Serwis ogłoszeniowy e-korepetycje.net

Artykuły

Zapisz się na listę, dzięki czemu otrzymasz:

Darmowy e-book: „32 sposoby na udaną lekcję – porady i przykłady dla nauczycieli”,
a także dostęp do unikalnych treści i comiesięczne podsumowania.

 • Imię:
 • Email:

Zapisując się na listę akceptujesz politykę prywatności serwisu.

Wyświetlono 10 z 204 znalezionych artykułów.
 1. Obserwacje balkonowe

  Każdy miłośnik astronomii stwierdzi, że noc bez obserwacji jest nocą straconą. Nie wszyscy są szczęściarzami i mieszkają na terenie o niskim stopniu zurbanizowania, gdzie można cieszyć się ciemnym, ogromnym kawałkiem nieba i doszukiwać się kolejnych obiektów, ale obserwacje miejskie też mogą przynieść wiele satysfakcji i co ważne, nie trzeba przewozić sprzętu i dokładnie organizować tego w czasie, tylko wystawić teleskop i oddawać się pasji. Co jest kluczowe podczas tropienia różnych ciał na firmamencie?

  Czytaj całość »
 2. Edukacja domowa - pozaszkolny system nauczania cz.3

  Dzisiaj przedstawiamy trzecią i zarazem ostatnią część cyklu materiałów dotyczących edukacji domowe. Dowiecie się między innymi, jaki wpływ na ucznia ma ocenianie oraz poznacie największe mity na temat systemu edukacji domowej.

  Czytaj całość »
 3. Miary we Wszechświecie

  Rozmiar całego Wszechświata jest nadal nam nieznany, ponieważ jesteśmy w stanie określić odległości tylko te, które widzimy. Jako, że Wszechświat istnieje około 14 miliardów lat, to światło docierające do Ziemi z różnych jego zakątków miało tylko tyle czasu, aby dotrzeć do nas. Galaktyki, które aktualnie widzimy bardzo blisko brzegu obserwowanej granicy prawdopodobnie są już znacznie dalej od nas niż możemy to określić.

  Czytaj całość »
 4. Edukacja domowa - pozaszkolny system nauczania cz.2

  Przedstawiamy Wam kolejne odcinki naszego materiału dotyczące edukacji domowej. Z poniższych materiałów dowiecie się między innymi, co skłoniło Agnieszkę do podjęcia decyzji o rozpoczęciu edukacji domowej swoich dzieci. Czy edukacja domowa oznacza koniec życia towarzyskiego dzieci i skazanie ich na samotność? A w końcu najważniejsze - jak znaleźć właściwą osobę (lub osoby), które zajmą się edukacją domową?

  Czytaj całość »
 5. Słowniczek astronomiczny

  Słowniczek astronomiczny to bardzo przydatna rzecz dla osób interesujących się kosmosem. Znajdziesz tu kilka podstawowych pojęć i krótkie wytłumaczenie ich znaczenia.

  Czytaj całość »
 6. Układ słoneczny, planety, podboje, loty...

  Dawno, dawno temu...to nie będzie bajka, ale teoria Wielkiego Wybuchu (Big Bang). Około 5-6 miliardów lat temu powstał Układ Słoneczny, który wyłonił się z obłoku gazowo-pyłkowego, przyciągającego materię w kierunku gęstniejącego jądra. Wewnątrz obłoku gaz kurczył się dużo szybciej niż w zewnętrznych warstwach i w taki sposób powstało Słońce. Co powstało w dalszej kolejności? O tym w poniższym artykule.

  Czytaj całość »
 7. Edukacja domowa - pozaszkolny system nauczania

  Edukacja domowa to nic innego jak nauczanie dzieci przez rodziców lub korepetytorów w domu. Dla wielu jest to wciąż nieodkryty temat, dla innych kontrowersyjny, inni nastawieni są sceptycznie. A jak jest naprawdę? O tym nagraliśmy całą serię filmów, w których nasi bohaterowie: Marta, Adrian i Agnieszka opowiadają o swoich doświadczeniach domowej edukacji.

  Czytaj całość »
 8. Historia kalendarza

  Czy wiecie jak powstał kalendarz, którym obecnie się posługujemy? Artykułem na ten temat rozpoczynamy marcowy cykl artykułów o tematyce astronomicznej. Będzie kosmicznie i nie tylko!

  Czytaj całość »
 9. Zajęcia po szkole i pracy – cz. 2

  Przedstawiamy drugą część artykułu dotyczące aktywności, jakie można wybrać po szkole lub pracy, aby utrzymać zdrowie i dobrą kondycję. Będzie mowa o takich dyscyplinach jak tenis ziemny, taniec, jazda konna, aikido i jazda na deskorolce. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem.

  Czytaj całość »
 10. Zajęcia po szkole i pracy – cz. 1

  Nie samą pracą czy szkołą żyje człowiek i dlatego po wypełnieniu obowiązków warto rozwijać mięśnie i szlifować formę. Nie chodzi tutaj o przekwalifikowanie się na zawód sportowca, ale o naładowanie się pozytywną energią, wzmocnienie organizmu, uczenie się wytrwałości i pokory. W jakich zajęciach można brać udział po szkole lub pracy? Oto kilka naszych propozycji.

  Czytaj całość »