Blog e-korepetycje.net
Bądź na bieżąco, ze wszystkimi artykułami i praktycznymi poradami.
Czasowniki nieregularne angielski
W trakcie zapoznawania się z językiem angielskim przychodzi moment na naukę czasowników nieregularnych. Nie jest to łatwy orzech do zgryzienia, ale są sposoby, aby ułatwić sobie opanowanie tego materiału. Poniżej znajdziecie wskazówki jak szybko opanować czasowniki nieregularne.
Jak napisać rozprawkę?
Rozprawka jest jednym z zadań maturalnych w części pisemnej z języka polskiego na poziomie podstawowym. Jeżeli zdecydujecie się na jej napisanie ważne, abyście pamiętali o podstawowych zasadach, jakie obowiązują przy jej pisaniu.
Terminy matur 2017
Matura, czyli najważniejszy egzamin dojrzałości, do którego przystąpią w tym roku uczniowie 3 klas liceów ogólnokształcących i uczniowie 4 klas techników. W tym roku matura rozpocznie się 4 maja od pisemnej części egzaminu z języka polskiego.
Wywiad video z Karolem Wójcickim
Karol Wójcicki - pasjonata astronomii, który chętnie się zgodził na wywiad video z serwisem E-korepetycje. Rozmawialiśmy o Wszechświecie, rakietach i podróżach kosmicznych.
Ogólnopolski strajk nauczycieli
Dokładnie o godz. 7:30, wraz z pierwszym dzwonkiem, rozpoczął się ogólnopolski strajk nauczycieli. Oficjalnie potrwa on do godz. 15:30.
Znani astronomowie
Obserwacje nieba, układ planet i gwiazd, fascynowały człowieka od starożytności. W tamtych czasach astronomia i astrologia były naukami praktycznie tożsamymi. Na kartach historii, z większymi lub mniejszymi odkryciami astronomicznymi, zapisało się wielu naukowców.
Obserwacje balkonowe
Każdy miłośnik astronomii stwierdzi, że noc bez obserwacji jest nocą straconą. Nie wszyscy są szczęściarzami i mieszkają na terenie o niskim stopniu zurbanizowania, gdzie można cieszyć się ciemnym, ogromnym kawałkiem nieba i doszukiwać się kolejnych obiektów, ale obserwacje miejskie też mogą przynieść wiele satysfakcji i co ważne, nie trzeba przewozić sprzętu i dokładnie organizować tego w czasie, tylko wystawić teleskop i oddawać się pasji. Co jest kluczowe podczas tropienia różnych ciał na firmamencie?
Targi Edukacyjne Poznań 2017
W dniach 24-26 marca 2017 w Poznaniu odbędą się XXI Targi Edukacyjne. Ta impreza na stałe wpisała się już do kalendarza ogólnopolskich i międzynarodowych imprez edukacyjnych. W tym samym czasie odbędą się również Targi Książki dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców. To największe w Polsce wydarzenie, które ma za zadanie promocję czytelnictwa wśród najmłodszych oraz nieco starszych dzieci.
Edukacja domowa - pozaszkolny system nauczania cz.3
Dzisiaj przedstawiamy trzecią i zarazem ostatnią część cyklu materiałów dotyczących edukacji domowe. Dowiecie się między innymi, jaki wpływ na ucznia ma ocenianie oraz poznacie największe mity na temat systemu edukacji domowej.
Miary we Wszechświecie
Rozmiar całego Wszechświata jest nadal nam nieznany, ponieważ jesteśmy w stanie określić odległości tylko te, które widzimy. Jako, że Wszechświat istnieje około 14 miliardów lat, to światło docierające do Ziemi z różnych jego zakątków miało tylko tyle czasu, aby dotrzeć do nas. Galaktyki, które aktualnie widzimy bardzo blisko brzegu obserwowanej granicy prawdopodobnie są już znacznie dalej od nas niż możemy to określić.
Międzynarodowy Dzień Liczby Pi
14 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Liczby π. Święto to ma swój początek w roku 1988 i zapoczątkował je Larry Shaw. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was kilka faktów oraz ciekawostek, dotyczących tej niezwykłej liczby.
Edukacja domowa - pozaszkolny system nauczania cz.2
Przedstawiamy Wam kolejne odcinki naszego materiału dotyczące edukacji domowej. Z poniższych materiałów dowiecie się między innymi, co skłoniło Agnieszkę do podjęcia decyzji o rozpoczęciu edukacji domowej swoich dzieci. Czy edukacja domowa oznacza koniec życia towarzyskiego dzieci i skazanie ich na samotność? A w końcu najważniejsze - jak znaleźć właściwą osobę (lub osoby), które zajmą się edukacją domową?
Słowniczek astronomiczny
Słowniczek astronomiczny to bardzo przydatna rzecz dla osób interesujących się kosmosem. Znajdziesz tu kilka podstawowych pojęć i krótkie wytłumaczenie ich znaczenia.
Układ słoneczny, planety, podboje, loty...
Dawno, dawno temu...to nie będzie bajka, ale teoria Wielkiego Wybuchu (Big Bang). Około 5-6 miliardów lat temu powstał Układ Słoneczny, który wyłonił się z obłoku gazowo-pyłkowego, przyciągającego materię w kierunku gęstniejącego jądra. Wewnątrz obłoku gaz kurczył się dużo szybciej niż w zewnętrznych warstwach i w taki sposób powstało Słońce. Co powstało w dalszej kolejności? O tym w poniższym artykule.
Edukacja domowa - pozaszkolny system nauczania
Edukacja domowa to nic innego jak nauczanie dzieci przez rodziców lub korepetytorów w domu. Dla wielu jest to wciąż nieodkryty temat, dla innych kontrowersyjny, inni nastawieni są sceptycznie. A jak jest naprawdę? O tym nagraliśmy całą serię filmów, w których nasi bohaterowie: Marta, Adrian i Agnieszka opowiadają o swoich doświadczeniach domowej edukacji.
Historia kalendarza
Czy wiecie jak powstał kalendarz, którym obecnie się posługujemy? Artykułem na ten temat rozpoczynamy marcowy cykl artykułów o tematyce astronomicznej. Będzie kosmicznie i nie tylko!