Serwis ogłoszeniowy e-korepetycje.net

41% rabatu na ponad 20 000 tytułów

Blog e-korepetycje.net

Zapisz się na listę, dzięki czemu otrzymasz:

Darmowy e-book: „32 sposoby na udaną lekcję – porady i przykłady dla nauczycieli”,
a także dostęp do unikalnych treści i comiesięczne podsumowania.

 • Imię:
 • Email:

Zapisując się na listę akceptujesz politykę prywatności serwisu.

Wyświetlono 10 z 297 znalezionych artykułów.
 1. Zajęcia pozalekcyjne – czy i na co warto zapisać dziecko

  Oferta zajęć pozalekcyjnych jest bardzo szeroka. To już nie te czasy, gdy można było posłać dziecko na naukę języka obcego czy  jakieś zajęcia sportowe. Teraz nasza latorośl może uczyć się garncarstwa, technik autoprezentacji, wszelkich form tańca, zajęć muzycznych, plastycznych, nauki gry w szachy, a nawet programowania.

  Czytaj całość »
 2. Matury poprawkowe 2016

  W dniu dzisiejszym rozpoczęły się maturalne egzaminy poprawkowe. Prawo do ponownego przystąpienia do tej części matury mieli abiturienci, którzy w maju nie zdali egzaminu tylko z jednego przedmiotu w części pisemnej lub ustnej.

  Czytaj całość »
 3. 11 kroków do perfekcyjnego opisu profilowego

  Nieubłaganie zbliża się rok szkolny, a tym samym sezon na udzielanie korepetycji. Warto więc sprawdzić, czy profil na e-korepetycje.net jest uzupełniony prawidłowo. Jak to zrobić? Podpowiadamy w tym artykule.

  Czytaj całość »
 4. Egzamin poprawkowy - jak on wygląda?

  Jak wygląda egzamin poprawkowy w aspekcie formalnym? Na jakim szczeblu edukacji można być nieklasyfikowanym do następnej klasy? Jakie są formy egzaminów poprawkowych? Na te i podobne pytania znajdziecie odpowiedź poniżej.

  Czytaj całość »
 5. Wrażenia z zajęć muzycznych dla przedszkolaków

  W niniejszym artykule chciałabym podzielić się z innymi rodzicami wrażeniami z zajęć muzycznych, na które uczęszcza moja 5-letnia córeczka. To zajęcia z nauki gry na keyboardzie, na które trafiłyśmy... przypadkowo, a które okazały się trafnym wyborem.


  Kategorie: muzyka, nauka śpiewu

  Czytaj całość »
 6. Zabawy integracyjne w szkole

  Wprowadzenie przez nauczycieli w początkowych dniach edukacji programów adaptacyjno-integracyjnych, składających się z zabaw i ćwiczeń, ułatwia cementowanie grupy, poznanie siebie. To okazja do nawiązania kontaktów między rówieśnikami, ale też i z wychowawcą. Jak się bawić i w co? O tym przeczytacie w artykule.


  Kategorie: pedagogika

  Czytaj całość »
 7. Wyprawka szkolna dla różnych klas

  Koniec wakacji jest czasem, kiedy rodzice dzieci szkolnych zmuszeni są uszczuplić swój por

  Czytaj całość »
 8. Jak wybrać dobry plecak dla dziecka?

  Wyposażenie dziecka do szkoły to obowiązek każdego rodzica. Dobrze jeśli podejdziemy do tego z głową i dokonamy najlepszego wyboru, który ułatwi dziecku działanie i pomoże w zdobywaniu potrzebnej w przyszłości wiedzy.

  Czytaj całość »
 9. Awans zawodowy nauczyciela

  Ciała pedagogiczne mogą piąć się po szczeblach kariery i zmieniać stanowiska pracy na lepiej płatne i bardziej prestiżowe. Wszystkie uregulowania dotyczące tego zagadnienia są zapisane w Karcie Nauczyciela. A jak wyglądają poszczególne etapy?


  Kategorie: doradztwo zawodowe

  Czytaj całość »
 10. Odpowiedzialność dyscyplinarna nauczyciela

  Zwolnienie z pracy, czyli automatycznie pozbawienie środków do życia, nagana z ostrzeżeniem, utrata posady z jednoczesnym brakiem możliwości zatrudnienia w zawodzie nauczycielskim przez okres 3 lat - to kary jakie może otrzymać nauczyciel. A za co?


  Kategorie: pedagogika, etyka

  Czytaj całość »