Raport z cen korepetycji 2023 (ceny za godzinę matematyki, angielskiego itp.)

„Raport z cen korepetycji 2023” to próba analizy ceny zajęć pozalekcyjnych i wpływu na nie obecnej sytuacji ekonomicznej. Przebadaliśmy ogłoszenia korepetytorów, by zrozumieć zmiany w kosztach nauki. Porównaliśmy trzy różne formy korepetycji: stacjonarną, online i hybrydową, oraz dodatkowo przeanalizowaliśmy ceny z ostatnich 3 lat. Jak bardzo zmieniły się ceny usług korepetytorów?

W raporcie skupiamy się na 20 popularnych przedmiotach i 30 miastach w Polsce. Analizowane są ceny za 60 minut lekcji, uśrednione w przedziałach cenowych od 10 zł do 400 zł. W tych kryteriach zmieściło się aż 240 026 ogłoszeń dodanych w naszym serwisie e-korepetycje.net. Tak duża próbka pozwala nam na rzetelną ocenę rynku usług korepetytorskich.

Forma stacjonarna zajęć była dominującą w roku szkolnym 2022/2023. Teraz obserwujemy gwałtowny wzrost popularności korepetycji online i hybrydowych. Aktualnie blisko 40% korepetytorów oferuje zarówno lekcje stacjonarne (u siebie lub z dojazdem do ucznia) i zdalne. Spotkania twarzą w twarz pozwalają na lepszą komunikację i interakcje społeczne, jednak uczniowie i rodzice coraz częściej wybierają korepetycje online ze względu na ograniczenia czasowe i wygodę.

Ceny korepetycji z fizyki, informatyki, matematyki wyższej i muzyki pozostają wyższe, zwłaszcza w formie online i nauczania hybrydowego (online lub stacjonarnie). Jak dużo jest w stanie zapłacić uczeń, aby zaoszczędzić nieco czasu na dojazdach? Czy są przedmioty, przy których oferta zdalnej nauki będzie tańsza od spotkań twarzą w twarz?

Analiza danych pokazuje nam, że rynek korepetycji wciąż ewoluuje w kierunku nauki online. I choć korepetycje stacjonarne mają nadal swoje zalety, takie jak interakcje społeczne i skupienie na nauce, to coraz częściej wybieramy naukę przed komputerem. Wnioski raportu przyciągają uwagę, przedstawiając zmieniający się krajobraz korepetycji w Polsce. Z dodatkowych zajęć korzysta coraz więcej uczniów. Popularne korki nie są już jedynie sposobem na nadrobienie zaległości w szkole. Coraz częściej sięgają po nie uczniowie, którzy chcą przygotować się do konkursów lub olimpiad, albo rozwijać swoje pozaszkolne zainteresowania.

Sprawdź, jak przez ostatnie lata zmienił się rynek korepetycji. Dowiedz się, dlaczego zajęcia online są droższe od stacjonarnych. 

 

 

Jesteś korepetytorem i uczysz innych? Jeżeli jeszcze nie masz ogłoszenia w naszym serwisie, dodaj je teraz zupełnie za darmo.

 

Masz u nas ogłoszenie, ale chcesz być bardziej widoczny? Wyróżnij je i zyskaj wyższą pozycję na liście ogłoszeń. Zdobądź nowych uczniów!

O autorze

MF

Te artykuły też mogą Ci się spodobać

Zrób sobie promocję

Co najbardziej przyciąga klientów? Rabaty, wyprzedaże, gratisy. Korepetytor może wykorzystać takie sztuczki, by zyskać sympatię uczniów. Nauczyciel zarobi może i mniej, ale zawsze będzie miał chętnych do spotkań z nim, Jakie promocje można zaoferować uczniom?

Jak zachęcić ucznia, aby uczył się z Tobą również w nowym roku szkolnym?

Obecny rok szkolny nieuchronnie zbliża się ku końcowi. Oznacza to nie tylko czas wakacji dla ucznia, ale również dla nauczycieli. A jak to wygląda u korepetytorów? Czy uczniowie, tak jak do szkoły, wrócą również do nich po wakacjach?

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - przydatne zwroty

Zebraliśmy zwroty z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Baza testów
hiszpanski online
Marketing internetowy w edukacji
Pobierz darmowe ebooki
i zapisz się na newsletter.
e-book
Raport cen korepetycji 2023