Lekcja angielskiego w szkółce piłkarskiej

Kilka miesięcy temu zamieściliśmy cały cykl artykułów wraz z wideo relacjami o popularnych rodzajach sportów i innych ciekawych zajęciach, w których można uczestniczyć po szkole i pracy. Materiały dostępne są tu – cz. 1 i cz. 2.

Olsztyńska szkółka piłkarska Global Sport School naucza dzieci języka angielskiego przez gry ruchowe i zabawy z piłką. Jest to zarówno inspiracja i motywacja dla młodych ludzi do aktywności fizycznej, a przy okazji do nauki języka obcego. Połączenie nauki z pasją to wręcz idealne rozwiązanie.

W jesienny, ciepły dzień, ekipa e-korepetycje.tv wybrała się na jeden z takich treningów do Global Sport School. Akurat odbywały się zajęcia w grupie dzieci młodszych - 7-9 lat. Trening, jak na zajęcia sportowe przystało, rozpoczął się od rozgrzewki. Lecz nie były to tylko ćwiczenia fizyczne. Swoją rozgrzewkę miał również mózg. Na pierwszy ogień poszła powtórka materiału z poprzednich zajęć. Między innymi dzieciaki powtarzały nazwy państw: Polska, Anglia, Brazylia, Argentyna, Portugalia i Ukraina. W końcu każdy szanujący się piłkarz powinien znać nazwy krajów swoich rywali. Po rozgrzewce przyszedł czas na rozpoczęcie nowego treningu. Tym razem mali piłkarze ćwiczyli podania piłki używając różnych części ciała. A żeby nie było tak łatwo, każda z nich musiała być nazwa po angielsku.  

Trenerem piłki nożnej i właścicielem szkółki piłkarskiej Global Sport School jest Grzegorz Żytkiewicz. Zanim powrócił do Polski, pracował w Londynie w klubie Fulham FC przez ostatnie 4 lata. Do powrotu  do Polski, po kilku latach emigracji, skłoniła go pasja do piłki nożnej oraz chęć przekazania tych sportowych umiejętności wraz z umiejętnościami językowymi młodszemu pokoleniu. Bo znajomość języka i pasja do sportu, to sposób na otworzenia drzwi na świat. Szczególnie dotyczy do najmłodszych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę życiową.

O autorze

AN

Te artykuły też mogą Ci się spodobać

3 piętra edukacji językowej, wybierz dla siebie najlepszą metodę.

Nauka języka obcego najczęściej podobna jest do jazdy drogą, która jest stara, z dziurami, wąska, długa, trudna, niebezpieczna i pokonywana z ogromnym wysiłkiem oraz z nadmiernym kosztem czasu i finansów.

Zdrowe odżywianie w szkole i w domu

Każdy już wie, że najlepiej aby w ciągu dnia zjeść 5 posiłków. Większość z Was, mniej lub bardziej wie, jak wygląda piramida żywieniowa człowieka. Ten artykuł, mamy nadzieję, nie będzie kolejnym nudnym wykładem na temat tego co jeść, aby żyć zdrowo. Ale na co zwrócić uwagę, żeby nie dać się oszukać.

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - przydatne zwroty

Zebraliśmy zwroty z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Baza testów
e-korepetycje.net
Pobierz darmowe ebooki
i zapisz się na newsletter.
e-book
Raport cen korepetycji 2022