Raport z cen korepetycji 2023 (ceny za godzinę matematyki, angielskiego itp.)

„Raport z cen korepetycji 2023” to próba analizy ceny zajęć pozalekcyjnych i wpływu na nie obecnej sytuacji ekonomicznej. Przebadaliśmy ogłoszenia korepetytorów, by zrozumieć zmiany w kosztach nauki. Porównaliśmy trzy różne formy korepetycji: stacjonarną, online i hybrydową, oraz dodatkowo przeanalizowaliśmy ceny z ostatnich 3 lat. Jak bardzo zmieniły się ceny usług korepetytorów?

W raporcie skupiamy się na 20 popularnych przedmiotach i 30 miastach w Polsce. Analizowane są ceny za 60 minut lekcji, uśrednione w przedziałach cenowych od 10 zł do 400 zł. W tych kryteriach zmieściło się aż 240 026 ogłoszeń dodanych w naszym serwisie e-korepetycje.net. Tak duża próbka pozwala nam na rzetelną ocenę rynku usług korepetytorskich.

Forma stacjonarna zajęć była dominującą w roku szkolnym 2022/2023. Teraz obserwujemy gwałtowny wzrost popularności korepetycji online i hybrydowych. Aktualnie blisko 40% korepetytorów oferuje zarówno lekcje stacjonarne (u siebie lub z dojazdem do ucznia) i zdalne. Spotkania twarzą w twarz pozwalają na lepszą komunikację i interakcje społeczne, jednak uczniowie i rodzice coraz częściej wybierają korepetycje online ze względu na ograniczenia czasowe i wygodę.

Ceny korepetycji z fizyki, informatyki, matematyki wyższej i muzyki pozostają wyższe, zwłaszcza w formie online i nauczania hybrydowego (online lub stacjonarnie). Jak dużo jest w stanie zapłacić uczeń, aby zaoszczędzić nieco czasu na dojazdach? Czy są przedmioty, przy których oferta zdalnej nauki będzie tańsza od spotkań twarzą w twarz?

Analiza danych pokazuje nam, że rynek korepetycji wciąż ewoluuje w kierunku nauki online. I choć korepetycje stacjonarne mają nadal swoje zalety, takie jak interakcje społeczne i skupienie na nauce, to coraz częściej wybieramy naukę przed komputerem. Wnioski raportu przyciągają uwagę, przedstawiając zmieniający się krajobraz korepetycji w Polsce. Z dodatkowych zajęć korzysta coraz więcej uczniów. Popularne korki nie są już jedynie sposobem na nadrobienie zaległości w szkole. Coraz częściej sięgają po nie uczniowie, którzy chcą przygotować się do konkursów lub olimpiad, albo rozwijać swoje pozaszkolne zainteresowania.

Sprawdź, jak przez ostatnie lata zmienił się rynek korepetycji. Dowiedz się, dlaczego zajęcia online są droższe od stacjonarnych. 

 

 

Jesteś korepetytorem i uczysz innych? Jeżeli jeszcze nie masz ogłoszenia w naszym serwisie, dodaj je teraz zupełnie za darmo.

 

Masz u nas ogłoszenie, ale chcesz być bardziej widoczny? Wyróżnij je i zyskaj wyższą pozycję na liście ogłoszeń. Zdobądź nowych uczniów!

O autorze

avatar
e-korepetycje.net

Te artykuły też mogą Ci się spodobać

6 sposobów na zwiększenie motywacji uczniów do pracy z korepetytorem

Kiedy nauka przynosi najlepsze efekty? Wówczas, gdy podchodzi się do niej z zapałem i motywacją. To one budują zaangażowanie i sprawiają, że można „pokonywać góry”. Warto jednak pamiętać, że motywacja nie bierze się znikąd.

Emeryt-korepetytor: czym przekonać uczniów do zapisania się na lekcje?

Coraz więcej osób na emeryturze decyduje się udzielać korepetycji. Jesteś jedną z nich? A może dopiero rozważasz tę dodatkową formę zarabiania? Jeśli tak, możesz mieć wątpliwości, czym przekonać do siebie uczniów – zwłaszcza w dobie dużej konkurencji na rynku. Dobra wiadomość jest taka, że nie masz się czego obawiać. Korepetytor-emeryt ma wiele do zaoferowania klientom. Oto najważniejsze przewagi konkurencyjne, które warto podkreślać.

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - przydatne zwroty

Zebraliśmy zwroty z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Baza testów
e-korepetycje.net
Marketing internetowy w edukacji
Raport cen korepetycji 2023