Terminy egzaminów ósmoklasisty na rok 2023

W roku szkolnym 2023 egzaminy ósmoklasisty odbędą się w maju. To termin główny w szkołach dla dzieci i młodzieży oraz w szkołach dla dorosłych, w których koniec nauki przypada na okres wiosenny. Szczegóły dotyczące aktualnych wymagań na egzaminie z poszczególnych przedmiotów dostępne są w aneksach do wytycznych programowych:
    • język polski
    • matematyka
    • język obcy nowożytny (angielski, francuski,  hiszpański, niemiecki, rosyjski, włoski)

Zrezygnowano z przeprowadzania egzaminu z czwartego przedmiotu obowiązkowego, wybranego spośród przedmiotów: biologia, chemia, fizyka, geografia lub historia.

Egzamin ósmoklasisty przeprowadzony zostanie w dniach 23–25 maja 2023.

  • 23 maja 2023 (wtorek) godz. 9.00 – egzamin ósmoklasisty z języka polskiego,
  • 24 maja 2023 (środa) godz. 9.00 – egzamin ósmoklasisty z matematyki,
  • 25 maja 2023 (czwartek) godz. 9.00 – egzamin ósmoklasisty z języka angielskiego (lub innego języka nowożytnego).

Z uwagi na okres pandemii egzamin ósmoklasisty został przeprowadzony w maju 2022 r. W latach kolejnych ma to być już stały termin przeprowadzania egzaminu. 

Ósmoklasiści, którzy z powodów zdrowotnych lub losowych nie podejdą do egzaminów w maju, będą mogli przystąpić do nich w terminie dodatkowym: 12–14 czerwca 2023 r.

Źródło: https://cke.gov.pl

 

e-korepetycje.net

Te artykuły też mogą Ci się spodobać

Egzamin poprawkowy - jak on wygląda?

Jak wygląda egzamin poprawkowy w aspekcie formalnym? Na jakim szczeblu edukacji można być nieklasyfikowanym do następnej klasy? Jakie są formy egzaminów poprawkowych? Na te i podobne pytania znajdziecie odpowiedź poniżej.

Terminy egzaminów FCE 2020 w Polsce

FCE czyli First Certificate in English – to jeden z najpopularniejszych angielskich egzaminów językowych wśród Polaków. Certyfikaty wydawane są przez University of Cambridge Local Examinations Syndicate na podstawie testu złożonego z pięciu części. Znamy już terminy na rok 2020. W artykule znajdziesz wszystkie terminy w Polsce, gdzie odbywa się ten egzamin.

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - przydatne zwroty

Zebraliśmy zwroty z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Baza testów
Bio-portal Biochemia medyczna
Pobierz darmowe ebooki
i zapisz się na newsletter.
e-book
Raport cen korepetycji 2022