Lekcja angielskiego w szkółce piłkarskiej

Kilka miesięcy temu zamieściliśmy cały cykl artykułów wraz z wideo relacjami o popularnych rodzajach sportów i innych ciekawych zajęciach, w których można uczestniczyć po szkole i pracy. Materiały dostępne są tu – cz. 1 i cz. 2.

Olsztyńska szkółka piłkarska Global Sport School naucza dzieci języka angielskiego przez gry ruchowe i zabawy z piłką. Jest to zarówno inspiracja i motywacja dla młodych ludzi do aktywności fizycznej, a przy okazji do nauki języka obcego. Połączenie nauki z pasją to wręcz idealne rozwiązanie.

W jesienny, ciepły dzień, ekipa e-korepetycje.tv wybrała się na jeden z takich treningów do Global Sport School. Akurat odbywały się zajęcia w grupie dzieci młodszych - 7-9 lat. Trening, jak na zajęcia sportowe przystało, rozpoczął się od rozgrzewki. Lecz nie były to tylko ćwiczenia fizyczne. Swoją rozgrzewkę miał również mózg. Na pierwszy ogień poszła powtórka materiału z poprzednich zajęć. Między innymi dzieciaki powtarzały nazwy państw: Polska, Anglia, Brazylia, Argentyna, Portugalia i Ukraina. W końcu każdy szanujący się piłkarz powinien znać nazwy krajów swoich rywali. Po rozgrzewce przyszedł czas na rozpoczęcie nowego treningu. Tym razem mali piłkarze ćwiczyli podania piłki używając różnych części ciała. A żeby nie było tak łatwo, każda z nich musiała być nazwa po angielsku.  

Trenerem piłki nożnej i właścicielem szkółki piłkarskiej Global Sport School jest Grzegorz Żytkiewicz. Zanim powrócił do Polski, pracował w Londynie w klubie Fulham FC przez ostatnie 4 lata. Do powrotu  do Polski, po kilku latach emigracji, skłoniła go pasja do piłki nożnej oraz chęć przekazania tych sportowych umiejętności wraz z umiejętnościami językowymi młodszemu pokoleniu. Bo znajomość języka i pasja do sportu, to sposób na otworzenia drzwi na świat. Szczególnie dotyczy do najmłodszych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę życiową.

O autorze

AN

Te artykuły też mogą Ci się spodobać

Gry i zabawy do wykorzystania na lekcjach języka obcego cz.2

Dzisiaj mamy dla Was kolejne propozycje gier i zabaw, które sprawią, że nauka języka obcego stanie się przyjemniejsza i może nieco łatwiejsza.

Dzieci - zagrożenia w sieci

Dostęp do sieci internetowej ma już praktycznie każdy. Dzieci zaczynają korzystać z Internetu w coraz młodszym wieku. Średnia ta przypada w Polsce na około 9 lat. Mądrze wykorzystane zasoby stanowią nieograniczone źródło wiedzy, której zdobycie w świecie rzeczywistym byłoby znacznie utrudnione.

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - 50 przydatnych zwrotów

Zebraliśmy 50 zwrotów z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Baza testów
Pobierz darmowy e-book
i zapisz się na newsletter.
e-book
Pobierz darmowy e-book
i zapisz się na newsletter.
E-book Zawód: Korepetytor

Dowiedz się więcej o tej publikacji