Blog e-korepetycje.net

Bądź na bieżąco, ze wszystkimi artykułami i praktycznymi poradami.

Harmonogram roku szkolnego 2023/2024

Przedstawiamy harmonogram roku szkolnego 2023/2024 oraz dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych.

Zalety korepetycji online i ich efektywność

Coraz to więcej sfer naszego codziennego życia przenosi się do świata online. Zakupy odbywamy zdalnie, utrzymujemy kontakt z przyjaciółmi poprzez internet oraz szukamy rozrywki online. Co więcej, sposób, w jaki się uczymy, również przechodzi ewolucję w kierunku zdalności. Mimo różnych początkowych obaw i wątpliwości rośnie liczba uczniów przekonanych do takiego trybu nauki.

Jak zrozumieć potrzeby ucznia? Wywiad z Jolantą Kubacką, doświadczoną korepetytorką

Rozmawiamy z Jolantą Kubacką, doświadczoną korepetytorką języka niemieckiego. Nasza rozmówczyni opowiada o pasji oraz zaangażowaniu, które napędza jej pracę. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu zarówno w pracy w szkole, jak i w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej, zdobyła cenne spostrzeżenia dotyczące skutecznego nauczania oraz tworzenia motywującego środowiska.

Plany lekcji do druku - szablony do pobrania na rok 2023/2024

Prezentujemy 3 propozycje szablonów planów lekcji, które możecie wydrukować i uzupełnić.

Jak ustalić cenę za korepetycje?

Wycenianie własnych usług to jedna z trudniejszych rzeczy w biznesie. Jaką ustalić cenę, żeby znaleźć klientów i zarobić na korepetycjach? Sprawdź, na co musisz zwrócić uwagę, wyceniając swoje lekcje. Zbyt niska stawka może tak samo odstraszyć klienta, jak ta za wysoka. Czym się zatem sugerować?

Czy nauka w każdym wieku jest możliwa? Wywiad z Marcinem Pyciem, doświadczonym korepetytorem

Korepetycje to nie tylko dodatkowe lekcje, ale również fascynująca podróż, w której niezbędna jest odpowiednia motywacja. Rozmawiamy z Marcinem Pyciem, który podzielił się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem.

Raport z cen korepetycji 2023 (ceny za godzinę matematyki, angielskiego itp.)

Przejrzyj najnowszy Raport z cen korepetycji 2023 i sprawdź, za korepetycje, z których przedmiotów zapłacisz najwięcej. Dowiedz się, czy jako korepetytor zarobisz więcej, prowadząc zajęcia w formie hybrydowej (stacjonarnie lub online), czy jedynie zdalnie.

Korepetycje a działalność gospodarcza cz. II

W poniższym artykule nadal będziemy kontynuowali tematykę udzielania korepetycji w kontekście obowiązków związanych z działalnością gospodarczą. Jednakże w poniższym tekście odniesiemy się do treści ustawy Prawo przedsiębiorców i na tej podstawie odpowiemy sobie na dwa kluczowe pytania. Czy udzielając korepetycji trzeba rejestrować firmę oraz czy korepetycje mogą być prowadzone jako działalność nierejestrowana?

Korepetycje a działalność gospodarcza

Udzielanie odpłatnych korepetycji jest zjawiskiem bardzo powszechnym, gdyż zajmują się tym zarówno studenci, osoby po studiach, nauczyciele czy też pracownicy akademiccy. Często osoby te mają problem z ustaleniem czy udzielanie korepetycji powoduje konieczność zapłaty podatku, a jeżeli tak to w jaki sposób należy go rozliczyć. Na wszystkie powstałe wątpliwości postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Jak przełamać stres i uwierzyć w swoje umiejętności? Wywiad z Joanną Wróblewską, korepetytorką matematyki

Jakie są największe wyzwania związane z nauczaniem innych? Jak przełamać niepewność siebie i uwierzyć w swoje umiejętności? Rozmawiamy z Joanną Wróblewską, nauczycielką matematyki.

Korepetycje z nutą kultury - wywiad z Karoliną Kierepko, korepetytorką i pasjonatką języków obcych

Rozmawiamy z Karoliną Kierepko, pasjonatką języków i doświadczoną korepetytorką. W naszej rozmowie Karolina podzieliła się swoimi doświadczeniami z nauczania języka hiszpańskiego i portugalskiego. Udowadnia, że nauka języków obcych może być nie tylko skuteczna, ale również przyjemna.

Kierunek: Hiszpania – co warto zobaczyć i jakie są ceny w Hiszpanii

Hiszpania bez wątpienia należy do czołówki krajów najchętniej wybieranych przez turystów. Przyczyniają się do tego niezliczone atrakcje tego kraju, piękne plaże, malownicze góry, historyczne miasta, pełne zabytków i oryginalnej architektury, różnorodna i smaczna kuchnia oraz gwarancja słonecznej pogody.

Edukacja z sercem - wywiad z Lucjanem Wesołowskim, doświadczonym korepetytorem

Rozmawiamy z doświadczonym korepetytorem, Lucjanem Wesołowskim, który podzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat ewolucji metod i form nauczania w ciągu ostatnich lat.

Kierunek: Portugalia (w tym Lizbona) - ciekawe miejsca i ceny w Portugalii

Łagodny klimat, ponad 290 słoneczne dni w roku i 850 km wspaniałych plaż nad Oceanem Atlantyckim sprawiają, że Portugalia jest idealnym miejscem na każdą porę roku, zaledwie kilka godzin podróży od każdej europejskiej stolicy.

Jak wspierać uczniów i rozwijać ich potencjał? Wywiad z Ingą Maciejewską-Racką, korepetytorką matematyki

Rozmawiamy z Ingą Maciejewską-Racką, która na początku studiów postanowiła założyć własną działalność. Pytamy ją o sposób definiowania sukcesu oraz o to, jak tworzyć przyjazną atmosferę i wspierać swoich uczniów.

Jak znaleźć pracę w data science?

Najpewniej nie muszę Cię przekonywać, że praca w branży data science to obecnie jedno z najciekawszych i najlepiej płatnych zajęć. Co jednak nie powinno być zaskoczeniem, wysokie zarobki wynikają z tego, że praca ta wymaga umiejętności, które nie są proste do zdobycia.

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - przydatne zwroty

Zebraliśmy zwroty z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Marketing internetowy w edukacji
Raport cen korepetycji 2023