Blog e-korepetycje.net: Artykuły z serii wsparcie rodzica

Jaką szkołę podstawową wybrać dla dziecka?

Wybór szkoły podstawowej dla dziecka to jedna z ważniejszych decyzji, przed jaką musimy stanąć. Nasza pociecha wkracza w inny etap samodzielności, a my w inny etap rodzicielstwa. Dlatego tak ważne jest, aby zrobić to mądrze, biorąc pod uwagę kilka znaczących aspektów.

Nie bój się czerwieni - paleta technik w komunikacji z rodzicami

Ile rozmów z rodzicami „masz na swoim koncie”? Chyba niewielu z nas jest w stanie podać konkretną liczbę. Dziesiątki, setki, może nawet tysiące… – rozmawiamy wtedy, kiedy jest potrzeba, prawda? A może jednak nie?

Jak przygotować dziecko do pierwszej klasy?

Rok szkolny zbliża się wielkimi krokami. Już za kilka dni uczniowie zasiądą w szkolnych ławkach. Dla rodziców i dzieci, których przygoda dopiero się zaczyna to wielkie przeżycie, dlatego postanowiliśmy pomóc Wam w tych pierwszych momentach i przygotowaliśmy kilka rad, które mogą okazać się przydatne.

Jak zorganizować miejsce pracy dla ucznia?

Sukces ucznia w jakiejś mierze zależy od tego, w jakiej przestrzeni pracuje, odrabia lekcje i się uczy. W domu znacznie trudniej jest skoncentrować uwagę ucznia, jednak mamy wpływ na to w jaki sposób otoczenie i szeroko rozumiane miejsce pracy, wpłynie na jego komfort nauki.

Dlaczego uczniowie ściągają?

Temat oszukiwania przez uczniów czy studentów był i nadal jest wielokrotnie poruszany. Zdaniem niektórych, zdalna edukacja ujawniła skalę tego problemu.

Edukacja domowa krok po kroku - formalności do spełnienia

Edukacja domowa - pisaliśmy o niej niejednokrotnie na naszych łamach. Wracamy do tematu ponownie, ponieważ w czasach pandemii wielu rodziców na nowo zaczyna się zastanawiać nad tym systemem edukacji. Przyjrzyjmy się bliżej, jakie formalności trzeba spełnić, aby móc przejść na pozaszkolny system nauczania.

Mapa myśli – co to jest i jak ją przygotować?

Mapa myśli pomaga aktywizować obie półkule mózgowe i wyzwolić większy potencjał intelektualny. Stymuluje kreatywność, ułatwia szybkie kojarzenie i powiązywanie faktów oraz ich zapamiętywanie. Ta metoda graficzna świetnie sprawdzi się podczas tworzenia notatek, utrwalania materiału, przygotowywania się do ważnego sprawdzianu czy egzaminu. Poznaj zalety mapy myśli i dowiedz się, jak może ułatwić naukę Twojemu dziecku.

Edukacyjne gry planszowe dla uczniów

W dobie komputerów i smartfonów edukacyjne gry planszowe dla uczniów wydają się reliktem minionej epoki. Tak naprawdę jednak wciąż są uwielbiane przez dzieci i doceniane przez nauczycieli. Do nauki przez zabawę znacznie łatwiej zachęcić najmłodszych niż do standardowych metod przyswajania wiedzy, szczególnie gdy edukacja odbywa się w sposób zdalny w domu.

[Raport] Sytuacja w edukacji w czasie pandemii

Zamknięte szkoły i odwołane zajęcia lekcyjne. Zamrożona gospodarka, ludzie tracący pracę i dochody. Uczniowie pozostają pod opieką rodziców, w szkołach mają być prowadzone lekcje online. Korepetytorzy, którzy do tej pory prowadzili zajęcia stacjonarne, muszą zawiesić swoją działalność albo przenieść usługi do sieci. Nauczyciele, często bez wsparcia ze strony szkoły, są zmuszeni do nauczenia się obsługi aplikacji do prowadzenia videokonferencji.

