Pomoc i wsparcie

Znajdź natychmiast odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Rejestracja

Aby zarejestrować się w serwisie e-korepetycje.net, należy przejść na podstronę Załóż konto i wypełnić formularz zapoznając się przy tym z Regulaminem i akceptując go. Należy pamiętać o tym, że login będzie widoczny zarówno w treści ogłoszenia, jak i w jego adresie. Po zarejestrowaniu wystarczy odebrać e-mail i aktywować konto klikając w link aktywacyjny (UWAGA: e-mail może dojść z opóźnieniem lub może trafić do folderu "spam"). Rejestracja w serwisie jest bezpłatna. W serwisie można dodać tylko jedno konto.

Przede wszystkim, do logowania na konto możesz użyć adresu e-mail zamiast loginu. Login natomiast znajduje się na podstronie z Twoim ogłoszeniem, więc wystarczy je odszukać i go sprawdzić. W przypadku napotkania jakichkolwiek problemów prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy w zakładce Kontakt i o podanie adresu mailowego, jaki został podany przy rejestracji.
Do odzyskania zapomnianego hasła służy zakładka Zapomniałem hasła. Wystarczy uzupełnić formularz podając swój login i e-mail, a następnie odebrać e-maila i postępować zgodnie ze wskazówkami w otrzymanej wiadomości. W przypadku napotkania jakichkolwiek problemów prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy w zakładce Kontakt i o podanie loginu bądź adresu mailowego, jakie zostały podane przy rejestracji w serwisie.
Do logowania do serwisu możesz użyć albo e-maila, albo loginu. To samo dotyczy formularza odzyskiwania hasła, w którym wymagana jest tylko jedna z tych danych. Zaloguj się zatem na swoje konto i sprawdź przypisany do niego adres e-mail.

Korzystanie z konta

W celu edycji danych należy zalogować się na swoje konto za pomocą loginu (lub e-maila) i hasła podanego przy rejestracji. Następnie należy przejść do swojego profilu i przejść do zakładki "Moje konto". Możesz tam wprowadzić bądź zmienić dane kontaktowe, obszary działania, zdjęcie, informację o sobie, hasło oraz dane do faktury.

Obszar działania to nic innego jak miasto bądź dzielnica, na terenie której udzielasz korepetycji. Obszary działania można dodać po zalogowaniu do konta, w zakładce "Moje konto" -> "Obszary działania".
Jeśli prowadzisz zajęcia wyłącznie online, to w obszarach działania nie wybieraj żadnych miejscowości. Jedyne co musisz zrobić, to zaznaczyć bezpośrednio w ogłoszeniu „Miejsce lekcji”: Online
Jeśli prowadzisz zajęcia tylko stacjonarnie, wybierz w obszarach działania miejscowości, w których fizycznie prowadzisz zajęcia, a w ogłoszeniu dodatkowo będziesz mieć możliwość, by określić, czy prowadzisz je u siebie czy u ucznia.
Jeśli prowadzisz zajęcia zarówno online, jak i stacjonarnie, w obszarach działania wybierz te miejscowości, w których prowadzisz zajęcia stacjonarne (maksymalnie 8), a bezpośrednio w ogłoszeniu, w polu „Miejsce lekcji” będziesz mieć możliwość dookreślenia, czy prowadzisz je stacjonarnie (U ucznia / U nauczyciela) czy Online.

W serwisie wprowadziliśmy opcję samodzielnego usuwania konta przez Użytkownika. Należy zalogować się na swój profil i kliknąć w zakładkę Moje konto -> Ustawienia konta. Na samym dole będzie możliwość usunięcia konta. Proszę postępować zgodnie z instrukcjami podanymi na ekranie. Jeszcze bardziej szczegółową instrukcję usuwania swojego konta można znaleźć na blogu pod linkiem:
https://www.e-korepetycje.net/aktualnosci/nowa-funkcja-usuwanie-konta
Oprócz usuwania kont na prośbę użytkowników, usuwane są konta niezgodne z regulaminem. Powód usunięcia znajduje się w treści wiadomości systemowej, która jest wysyłana na adres e-mail przypisany do konta w serwisie. W razie wątpliwości co do powodu usunięcia ogłoszenia, prosimy o dokładne zapoznanie się z Regulaminem.

Ogłoszenia

Tak, zarówno założenie konta, jak i dodanie dowolnej liczby ogłoszeń, są darmowe. Odpłatne są jedynie dodatkowe usługi, w tym wyróżnienie ogłoszenia korepetycji.
Aby dodać ogłoszenie, należy zalogować się na swoje konto za pomocą loginu (lub e-maila) i hasła podanego przy rejestracji. Następnie należy przejść do zakładki "Ogłoszenia”, a potem na górze strony wybrać „Udzielam korepetycji i kliknąć przycisk "Dodaj ogłoszenie". Ogłoszenie będzie widoczne na stronie tuż po jego dodaniu.

Aby dodać ogłoszenie, należy zalogować się na swoje konto za pomocą loginu (lub e-maila) i hasła podanego przy rejestracji. Następnie należy przejść do zakładki "Ogłoszenia”, a potem na górze strony wybrać „Szukam nauczyciela” i kliknąć przycisk "Dodaj ogłoszenie". Ogłoszenie ucznia wygasa po 30 dniach od jego dodania, chyba że okres ten zostanie przedłużony przez przejście do zakładki "Szukam nauczyciela" i kliknięcie ikony odświeżenia przy wybranym ogłoszeniu.

