Serwis ogłoszeniowy e-korepetycje.net

Blog e-korepetycje.net

Zapisz się na listę, dzięki czemu otrzymasz:

Darmowy e-book: „32 sposoby na udaną lekcję – porady i przykłady dla nauczycieli”,
a także dostęp do unikalnych treści i comiesięczne podsumowania.

 • Imię:
 • Email:

Zapisując się na listę akceptujesz politykę prywatności serwisu.

Wyświetlono 10 z 320 znalezionych artykułów.
 1. Uprzejmy uczeń – niezbędnik savoir-vivre

  Savoir-vivre to znajomość obowiązujących zwyczajów, form towarzyskich i reguł grzecznościowych, które funkcjonują w danej grupie. To także umiejętność zachowania się w określonych sytuacjach.

  Czytaj całość »
 2. Nowy TEST - sprawdź swoją poprawność językową

  Czy dobrze mówisz po polsku? Czy umiesz stosować wszystkie zasady poprawności językowej? Czy nie popełniasz popularnych błędów, które sprawiają trudność nawet polonistom? Sprawdź się w nowym teście!.

  Czytaj całość »
 3. Zabawy i gry na lekcje z ortografii

  Nie jest łatwo uczyć ortografii w taki sposób, aby nie tylko uczeń zdobył wiedzę, ale także lekcja przebiegała miło i bezstresowo. W takim razie jak to zrobić? Zagrać w gry! W artykule podpowiadamy jakie zabawy można zastosować, aby lekcje ortografii dla nikogo nie były udręką.


  Kategorie: język polski, język polski dla cudzoziemców

  Czytaj całość »
 4. Co powinno znaleźć się w pokoju ucznia

  Niezależnie od posiadanego metrażu mieszkania, każde dziecko, a w szczególności dziecko szkolne, powinno mieć swój niewielki chociaż kącik, gdzie będzie mogło spokojnie odrobić lekcje.

  Czytaj całość »
 5. Konkurs "Moje Święta"

  Zostań reżyserem albo nawet gwiazdą filmową! Nakręć filmik, w którym pokazujesz swoje przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia oraz Sylwestra i wygrywaj nagrody.

  Czytaj całość »
 6. Ocena niedostateczna - porażka ucznia czy korepetytora?

  Korepetytor nie wystawia swoim uczniom ocen, ale czuje się odpowiedzialny za ich porażki w szkole. Jedynka to gorzka pigułka dla mało przedsiębiorczego ucznia, czy może wypadek przy pracy nieprofesjonalnego korepetytora?

  Czytaj całość »
 7. Uczestnictwo w życiu szkoły - o samorządach rodzicielskich

  Pierwsza wywiadówka w szkole u swojej pociechy i pada to magiczne pytanie: Kto chce się znaleźć w gronie reprezentantów komitetu rodzicielskiego? Czym jest Rada Rodziców i jakie pełni funkcje? Jakie są kompetencje Rady Rodziców? O tym przeczytasz w poniższym artykule.

  Czytaj całość »
 8. Mikołajki w szkole

  Mikołajki to czas obdarowywania prezentami małych i dużych przez Świętego Mikołaja ;) W niektórych regionach Polski jest on nazywany również Gwiazdorem lub Dziadkiem Mrozem.

  Czytaj całość »
 9. „A teraz wyjmijcie karteczki” - komunikaty nauczycieli, które wzbudzają u uczniów strach

  Nauczyciel jawi się w oczach uczniów jak mistrz, ekspert, autorytet, ale też jako jednostka siejąca postrach. Jakie komunikaty pedagogów wzbudzają w uczniach największą konsternację?

  Czytaj całość »
 10. Jak napisać - podsumowanie

  Poprawność językowa, to ważna umiejętność, dlatego też przygotowaliśmy dla Was serię wpisów dotyczących trudnych wyrażeń. W dzisiejszym artykule podsumowujemy je wszystkie, aby nic Wam nie umknęło.


  Kategorie: język polski

  Czytaj całość »