Terminy próbnych egzaminów ósmoklasisty 2021

Jak ogłosiła Centralna Komisja Egzaminacyjna - próbne egzaminy ósmoklasisty odbędą się w dniach 17-19 marca.

Zainteresowane szkoły będą miały możliwość przeprowadzenia w tych dniach testów diagnostycznych z języka polskiego, matematyki i języków obcych nowożytnych (angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego i włoskiego).

Uczestnictwo w teście diagnostycznym jest dobrowolne. Ma ono na celu zbadanie poziomu wiedzy jedynie w celach informacyjnych i diagnostycznych. Nieuzasadnione jest wystawianie ocen cząstkowych na podstawie uzyskanego z nich wyniku. 

Szkoły, które zdecydują się na tradycyjną formę próbnych egzaminów, będą miały dostęp zarówno do standardowych wersji arkuszy jak i materiałów dostosowanych dla uczniów z niepełnosprawnościami.  Materiały potrzebne do przeprowadzenia testów diagnostycznych będą rozsyłane w pierwszej kolejności do dyrektorów szkół za pomocą systemu SIOEO oraz/lub serwisów OKE.

Uczniowie, którzy nie wezmą udziału w testach diagnostycznych odbywających się w szkole, będą mieli możliwość skorzystania z arkuszy dostępnych online na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, okręgowej komisji egzaminacyjnej oraz na stronie  Ministerstwa Edukacji i Nauki. Zostaną one udostępnione w tym samym dniu, w którym odbywają się egzaminy stacjonarne z danego przedmiotu, o godzinie 9:00. 

Na wyżej wymienionych stronach można będzie bezpłatnie pobrać informacje dotyczące egzaminów, informatory, przykładowe arkusze oraz inne przydatne dokumenty.

Harmonogram próbnych egzaminów ósmoklasisty:

  • 17 marca 2021 (środa), godz. 9:00 – język polski
  • 18 marca 2021 (czwartek), godz. 9:00 – matematyka
  • 19 marca  2021 (piątek), godz. 9:00 – języki obce nowożytne.

 

źródło danych: www.cke.gov.pl

e-korepetycje.net

Te artykuły też mogą Ci się spodobać

Naraz czy na raz - Jak napisać?

Dzisiaj prezentujemy kolejne wyrażenie językowe, które może sprawiać trudności.

Zanurz się w języku wykorzystując wszystkie zmysły

Metody nauki, niezależnie od tego czy uczymy się języka obcego, czy innego przedmiotu, oparte na aktywizacji wszystkich zmysłów, są jednymi ze skuteczniejszych metod.

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - 50 przydatnych zwrotów

Zebraliśmy 50 zwrotów z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Baza testów
e-korepetycje.net
Pobierz darmowe ebooki
i zapisz się na newsletter.
e-book
Sytuacja w edukacji
w czasie pandemii.
e-raport Pobierz raport