Blog e-korepetycje.net

Bądź na bieżąco, ze wszystkimi artykułami i praktycznymi poradami.

Jak piszemy – pół kolonie czy półkolonie?

Przed nami kolejne językowe wyzwanie. Na początku sprawa wydaje się jasna, ale po chwili zaczynają pojawiać się pewne wątpliwości. Czy są one uzasadnione? Oto zagadka, którą warto rozwiązać. Zapraszamy!

EKOrepetytor uczy i inspiruje

Obecnie istniejące podejście do edukacji ekologicznej wymaga bardziej zdecydowanego podejścia, z uwzględnieniem poważności sytuacji, w jakiej znajduje się nasza planeta. Konieczne jest podkreślenie roli edukacji w kształtowaniu świadomości ekologicznej już od najwcześniejszych lat nauki.

Jak piszemy — oryginał czy orginał?

Kolejna zagadka do rozwikłania. Odnosi się to nie tylko do kwestii, jakie pytania zadajemy sobie, widząc podejrzanie tanie produkty z metką, lecz także do bardziej złożonej zagadki: czy mamy do czynienia z oryginałem czy z orginałem?

Jak piszemy — pęseta czy penseta?

Rozwiązanie tego pytania wydaje się być prostym zadaniem, ale kiedy przychodzi do wyboru właściwej formy, pojawiają się pewne wątpliwości. Być może wynikają one z faktu, że niedawno słowniki podawały dwie formy: "penseta" i "pęseta".

Dzień z życia EKOrepetytora

Żyjemy w czasie zmian! Zmian w polityce, zmian w podejściu do kształcenia i sposobu jego realizacji, zmian w programach nauczania… Drogi Korepetytorze, dzieję się naprawdę sporo. Ale jest jeszcze jedna ważna zmiana… zmiana w myśleniu o środowisku! Dla coraz większego grona ludzi problem zanieczyszczenia i dewastacji środowiska, wpływu naszych działań na dobrostan planety oraz zmiany klimatu jest już nie tylko zauważalny (w końcu), ale przyświeca naszym codziennym wyborom i działaniom. Tym dużym, i tym małym… Bo każda zmiana wynikająca z troski o środowisko ma sens!

Jak piszemy - nieśmieszne czy nie śmieszne?

Nieśmieszne czy nie śmieszne? Która forma jest prawidłowa? Wyjaśniamy w artykule. Zapraszamy!

Zmiany w roku szkolnym 2023/2024

Ministerstwo Edukacji Narodowej rozważa wprowadzenie kilku istotnych modyfikacji w systemie edukacyjnym. Jakie zmiany czekają uczniów i nauczycieli w nowym roku szkolnym? Co to oznacza dla szkolnictwa? Zapraszamy do artykułu.

Jak piszemy — znienacka czy z nienacka?

Która formę powinniśmy stosować? Znienacka czy z nienacka? Odpowiadamy na to pytanie w artykule.

Terminy egzaminów CAE w 2024 roku w Polsce

CAE - Certificate in Advanced English, egzamin sprawdzający kwalifikacje z języka angielskiego na poziomie zaawansowanym (C1).

Terminy egzaminów CPE w 2024 roku w Polsce

CPE – Certificate of Proficiency in English to egzamin językowy sprawdzający wiedzę na najwyższym poziomie zaawansowania.

Terminy egzaminów FCE w 2024 roku w Polsce

FCE czyli First Certificate in English, to jeden z najpopularniejszych egzaminów językowych w Polsce, sprawdzający wiedzę na poziome średnio zaawansowanym wyższym.

Terminy egzaminów ósmoklasisty na rok 2024

Znamy już harmonogram egzaminów ósmoklasisty w terminie głównym i dodatkowym z poszczególnych przedmiotów na rok 2023.

Matura 2024 - sprawdź terminy egzaminów!

Znamy już harmonogram egzaminów maturalnych z poszczególnych przedmiotów na rok 2024.

Bezpieczne ferie zimowe

Ferie zimowe to czas odpoczynku dla dzieci i młodzieży. Sprawdź, jak wypoczywać bezpiecznie i na co zwrócić szczególną uwagę posyłając pociechy na półzimowisko czy zimowy wypad na narty.

Noworoczna checklista korepetytora

Nowy rok przywitał nas samymi nowościami. Ostatnio przekazaliśmy w Wasze ręce inteligentny notatnik z zajęć, a dziś podsyłamy noworoczną checklistę korepetytora, gdzie zachęcamy Was do aktualizowania danych na koncie. 

Gramy po raz ósmy z WOŚP - dołącz!

Dołącz z nami do pomagania i odbierz atrakcyjne pakiety nagród. Wspólnie możemy wiele zdziałać!

Kiedy zaczynają się ferie w 2024 roku?

Sprawdź, w jakim terminie odbędą się ferie w Twoim województwie i kiedy możesz spodziewać się "korków" na stoku, za to mniejszego ruchu w drodze do pracy ;)

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - przydatne zwroty

Zebraliśmy zwroty z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Marketing internetowy w edukacji
Pobierz darmowe ebooki
i zapisz się na newsletter.
e-book
Raport cen korepetycji 2023