Blog e-korepetycje.net

Bądź na bieżąco, ze wszystkimi artykułami i praktycznymi poradami.

Jakie lektury obowiązkowe na egzamin ósmoklasisty w 2024 r.?

W 2024 roku program egzaminu ósmoklasisty przeszedł istotne zmiany w zakresie literatury obowiązkowej. Teraz uczniowie będą analizować dzieła od 4 do 8 klasy, co stanowi znaczące poszerzenie w porównaniu z poprzednimi latami. Jakie lektury trzeba przeczytać na egzamin ósmoklasisty?

Black Week - złap kody na nagrody!

Zapoluj na mega promocję podczas Black Week. Wyróżniaj się i zgarniaj kody na ekstra nagrody!

Sesja Q&A #2 - odpowiedzi na pytania dot. podatków i rozliczeń

Rozliczenia podatkowe są kluczowym elementem prowadzenia działalności. Zrozumienie przepisów i obowiązków jest niezbędne, by uniknąć problemów z fiskusem. Artykuł zawiera drugą turę odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące prowadzenia firmy i rozliczeń podatkowych.

Jak piszemy — patrzyć czy patrzeć?

Jedni mówią patrzeć, inni zaś patrzyć. Która z tych form jest poprawna? A gdybyśmy spróbowali użyć tego czasownika w czasie przeszłym, to czy któryś z nich brzmi lepiej?

Łamańce językowe w różnych językach

Łamańce językowe stawiają przed nami wyzwanie w zakresie poprawnej artykulacji i wymowy. Często sprawiają trudności, niezależnie od tego, czy próbujemy wymówić je w języku polskim, czy obcym. W artykule znajdziesz przykłady łamańców językowych w różnych językach.

Poznaliśmy laureatów Nagród Fundacji na rzecz Nauki Polskiej

Czworo naukowców zostało uhonorowanych Nagrodą Fundacji na rzecz Nauki Polskiej w 2023 roku. To prestiżowe wyróżnienie, corocznie przyznawane osobom, których osiągnięcia i odkrycia naukowe przesuwają granice wiedzy, otwierając nowe perspektywy badawcze.

Jak piszemy — torta czy tortu?

Jaka forma jest poprawna — tortu czy torta? Wyjaśniamy!

Nowy rodzaj wyróżnienia Twojego ogłoszenia

Wsłuchując się w Wasze potrzeby, stworzyliśmy generator bannerów, który ma na celu zarówno wypromowanie ogłoszenia, jak i usprawnienie procesu dodawania kampanii reklamowych bez konieczności przygotowywania własnych grafik.

Jak piszemy — tą czy tę?

Język polski słynie ze skomplikowanej gramatyki i licznych reguł, dlatego dla wielu osób może być trudny. Jednym z często pojawiających się problemów jest właściwe użycie form "tą" i "tę". Jakie są różnice między nimi? Kiedy je stosujemy?

Szkolna kraina humoru - konkurs na Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej, przygotowaliśmy dla Was konkurs. Mamy nadzieję, że przywoła on Wasze wspomnienia z lat szkolnych ;)

Jak piszemy — gżegżółka czy grzegrzółka?

Pewnie wielu z nas miało do czynienia z tym słowem na sprawdzianach, które czasem jeszcze nawiedzają nasze sny ;) W artykule objaśniamy, która forma jest właściwa.

Sesja Q&A #1 - odpowiedzi na pytania dot. podatków i rozliczeń

Rozliczenia podatkowe to ważny element działalności zawodowej każdego korepetytora. Zrozumienie przepisów podatkowych i obowiązków jest kluczowe, aby uniknąć problemów z fiskusem i działać zgodnie z prawem. Artykuł zawiera odpowiedzi na najważniejsze pytania związane z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz rozliczania podatków.

Jak grać z nut na pianinie? Przewodnik dla początkujących

Czy kiedykolwiek zazdrościłeś pianistom, którzy potrafią swobodnie odtwarzać piękne melodie na klawiaturze? Teraz możesz być jednym z nich! Dowiedz się, jak krok po kroku opanować sztukę grania na pianinie z nut.

Nowy wygląd menu w kontach użytkowników

Nowy wygląd menu użytkownika. Przejrzyste strefy korepetytora i ucznia, mamy nadzieję, ułatwią Wam korzystanie z naszego serwisu.

Jak piszemy - przeze mnie czy przezemnie?

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, która forma jest poprawna — przeze mnie czy przezemnie? W artykule przyjrzymy się bliżej obu tym wyrażeniom, różnicy między nimi i ich prawidłowemu użyciu.

Program Dobry Start - wszystko, co musisz wiedzieć

Program rządowy „Dobry Start" ma na celu zapewnienie jednorazowego wsparcia w wysokości 300 zł na początek roku szkolnego dla każdego dziecka. Co istotne, świadczenie to jest dostępne dla wszystkich rodzin, niezależnie od ich dochodu. Jak dotąd, wypłaty otrzymało już około 4 miliony dzieci.

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - przydatne zwroty

Zebraliśmy zwroty z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Marketing internetowy w edukacji
Raport cen korepetycji 2023