępu do instrumentu, ze względu na wyjazd lub bardzo obfity harmonogram dnia.

  Czytaj całość »
 2. Wpływ zdrowego stylu życia na dziecko i nastolatka?

  Jak postępować, by tryskać energią i cieszyć się dobrą kondycją fizyczną? Kluczowe jest prowadzenie zdrowego stylu życia, ale nie okazjonalnie, tylko nieprzerwanie. Należy zadbać o to już od najmłodszych lat, bo wykształcenie u dzieci mądrych nawyków przyniesie korzyści na dalszych etapach egzystencji. Do jakich aktywności i zachowań należy zachęcać dzieci i nastolatków, by można było powiedzieć, że prowadzi się ich drogą promującą zdrowy styl życia?

  Czytaj całość »
 3. Jak usprawnić pracę mózgu za pomocą odpowiedniego odżywiania się u dorosłych?

  „Jadło określa świadomość”. To prawda, którą każdy powinien sobie uświadomić. Nie tylko syropy, tabletki czy maści są lekarstwami na różne dolegliwości, ale jedzenie też może stanowić remedium na różne bolączki. Co jeść, by efektywniej myśleć, szybciej kojarzyć fakty i pobudzić logiczne koncypowanie?

  Czytaj całość »
 4. STOP zwolnieniom z WF

  Światowa organizacja wszczęła alarm, ponieważ średnia długość życia obecnego pokolenia dzieci może być krótsza niż długość życia ich rodziców. Brak regularnych ćwiczeń fizycznych powoduje zagrożenia w rozwoju fizycznym oraz pogłębiające się wady postawy. Szczególnie narażone są na nie dzieci w trakcie intensywnego okresu wzrostowego, który przypada na okres 6-7 i 12-16 lat.

  Czytaj całość »
 5. Zdrowe odżywianie w szkole i w domu

  Każdy już wie, że najlepiej aby w ciągu dnia zjeść 5 posiłków. Większość z Was, mniej lub bardziej wie, jak wygląda piramida żywieniowa człowieka. Ten artykuł, mamy nadzieję, nie będzie kolejnym nudnym wykładem na temat tego co jeść, aby żyć zdrowo. Ale na co zwrócić uwagę, żeby nie dać się oszukać.

  Czytaj całość »
 6. Prowadzisz działania edukacyjne? Ta informacja jest dla Ciebie!

  E-korepetycje.net to nie tylko strona z ogłoszeniami korepetycji. Rozwijamy się w kierunkach, w których oczekują nasi użytkownicy. To właśnie dzięki temu powstał blog z informacjami edukacyjnymi. Teraz wprowadzamy kolejną funkcję naszego serwisu. Jest nią patronat medialny.

  Czytaj całość »
 7. Zabawy ruchowe w domu – co robić w domu z dzieckiem, gdy się nudzi?

  „Nuda jest najstraszliwszą plagą naszych czasów”, a najgorsze, gdy w taki stan popadają dzieci. Ich marudzenie przybiera na sile, a nerwy rodziców zostają wystawione na ciężką próbę. Można postawić tamę monotonii oraz bierności i zaproponować dzieciom ciekawe zabawy ruchowe, które nie tylko urozmaicą czas, ale i przyniosą ogromną radość. W co się bawić w domu?

  Czytaj całość »
 8. Gry i zabawy na świeżym powietrzu

  Ruch dla dziecka jest niezwykle ważny. Oprócz rozwoju koordynacji i sprawności fizycznej, podczas zabaw z rówieśnikami uczy się ono również współpracy w grupie, rywalizacji, radzenia sobie z porażką, poznaje smak wygranej.

  Czytaj całość »
 9. Problem z WF

  Coraz więcej dzieci i młodzieży nie chce brać udziału w zajęciach wychowania fizycznego. Jaki jest tego powód, dla którego dzieci szerokim łukiem omijają te zajęcia?


  Kategorie: pływanie, fitness

  Czytaj całość »
 10. Kampania Narodowe Czytanie 2017

  W tym roku każdy Polak może zagłosować na tytuł dzieła literackiego, które będzie wspólnie czytane w trakcie kampanii Narodowego Czytania.


  Kategorie: język polski

  Czytaj całość »