Terminy egzaminów FCE 2022/2023 w Polsce

FCE - First Certificate English, znany również jako B2 First, to jeden z najpopularniejszych egzaminów językowych w Polsce. Egzamin ten sprawdza, czy dana osoba osiągnęła poziom B2 (średnio zaawansowany wyższy) z języka angielskiego. Uzyskany certyfikat pozwala na swobodną komunikację oraz daję przewagę w znalezieniu pracy zarówno w Polsce, jak i za granicą. Uznawany jest za jeden z bardziej wartościowych dokumentów sprawdzających wiedzę z zakresu języka angielskiego.

Egzamin składa się z 4 części (czytanie, mówienie, pisanie, rozumienie ze słuchu). Po uzyskaniu odpowiedniej liczby punktów zarówno z części pisemnej jak i ustnej wydawany jest certyfikat przez University of Cambridge Local Examinations Syndicate.

Co ważne, certyfikat FCE potwierdza Twoje umiejętności językowe na lata, nie trzeba go zdawać ponownie za jakiś czas. Egzamin ustny może odbyć się w tym samym dniu, co część pisemna, ale nie jest to klarowne. W zależności od terminu i centrum egzaminacyjnego, część ustna może być przeprowadzona tydzień przed egzaminem pisemnym lub  kilka dni po nim.


Poniżej przedstawiamy terminy egzaminów w Polsce w 2022 I 2023 roku.

FCE ENGLISH AS FIRST LANGUAGE

REJESTRACJA 

 

 

 

 

e-korepetycje.net

Te artykuły też mogą Ci się spodobać

Terminy egzaminów TOEFL 2021 w Polsce

Harmonogram egzaminów na certyfikat TOEFL na 2021 rok. Kolejne terminy oraz miasta odbywania się egzaminu będą aktualizowane na bieżąco.

Terminy egzaminów CPE 2022/2023 w Polsce

CPE – Certificate of Proficiency in English to egzamin językowy sprawdzający wiedzę na najwyższym poziomie zaawansowania.

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - przydatne zwroty

Zebraliśmy zwroty z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Baza testów
e-korepetycje.net
Marketing internetowy w edukacji
Pobierz darmowe ebooki
i zapisz się na newsletter.
e-book
Raport cen korepetycji 2023