Blog e-korepetycje.net

Bądź na bieżąco, ze wszystkimi artykułami i praktycznymi poradami.

Nowy wygląd menu w kontach użytkowników

Nowy wygląd menu użytkownika. Przejrzyste strefy korepetytora i ucznia, mamy nadzieję, ułatwią Wam korzystanie z naszego serwisu.

Jak piszemy - przeze mnie czy przezemnie?

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, która forma jest poprawna — przeze mnie czy przezemnie? W artykule przyjrzymy się bliżej obu tym wyrażeniom, różnicy między nimi i ich prawidłowemu użyciu.

Program Dobry Start - wszystko, co musisz wiedzieć

Program rządowy „Dobry Start" ma na celu zapewnienie jednorazowego wsparcia w wysokości 300 zł na początek roku szkolnego dla każdego dziecka. Co istotne, świadczenie to jest dostępne dla wszystkich rodzin, niezależnie od ich dochodu. Jak dotąd, wypłaty otrzymało już około 4 miliony dzieci.

Pytamy eksperta - zadaj pytanie o podatki i rozliczenia

Wybór metody opodatkowania spędza sen z powiek? Składki, podatki, koszty to nie Twój konik. Nie wiesz, kiedy można prowadzić działalność nierejestrowaną, a kiedy musisz zarejestrować firmę. Zapytaj o to specjalistę ds. prawa podatkowego.

Biznes i zarządzanie - nowy przedmiot w szkołach

Od 1 września 2023 r. przedmiot biznes i zarządzanie zastąpił podstawy przedsiębiorczości. Nowe podejście to skupienie się na pracy grupowej, studium przypadku oraz rozwijaniu umiejętności przywódczych. To odpowiedź na aktualne wyzwania współczesnego świata, wynikające m.in. z postępu technologicznego oraz zmian społeczno-gospodarczych.

Laptopy dla uczniów i bony na sprzęt dla nauczycieli

Władze edukacyjne ogłosiły program wsparcia rozwoju kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli poprzez udostępnienie bezpłatnego sprzętu komputerowego. W ramach tego programu zarówno uczniowie, jak i pedagodzy otrzymają laptopy z zainstalowanym systemem operacyjnym, które zostaną udostępnione bezpłatnie.

Udzielanie korepetycji przez osobę niebędącą nauczycielem a zwolnienie z VAT

Ustawa o podatku VAT przewiduje całkowite zwolnienie dla usług edukacyjnych. W tym zakresie mogą pojawić się wątpliwości z ustaleniem kręgu podmiotów uprawnionych do skorzystania ze zwolnienia. W poniższym artykule zastanowimy się, czy osobą niebędąca nauczycielem również może zastosować omawiane zwolnienie.

Harmonogram roku szkolnego 2023/2024

Przedstawiamy harmonogram roku szkolnego 2023/2024 oraz dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych.

Zalety korepetycji online i ich efektywność

Coraz to więcej sfer naszego codziennego życia przenosi się do świata online. Zakupy odbywamy zdalnie, utrzymujemy kontakt z przyjaciółmi poprzez internet oraz szukamy rozrywki online. Co więcej, sposób, w jaki się uczymy, również przechodzi ewolucję w kierunku zdalności. Mimo różnych początkowych obaw i wątpliwości rośnie liczba uczniów przekonanych do takiego trybu nauki.

Jak zrozumieć potrzeby ucznia? Wywiad z Jolantą Kubacką, doświadczoną korepetytorką

Rozmawiamy z Jolantą Kubacką, doświadczoną korepetytorką języka niemieckiego. Nasza rozmówczyni opowiada o pasji oraz zaangażowaniu, które napędza jej pracę. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu zarówno w pracy w szkole, jak i w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej, zdobyła cenne spostrzeżenia dotyczące skutecznego nauczania oraz tworzenia motywującego środowiska.

Plany lekcji do druku - szablony do pobrania na rok 2023/2024

Prezentujemy 3 propozycje szablonów planów lekcji, które możecie wydrukować i uzupełnić.

Jak ustalić cenę za korepetycje?

Wycenianie własnych usług to jedna z trudniejszych rzeczy w biznesie. Jaką ustalić cenę, żeby znaleźć klientów i zarobić na korepetycjach? Sprawdź, na co musisz zwrócić uwagę, wyceniając swoje lekcje. Zbyt niska stawka może tak samo odstraszyć klienta, jak ta za wysoka. Czym się zatem sugerować?

Czy nauka w każdym wieku jest możliwa? Wywiad z Marcinem Pyciem, doświadczonym korepetytorem

Korepetycje to nie tylko dodatkowe lekcje, ale również fascynująca podróż, w której niezbędna jest odpowiednia motywacja. Rozmawiamy z Marcinem Pyciem, który podzielił się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem.

Raport z cen korepetycji 2023 (ceny za godzinę matematyki, angielskiego itp.)

Przejrzyj najnowszy Raport z cen korepetycji 2023 i sprawdź, za korepetycje, z których przedmiotów zapłacisz najwięcej. Dowiedz się, czy jako korepetytor zarobisz więcej, prowadząc zajęcia w formie hybrydowej (stacjonarnie lub online), czy jedynie zdalnie.

Korepetycje a działalność gospodarcza cz. II

W poniższym artykule nadal będziemy kontynuowali tematykę udzielania korepetycji w kontekście obowiązków związanych z działalnością gospodarczą. Jednakże w poniższym tekście odniesiemy się do treści ustawy Prawo przedsiębiorców i na tej podstawie odpowiemy sobie na dwa kluczowe pytania. Czy udzielając korepetycji trzeba rejestrować firmę oraz czy korepetycje mogą być prowadzone jako działalność nierejestrowana?

Korepetycje a działalność gospodarcza

Udzielanie odpłatnych korepetycji jest zjawiskiem bardzo powszechnym, gdyż zajmują się tym zarówno studenci, osoby po studiach, nauczyciele czy też pracownicy akademiccy. Często osoby te mają problem z ustaleniem czy udzielanie korepetycji powoduje konieczność zapłaty podatku, a jeżeli tak to w jaki sposób należy go rozliczyć. Na wszystkie powstałe wątpliwości postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Jak przełamać stres i uwierzyć w swoje umiejętności? Wywiad z Joanną Wróblewską, korepetytorką matematyki

Jakie są największe wyzwania związane z nauczaniem innych? Jak przełamać niepewność siebie i uwierzyć w swoje umiejętności? Rozmawiamy z Joanną Wróblewską, nauczycielką matematyki.

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - przydatne zwroty

Zebraliśmy zwroty z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Marketing internetowy w edukacji
Pobierz darmowe ebooki
i zapisz się na newsletter.
e-book
Raport cen korepetycji 2023