5 oryginalnych zajęć dla dzieci na lato

Rok szkolny – w tym roku wyjątkowy – dobiega końca. Wakacje za pasem i… pojawia się pytanie, co dalej? Z uwagi na sytuację epidemiologiczną, letni wypoczynek będzie wyglądał nieco inaczej niż zazwyczaj. Jak zatem zorganizować czas wolny w kreatywny sposób? Oto ciekawe propozycje zajęć dla dzieci, na które warto zwrócić uwagę.

Edukacja domowa w czasach koronawirusa [wywiad]

W ciągu zaledwie kilku tygodni, nasz tryb życia zmienił się całkowicie. Jedną z grup, która najbardziej odczuła te zmiany – byli rodzice. W krótkim czasie musieli przestawić swoje życie zawodowe. Zapytaliśmy rodziców, jak wygląda u nich edukacja domowa i codzienne życie. Prawie jednogłośnie przyznają – bywa ciężko.

Jak zorganizować dziecku czas po szkole i w przerwach w lekcjach?

Nie samą szkołą dziecko żyje. Zdarzają się okresy przerwy w nauce – ot, choćby tej świątecznej, ale i związanej z nadzwyczajnymi sytuacjami. W zeszłym roku mieliśmy kilkutygodniowy strajk w szkołach, a obecnie – przerwę spowodowaną profilaktyką zarażeń koronawirusem. Dlatego rodzice zastanawiają się, co zrobić, aby zająć swoim pociechom czas, czy to po szkole, czy w czasie, gdy lekcji nie ma z innych powodów. Mamy dla Ciebie kilka podpowiedzi.

Rodzic vs korepetycje: jak się mądrze zaangażować?

Jako odpowiedzialnemu rodzicowi zależy Ci na jak najlepszym wykształceniu Twojego dziecka. Dlatego decydujesz się zainwestować w korepetycje dla swojej latorośli – czy to żeby pomóc jej przezwyciężyć trudności na lekcjach, czy też rozwinąć kluczowe umiejętności. Pytanie jednak brzmi: czy rola rodzica kończy się na znalezieniu dobrego korepetytora? A może masz możliwość zaangażowania się w proces nauki w większym stopniu? Jak najbardziej tak! Zobacz, jak to zrobić mądrze.

Szukasz korepetytora dla swojego dziecka? Sprawdź 5 wskazówek, które pomogą Ci wybrać najlepszego

Korzystanie z prywatnych lekcji stało się dzisiaj powszechne. Obecnie uczęszczają na nie nie tylko uczniowie, którzy mają trudności z nadążeniem za materiałem w szkole, ale także ci, którzy chcą poszerzyć wiedzę i rozwinąć umiejętności. Dobry korepetytor może stać się dla dziecka nawet tutorem – swoistym „przewodnikiem”, który nakieruje je na dalszą edukację. Sęk w tym, że trzeba znaleźć tego naprawdę dobrego. Jak? Oto kilka wskazówek, które pomogą podjąć decyzję.

Dzieci - zagrożenia w sieci

Dostęp do sieci internetowej ma już praktycznie każdy. Dzieci zaczynają korzystać z Internetu w coraz młodszym wieku. Średnia ta przypada w Polsce na około 9 lat. Mądrze wykorzystane zasoby stanowią nieograniczone źródło wiedzy, której zdobycie w świecie rzeczywistym byłoby znacznie utrudnione.

Odrabianie lekcji za ucznia

Ręka do góry, kto nigdy nie odrobił lekcji za dziecko, nie napisał za nie wypracowania na polski, lub nie namalował obrazka na plastykę. Czy wyręczanie dziecka w lekcjach i robienie ich za niego jest dobre? Jakie mogą być tego konsekwencje?

5 zabaw w domu, które rozwiną kreatywność u dziecka

Zabawa zapewnia kontakt ze światem ludzkim i rzeczowym. To forma uczenia się, pracy, a także rodzaj oddziaływań społecznych. Najbardziej pożądane są te rozrywki, które rozwijają kreatywność dzieci. Jakie aktywności zaproponować podopiecznym, by zdobyli nowe umiejętności i doświadczenia, utrwalili i udoskonalili przyswojone sposoby działania i myślenia, a także rozwinęli swoje możliwości umysłowe w warunkach domowych?

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - przydatne zwroty

Zebraliśmy zwroty z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Baza testów
Marketing internetowy w edukacji
Raport cen korepetycji 2023