Terminy egzaminów ósmoklasisty na rok 2024

W roku szkolnym 2024 egzaminy ósmoklasisty odbędą się w maju. To termin główny w szkołach dla dzieci i młodzieży oraz w szkołach dla dorosłych, w których koniec nauki przypada na okres wiosenny. Szczegóły dotyczące aktualnych wymagań na egzaminie z poszczególnych przedmiotów dostępne są w aneksach do wytycznych programowych:
    • język polski
    • matematyka
    • język obcy nowożytny (angielski, francuski,  hiszpański, niemiecki, rosyjski, włoski)

Zrezygnowano z przeprowadzania egzaminu z czwartego przedmiotu obowiązkowego, wybranego spośród przedmiotów: biologia, chemia, fizyka, geografia lub historia.

Egzamin ósmoklasisty przeprowadzony zostanie w dniach 14–16 maja 2024.

  • 14 maja 2024 (wtorek) godz. 9.00 – egzamin ósmoklasisty z języka polskiego,
  • 15 maja 2024 (środa) godz. 9.00 – egzamin ósmoklasisty z matematyki,
  • 16 maja 2024 (czwartek) godz. 9.00 – egzamin ósmoklasisty z języka angielskiego (lub innego języka nowożytnego).

Z uwagi na okres pandemii egzamin ósmoklasisty został przeprowadzony w maju 2022 r. W latach kolejnych ma to być już stały termin przeprowadzania egzaminu. 

Ósmoklasiści, którzy z powodów zdrowotnych lub losowych nie podejdą do egzaminów w maju, będą mogli przystąpić do nich w terminie dodatkowym: 10–12 czerwca 2024 r.

Źródło: https://cke.gov.pl

 

e-korepetycje.net

Te artykuły też mogą Ci się spodobać

Egzamin gimnazjalny 2018

Dokładnie 18 kwietnia rozpoczną się egzaminy gimnazjalne 2018. Od ich wyników i liczby osiągniętych na egzaminie punktów z poszczególnych części będzie zależało przyjęcie ucznia do danej szkoły. Im wyższy wynik, tym większa szansa na dostanie się do wybranej szkoły pierwszego wyboru.

Próbny egzamin maturalny z historii muzyki 2021 - omówienie zagadnień

Historia muzyki to jedna z dziedzin wymagająca nie tylko doskonałej pamięci, ale i dogłębnego zrozumienia zmian w zakresie ludzkiej świadomości, zachodzących na przestrzeni wieków pod wpływem wszelkich wydarzeń.

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - przydatne zwroty

Zebraliśmy zwroty z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Baza testów
e-korepetycje.net
Marketing internetowy w edukacji
Raport cen korepetycji 2023