Serwis ogłoszeniowy e-korepetycje.net

Blog e-korepetycje.net

Zapisz się na listę, dzięki czemu otrzymasz:

Darmowy e-book: „32 sposoby na udaną lekcję – porady i przykłady dla nauczycieli”,
a także dostęp do unikalnych treści i comiesięczne podsumowania.

 • Imię:
 • Email:

Zapisując się na listę akceptujesz politykę prywatności serwisu.

Wyświetlono 10 z 311 znalezionych artykułów.
 1. Zabiegane pokolenie młodych a nauka języka obcego.

  Nauka ludzi w przedziale wiekowym 20-30 lat to trudne wyzwanie. To pokolenie żyje w pędzie, nie ma na nic czasu, a widoczne efekty swoich działań chciałoby mieć natychmiast. Jak do nich podejść?


  Kategorie: język angielski

  Czytaj całość »
 2. Plan dnia ucznia

  Ile czasu powinno poświęcać się na odrabianie lekcji, a ile na odpoczynek? Czy oglądanie telewizji faktycznie relaksuje?

  Czytaj całość »
 3. Plany lekcji do wydrukowania

  Jak co roku przekazujemy naszym użytkownikom plany lekcji do wydrukowania, w których wypiszecie swoje całotygodniowe zajęcia

  Czytaj całość »
 4. Co robić, by uczeń nie zraził się do systemu edukacji

  Pierwsze dni w szkole są ogromnym stresem dla wielu osób. Z jednej strony to wyzwanie, przełom w życiu, ale też żmudna praca, poświęcenie i zmiana dotychczasowej egzystencji. Inauguracyjny dzwonek wywołuje trwogę, oszołomienie i obawy. Często okazuje się, że te negatywne odczucia były niepotrzebne, bo szkoła wcale nie jest taka straszna, a nawet można w niej miło spędzić czas. Grunt to pozytywne myślenie i dobre nastawienie!

  Czytaj całość »
 5. Zajęcia pozalekcyjne – czy i na co warto zapisać dziecko

  Oferta zajęć pozalekcyjnych jest bardzo szeroka. To już nie te czasy, gdy można było posłać dziecko na naukę języka obcego czy  jakieś zajęcia sportowe. Teraz nasza latorośl może uczyć się garncarstwa, technik autoprezentacji, wszelkich form tańca, zajęć muzycznych, plastycznych, nauki gry w szachy, a nawet programowania.

  Czytaj całość »
 6. Matury poprawkowe 2016

  W dniu dzisiejszym rozpoczęły się maturalne egzaminy poprawkowe. Prawo do ponownego przystąpienia do tej części matury mieli abiturienci, którzy w maju nie zdali egzaminu tylko z jednego przedmiotu w części pisemnej lub ustnej.

  Czytaj całość »
 7. 11 kroków do perfekcyjnego opisu profilowego

  Nieubłaganie zbliża się rok szkolny, a tym samym sezon na udzielanie korepetycji. Warto więc sprawdzić, czy profil na e-korepetycje.net jest uzupełniony prawidłowo. Jak to zrobić? Podpowiadamy w tym artykule.

  Czytaj całość »
 8. Egzamin poprawkowy - jak on wygląda?

  Jak wygląda egzamin poprawkowy w aspekcie formalnym? Na jakim szczeblu edukacji można być nieklasyfikowanym do następnej klasy? Jakie są formy egzaminów poprawkowych? Na te i podobne pytania znajdziecie odpowiedź poniżej.

  Czytaj całość »
 9. Wrażenia z zajęć muzycznych dla przedszkolaków

  W niniejszym artykule chciałabym podzielić się z innymi rodzicami wrażeniami z zajęć muzycznych, na które uczęszcza moja 5-letnia córeczka. To zajęcia z nauki gry na keyboardzie, na które trafiłyśmy... przypadkowo, a które okazały się trafnym wyborem.


  Kategorie: muzyka, nauka śpiewu

  Czytaj całość »
 10. Zabawy integracyjne w szkole

  Wprowadzenie przez nauczycieli w początkowych dniach edukacji programów adaptacyjno-integracyjnych, składających się z zabaw i ćwiczeń, ułatwia cementowanie grupy, poznanie siebie. To okazja do nawiązania kontaktów między rówieśnikami, ale też i z wychowawcą. Jak się bawić i w co? O tym przeczytacie w artykule.


  Kategorie: pedagogika

  Czytaj całość »