Blog e-korepetycje.net: Artykuły z serii EKOrepetycje

EKOrepetytor wpływa na swoje otoczenie

Korepetytorzy i nauczyciele posiadają ogromną moc oraz wpływ na swoich uczniów i podopiecznych. Dlaczego by nie wykorzystać tej mocy do propagowania dobrych nawyków prośrodowiskowych? Oto kilka sugestii dotyczących zaangażowania społeczności szkolnej w starania na rzecz lepszego jutra.

EKOrepetytor uczy i inspiruje

Obecnie istniejące podejście do edukacji ekologicznej wymaga bardziej zdecydowanego podejścia, z uwzględnieniem poważności sytuacji, w jakiej znajduje się nasza planeta. Konieczne jest podkreślenie roli edukacji w kształtowaniu świadomości ekologicznej już od najwcześniejszych lat nauki.

Dzień z życia EKOrepetytora

Żyjemy w czasie zmian! Zmian w polityce, zmian w podejściu do kształcenia i sposobu jego realizacji, zmian w programach nauczania… Drogi Korepetytorze, dzieję się naprawdę sporo. Ale jest jeszcze jedna ważna zmiana… zmiana w myśleniu o środowisku! Dla coraz większego grona ludzi problem zanieczyszczenia i dewastacji środowiska, wpływu naszych działań na dobrostan planety oraz zmiany klimatu jest już nie tylko zauważalny (w końcu), ale przyświeca naszym codziennym wyborom i działaniom. Tym dużym, i tym małym… Bo każda zmiana wynikająca z troski o środowisko ma sens!

Inteligentny notatnik z zajęć online

Wraz z nowym rokiem mamy dla Ciebie małą niespodziankę. Przygotowaliśmy inteligentny notatnik do prowadzenia zajęć z uczniem, który ułatwi Ci planowanie i realizację założonych celów. 

Eko pakowanie prezentów (nie tylko) świątecznych

W świetle rosnącej troski o naszą planetę sztuka pakowania prezentów nabiera nowego znaczenia. Znajdź inspirację na oryginalne sposoby pakowania prezentów w duchu eko i zero waste.

[wywiad] Dlaczego tak ważna jest redukcja ilości odpadów i ich segregacja?

"Góra śmieci robi na dzieciach duże wrażenie" - mówi Sławomir Kasiński z olsztyńskiego Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi. Rozmawiamy z nim o edukacji ekologicznej, segregacji i zmianach, jakie możemy wprowadzić życie, aby zadbać o planetę.

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - przydatne zwroty

Zebraliśmy zwroty z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Baza testów
Marketing internetowy w edukacji
Raport cen korepetycji 2023