Pobierz e-book: "Zawód: Korepetytor - Kompendium wiedzy”. Kliknij tutaj!

Serwis ogłoszeniowy e-korepetycje.net

Artykuły - pedagogika

Zapisz się na listę, dzięki czemu otrzymasz:

Darmowy e-book: „32 sposoby na udaną lekcję – porady i przykłady dla nauczycieli”,
a także dostęp do unikalnych treści i comiesięczne podsumowania.

 • Imię:
 • Email:

Zapisując się na listę akceptujesz politykę prywatności serwisu.

Wyświetlono 9 z 9 znalezionych artykułów.
 1. Rodzic kontra nauczyciel

  Współpraca rodziców z nauczycielami powinna opierać się na wzajemnym poszanowaniu i zaufaniu. Nauczyciel widzi nasze dziecko z perspektywy ucznia i ocenia jego zachowanie w szkolnym środowisku. Rodzic zna swoje dziecko i wie, co się dzieje w domu. Połączenie wiedzy ich obojga to droga do sukcesu ucznia.


  Kategorie: pedagogika, psychologia

  Czytaj całość »
 2. Prymus – czy warto się wyróżniać na tle klasy?

  W szkołach można znaleźć całą galerię postaci – średniaków, indywidualistów, buntowników, gwiazdy sportu... Wśród nich wyróżniają się jednostki wybitne, odznaczające się najlepszymi wynikami w nauce, czyli prymusi.Czy opłaca się przewyższać innych pod względem nauki i odcinać od reszty klasy?


  Kategorie: pedagogika

  Czytaj całość »
 3. Jak być lepszym korepetytorem?

  W dzisiejszym artykule omówimy kilka sposobów na udoskonalenie warsztatu korepetytora. Co możesz zrobić, żeby Twoje lekcje były efektywniejsze?


  Kategorie: pedagogika, efektywna nauka

  Czytaj całość »
 4. Zabawy integracyjne w szkole

  Wprowadzenie przez nauczycieli w początkowych dniach edukacji programów adaptacyjno-integracyjnych, składających się z zabaw i ćwiczeń, ułatwia cementowanie grupy, poznanie siebie. To okazja do nawiązania kontaktów między rówieśnikami, ale też i z wychowawcą. Jak się bawić i w co? O tym przeczytacie w artykule.


  Kategorie: pedagogika

  Czytaj całość »
 5. Odpowiedzialność dyscyplinarna nauczyciela

  Zwolnienie z pracy, czyli automatycznie pozbawienie środków do życia, nagana z ostrzeżeniem, utrata posady z jednoczesnym brakiem możliwości zatrudnienia w zawodzie nauczycielskim przez okres 3 lat - to kary jakie może otrzymać nauczyciel. A za co?


  Kategorie: pedagogika, etyka

  Czytaj całość »
 6. 4 sposoby na udaną lekcję

  Edukacja powinna być traktowana jako cenny dar, a nie jak nużący obowiązek. Lekcje muszą być odzwierciedleniem życia, a nie nudnym wykładem.


  Kategorie: pedagogika

  Czytaj całość »
 7. Jak pracować z uczniem dyslektycznym?

  Dysleksja rozwojowa charakteryzuje się specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu u dzieci (także u dorosłych), których rozwój umysłowy jest prawidłowy. Występują one mimo posiadanych zasobów wiedzy i systematycznego ćwiczenia.


  Kategorie: pedagogika, efektywna nauka

  Czytaj całość »
 8. Jak pracować z grupą?

  Praca w grupie sprzyja lepszej wydajności i efektywności pracy, uczniowie są lepiej zmotywowani do działania poprzez naśladownictwo innych, do tego dysponuje się większym repertuarem kreatywnych rozwiązań.


  Kategorie: nauczanie początkowe, pedagogika

  Czytaj całość »
 9. Skuteczne metody nauki słówek

  Jak się uczyć, żeby się nauczyć? Co jest istotne w nauce, aby była przyjemna i przede wszystkim efektywna? Czy istnieje jedna uniwersalna metoda, która zawsze się sprawdza?


  Kategorie: pedagogika, psychologia, techniki pamięciowe

  Czytaj całość »