Aby dodać ofertę pracy, należy zalogować się na swoje konto za pomocą loginu (lub e-maila) i hasła podanego przy rejestracji. Następnie należy przejść do zakładki "Ogłoszenia”, a potem na górze strony wybrać „Dam pracę” i kliknąć przycisk "Dodaj ofertę pracy". Oferta wygasa po 30 dniach od jej dodania, chyba że okres ten zostanie przedłużony przez przejście do zakładki "Dam pracę" i kliknięcie ikony odświeżenia przy wybranej ofercie.

Edycji ogłoszenia lub oferty pracy dokonuje się po zalogowaniu na swoje konto i przejściu do zakładki „Ogłoszenia”, a następnie wybraniu ("Udzielam korepetycji", "Szukam nauczyciela" lub "Dam pracę"). Wystarczy wybrać ogłoszenie lub ofertę, kliknąć w ikonę ołówka przy ogłoszeniu, dokonać zmian i je zaakceptować. Zmiany widoczne są natychmiastowo.

Usunięcia ogłoszenia lub oferty dokonuje się po zalogowaniu na swoje konto i przejściu do zakładki „Ogłoszenia”, a następnie wybraniu ("Udzielam korepetycji", "Szukam nauczyciela" lub "Dam pracę"). Wystarczy przy wybranym ogłoszeniu lub ofercie kliknąć ikonę krzyżyka. Usunięcie ogłoszenia jest nieodwracalne.
Usuwane są wyłącznie ogłoszenia niezgodne z regulaminem. Powód usunięcia znajduje się w treści wiadomości systemowej, która jest wysyłana na adres e-mail przypisany do konta w serwisie. W razie wątpliwości co do powodu usunięcia ogłoszenia, prosimy o dokładne zapoznanie się z Regulaminem.
Informacje na temat sposobów wypromowania swojego ogłoszenia można znaleźć po zalogowaniu się w serwisie i przejściu do zakładki Usługi dodatkowe -> Wyróżnij ogłoszenie. Najkrótszy możliwy czas wyróżnienia to 1 miesiąc. Płatność odbywa się przez system płatności online PayU.

Zarówno na listach ogłoszeń, jak i w wynikach wyszukiwania, w pierwszej kolejności wyświetla się sekcja z ogłoszeniami wyróżnionymi, a w dalszej kolejności - z pozostałymi ogłoszeniami. Te wyróżnione są w pierwszej kolejności sortowane po okresie pozostałego wyróżnienia (im dłuższy ten okres, tym wyższa pozycja), a ogłoszenia pozostałe - w kolejności od najbardziej aktualnego, przy czym data ta jest aktualizowana po każdorazowym zalogowaniu się użytkownika na swoje konto. Oznacza to, że logując się do serwisu, odświeżasz datę ostatniej aktualizacji wszystkich swoich ogłoszeń. Domyślną kolejność sortowania ogłoszeń można zmienić, wybierając inny sposób sortowania - nie wpływa to jednak na kolejność głównych sekcji, jakimi są ogłoszenia wyróżnione i pozostałe.

Pozycja na liście ogłoszeń wyróżnionych jest zależna od pozostałego okresu wyróżnienia. Aby sprawdzić, na jaki okres są wyróżnione konkurencyjne ogłoszenia, należy zalogować się na swoje konto w serwisie i wrócić na listę ogłoszeń. Aby zająć miejsce konkurenta, należy wyróżnić swoje ogłoszenie na okres dłuższy co najmniej o 1 dzień.
Pozycja na liście pozostałych ogłoszeń jest zależna od daty ostatniej aktywności użytkownika. Data ta jest odświeżana po każdorazowym zalogowaniu się na swoje konto, jednak pozycje mogą się odświeżać z drobnym opóźnieniem.

Opinie

W celu dodania opinii, należy przejść na podstronę z ogłoszeniem swojego nauczyciela i uzupełnić formularz dodawania opinii. Należy podać działający adres e-mail, ponieważ w celu aktywacji opinii niezbędne jest kliknięcie w link aktywacyjny przesłany mailem. Aktywacja nie jest potrzebna, jeśli opinię wystawia zarejestrowany użytkownik serwisu.

Nie ma możliwości zmiany treści opinii.

Usunięcie opinii jest możliwe wyłącznie w przypadku, gdy narusza ona regulamin serwisu.

Korepetytorzy mogą skorzystać z opcji jednorazowej odpowiedzi na każdą z otrzymanych opinii. Aby to zrobić, należy zalogować się na swoje konto w serwisie, przejść do zakładki "Opinie" i kliknąć link "Odpowiedz na opinię" przy wybranym komentarzu. Odpowiedź na opinię nie wymaga dodatkowej aktywacji.

Korespondencja

Aby skontaktować się z wybranym użytkownikiem serwisu, należy wypełnić formularz kontaktowy dostępny pod jego ogłoszeniem, lub na podstronie z jego profilem. Jeśli wiadomość wysyła niezarejestrowany użytkownik, informacja o wiadomości zostanie wysłana na skrzynkę pocztową użytkownika, na podany przy rejestracji adres e-mail. Jeśli wiadomość wysyła zarejestrowany użytkownik, wiadomość trafi na wewnętrzną skrzynkę użytkownika, a o wiadomości zostanie on dodatkowo poinformowany mailowo.

Inne

W razie napotkania jakichkolwiek błędów bądź naruszeń regulaminu przez użytkowników, prosimy o informacje poprzez formularz kontaktowy w zakładce Kontakt.
Informacje na temat reklamy znajdują się w zakładce Reklama.