Blog e-korepetycje.net

Bądź na bieżąco, ze wszystkimi artykułami i praktycznymi poradami.

Jak uczyć się kilku podobnych języków obcych naraz?

Nauka dwóch języków jednocześnie wydaje się nie lada wyzwaniem. Zwłaszcza jeżeli pochodzą z jednej rodziny. Jest to wymagające czasowo i przede wszystkim organizacyjnie. Skąd wiedzieć, jak zrobić to w skuteczny sposób? Jak to zorganizować tak, aby się nie myliły? 

Mi czy mnie - jak piszemy?

Wracamy do Was z popularnym cyklem dotyczącym poprawnej pisowni. Tym razem odpowiemy na pytanie “Jak piszemy: mi czy mnie?".

Matura z polskiego 2023 - zmiany na egzaminie

Wprowadzono zmiany na maturze ustnej z języka polskiego w 2023 roku. Sprawdź, co dokładnie uległo zmianie.

Jaką szkołę podstawową wybrać dla dziecka?

Wybór szkoły podstawowej dla dziecka to jedna z ważniejszych decyzji, przed jaką musimy stanąć. Nasza pociecha wkracza w inny etap samodzielności, a my w inny etap rodzicielstwa. Dlatego tak ważne jest, aby zrobić to mądrze, biorąc pod uwagę kilka znaczących aspektów.

Nieważne czy nie ważne - jak piszemy: razem czy osobno?

Niejednokrotnie zastanawiamy się, czy dane wyrażenie powinniśmy napisać łącznie czy oddzielnie. Nie w każdym przypadku należy sugerować się autokorektą, ponieważ mogą zdarzyć się błędy przy modyfikacji tekstu. :) W kolejnym artykule z serii “Jak napisać” przyjrzymy się słowu, które jest częstą przyczyną błędów językowych. 

Nasze publikacje. Czy znasz je wszystkie?

Możesz nie wiedzieć, ale co jakiś czas staramy się tworzyć materiały, które przydadzą się nie tylko nauczycielom, ale również uczniom i ich rodzicom. Nasze publikacje koncentrują się na edukacji, marketingu, a nawet zagadnieniach związanych z prowadzeniem własnej działalności. 

Coraz czy co raz - jak piszemy?

"Coraz" czy "co raz"? Razem czy osobno? Tego typu pytanie pojawia się często, dlatego poniżej wyjaśniamy, którą formę należy stosować.

Graliśmy z WOŚP! Podsumowanie zbiórki

Za nami kolejny już Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Chcieliśmy serdecznie podziękować za Wasze wielkie serducha. Jest nam niezmiernie miło, że zechcieliście wziąć udział w naszej zbiórce. :)

Odrazu czy od razu - jak piszemy?

Kolejny artykuł wyjaśniający błędy językowe i poprawną pisownię. Jak się okazuje, wielu z nas ma dylemat, która forma jest prawidłowa - od razu czy odrazu. Jak się powinno pisać? Odpowiedź znajduje się poniżej. 

Rusza nasza skarbonka WOŚP 2023. Pomagaj i wygrywaj!

Wspieraj z nami Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i odbierz nagrody!

Dlaczego warto brać udział w korepetycjach online?

Korepetycje online w ostatnich latach bardzo zyskały na popularności. Niewątpliwie przyczyniła się do tego pandemia, ale – co ciekawe – jej ustanie nie przerwało nauki zdalnej. Okazało się bowiem, że taki rodzaj korepetycji ma bardzo wiele plusów.

Jak się pisze: aha czy acha?

Niejednokrotnie zastanawiamy się, czy dany wyraz piszemy w określony sposób. Niektórym z nas spędza to sen z powiek. Nie inaczej jest i tym razem.

Spokojnych i Zdrowych Świąt!

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

Mirosław Hermaszewski - biografia

Mirosław Hermaszewski urodził się 15 września 1941 roku w Lipnikach na Wołyniu. Pierwszy Polak, który odbył podróż w kosmos.

Świąteczne podwojenie odsłon - zyskaj podwójnie!

Święta tuż tuż…To przede wszystkim czas odpoczynku w rodzinnym gronie. Zanim jednak to nastąpi, warto wykorzystać ten czas na promocję swoich ogłoszeń i budowanie swojej pozycji w sieci. Będzie to możliwe dzięki naszej świątecznej promocji na reklamę banerową. 

Zorganizuj sobie czas z naszym planerem tygodniowym! Pobierz za darmo

Odpowiednie zaplanowanie sobie zadań pozwala uporządkować porządek dnia, ale także zwiększyć efektywność swojej nauki i pracy. Odpowiednie planowanie może znacząco wpłynąć na osiągany przez nas sukces. Chcemy pomóc Wam w tym - dlatego przygotowaliśmy dla Was planer tygodniowy, który możecie pobrać i wydrukować.

Bylejakość nie wchodzi w grę - wywiad z Małgorzatą Kowalewicz

Czy istnieje przepis na dobrego nauczyciela? Co sprawia, że jednych belfrów pamiętamy, a inni giną w naszej pamięci? Jak ważna jest pasja w pracy? O wielu twarzach nauczania rozmawialiśmy z Małgorzatą Kowalewicz, nauczycielką i podróżniczką.

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - przydatne zwroty

Zebraliśmy zwroty z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Marketing internetowy w edukacji
Pobierz darmowe ebooki
i zapisz się na newsletter.
e-book
Raport cen korepetycji 2022