Lekcja angielskiego w szkółce piłkarskiej

Kilka miesięcy temu zamieściliśmy cały cykl artykułów wraz z wideo relacjami o popularnych rodzajach sportów i innych ciekawych zajęciach, w których można uczestniczyć po szkole i pracy. Materiały dostępne są tu – cz. 1 i cz. 2.

Olsztyńska szkółka piłkarska Global Sport School naucza dzieci języka angielskiego przez gry ruchowe i zabawy z piłką. Jest to zarówno inspiracja i motywacja dla młodych ludzi do aktywności fizycznej, a przy okazji do nauki języka obcego. Połączenie nauki z pasją to wręcz idealne rozwiązanie.

W jesienny, ciepły dzień, ekipa e-korepetycje.tv wybrała się na jeden z takich treningów do Global Sport School. Akurat odbywały się zajęcia w grupie dzieci młodszych - 7-9 lat. Trening, jak na zajęcia sportowe przystało, rozpoczął się od rozgrzewki. Lecz nie były to tylko ćwiczenia fizyczne. Swoją rozgrzewkę miał również mózg. Na pierwszy ogień poszła powtórka materiału z poprzednich zajęć. Między innymi dzieciaki powtarzały nazwy państw: Polska, Anglia, Brazylia, Argentyna, Portugalia i Ukraina. W końcu każdy szanujący się piłkarz powinien znać nazwy krajów swoich rywali. Po rozgrzewce przyszedł czas na rozpoczęcie nowego treningu. Tym razem mali piłkarze ćwiczyli podania piłki używając różnych części ciała. A żeby nie było tak łatwo, każda z nich musiała być nazwa po angielsku.  

Trenerem piłki nożnej i właścicielem szkółki piłkarskiej Global Sport School jest Grzegorz Żytkiewicz. Zanim powrócił do Polski, pracował w Londynie w klubie Fulham FC przez ostatnie 4 lata. Do powrotu  do Polski, po kilku latach emigracji, skłoniła go pasja do piłki nożnej oraz chęć przekazania tych sportowych umiejętności wraz z umiejętnościami językowymi młodszemu pokoleniu. Bo znajomość języka i pasja do sportu, to sposób na otworzenia drzwi na świat. Szczególnie dotyczy do najmłodszych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę życiową.

O autorze

AN
sierpień blog

Te artykuły też mogą Ci się spodobać

Zanurz się w języku wykorzystując wszystkie zmysły

Zanurz się w języku wykorzystując wszystkie zmysły

Metody nauki, niezależnie od tego czy uczymy się języka obcego, czy innego przedmiotu, oparte na aktywizacji wszystkich zmysłów, są jednymi ze skuteczniejszych metod.

Jak usprawnić pracę mózgu za pomocą odpowiedniego odżywiania się u dorosłych?

Jak usprawnić pracę mózgu za pomocą odpowiedniego odżywiania się u dorosłych?

„Jadło określa świadomość”. To prawda, którą każdy powinien sobie uświadomić. Nie tylko syropy, tabletki czy maści są lekarstwami na różne dolegliwości, ale jedzenie też może stanowić remedium na różne bolączki. Co jeść, by efektywniej myśleć, szybciej kojarzyć fakty i pobudzić logiczne koncypowanie?

Dodaj ogłoszenie
Ogłoszenia korepetycji
KATEGORIE WPISÓW
Najpopularniejsze artykuły
Ile kosztują korepetycje z polskiego w 2026 roku?

Średnia cena to 68,56 zł za 60 minut. Ile kosztuje lekcja dla ósmoklasisty, maturzysty i studenta, czy online jest drożej i jak czytać ogłoszenia.

Ile kosztują korepetycje z angielskiego w 2026 roku?

Średnia 69,62 zł za 60 minut. Ile kosztuje lekcja dla ósmoklasisty, maturzysty i osoby dorosłej, czy online jest drożej i jak wybrać lektora.

Matematyka po raz pierwszy potaniała. Publikujemy raport o stawkach korepetytorów w 2026 roku

Publikujemy Raport cen korepetycji 2026. Analiza 140 648 ogłoszeń: 22 przedmioty, 16 województw, 50 miast. Zobacz pełne dane.

Baza testów
zamówienie 1, opcja A: zasięg, sidebar