Pobierz e-book: "Zawód: Korepetytor - Kompendium wiedzy”. Kliknij tutaj!

Serwis ogłoszeniowy e-korepetycje.net

Blog e-korepetycje.net

Zapisz się na listę, dzięki czemu otrzymasz:

Darmowy e-book: „32 sposoby na udaną lekcję – porady i przykłady dla nauczycieli”,
a także dostęp do unikalnych treści i comiesięczne podsumowania.

 • Imię:
 • Email:

Zapisując się na listę akceptujesz politykę prywatności serwisu.

Wyświetlono 10 z 333 znalezionych artykułów.
 1. Prymus – czy warto się wyróżniać na tle klasy?

  W szkołach można znaleźć całą galerię postaci – średniaków, indywidualistów, buntowników, gwiazdy sportu... Wśród nich wyróżniają się jednostki wybitne, odznaczające się najlepszymi wynikami w nauce, czyli prymusi.Czy opłaca się przewyższać innych pod względem nauki i odcinać od reszty klasy?


  Kategorie: pedagogika

  Czytaj całość »
 2. Korepetycje – moda czy konieczność?

  Kiedyś nauczyciel pracował tylko w szkole i nie miał żadnego dodatkowego oraz dochodowego zajęcia. We współczesnych czasach prywatne lekcje to niemalże drugi etat pedagoga. Korepetycji udzielają też studenci, sami uczniowie, eksperci w jakiejś dziedzinie. Żyjemy w rzeczywistości, w której panuje pogoń za karierą, pieniędzmi, wykształceniem. Żeby osiągnąć te cele niezbędne jest uczęszczanie na korepetycje czy może to tylko chwilowa moda?

  Czytaj całość »
 3. Ty czy Pan, Pani? O relacjach korepetytora z uczniami

  Z pozoru jest to błahy problem, ale jakże dużo trudności przysparza, żeby go rozwiązać w taki sposób, aby relacje nauczyciel - kursant były pozytywne, cel edukacyjny osiągnięty i obie strony usatysfakcjonowane.

  Czytaj całość »
 4. Zrób sobie promocję

  Co najbardziej przyciąga klientów? Rabaty, wyprzedaże, gratisy. Korepetytor może wykorzystać takie sztuczki, by zyskać sympatię uczniów. Nauczyciel zarobi może i mniej, ale zawsze będzie miał chętnych do spotkań z nim, Jakie promocje można zaoferować uczniom?


  Kategorie: marketing, zarządzanie

  Czytaj całość »
 5. Wyniki konkursu z ankiety Ulepszamy treści dla Was

  Poznajcie wyniki ostatnio przeprowadzonej ankiety dotyczącej mediów społecznościowych oraz treści artykułów na naszym blogu.

  Czytaj całość »
 6. Rynek korepetycji – rosnący potencjał

  Potwierdzają się prognozy z zeszłego roku mówiące o tym, że rynek korepetycji wciąż nabiera na sile. Świadczą o tym badania przeprowadzone przez największy w Polsce serwis ogłoszeń korepetycji e-korepetycje.net, podczas którego przeanalizowano ponad 120 tysięcy ogłoszeń.

  Czytaj całość »
 7. Przygotowanie do matury czas zacząć

  Do matury 2017 zostało nieco ponad 6 miesięcy. Część pisemna z języka polskiego rozpocznie się 4 maja o godz. 9:00. Czy to oznacza, że już trzeba zacząć się uczyć? A może jest już za późno?

  Czytaj całość »
 8. Dzień Nauczyciela

  14 październik to święto wszystkich Nauczycieli. W tym szczególnym dniu i nasz zespół przyłącza się do życzeń.

  Czytaj całość »
 9. Jak wygląda praca nauczyciela?

  Nauczyciel to niegdyś zawód bardzo szanowany. W dzisiejszych czasach niewiele zostało już z tego szacunku. Czy zawód nauczyciela jest trudny i wymagający?

  Czytaj całość »
 10. Krok po kroku – jak przeprowadzić lekcję z uczniem?

  Jak wygląda wzorowy schemat spotkania z uczniem? Jak powinny wyglądać zajęcia, aby udało się przerobić cały zaplanowany materiał, a przy tym uczeń jak i nauczyciel czuli się podczas lekcji komfortowo?

  Czytaj całość »