Terminy próbnych egzaminów ósmoklasisty 2021

Jak ogłosiła Centralna Komisja Egzaminacyjna - próbne egzaminy ósmoklasisty odbędą się w dniach 17-19 marca.

Zainteresowane szkoły będą miały możliwość przeprowadzenia w tych dniach testów diagnostycznych z języka polskiego, matematyki i języków obcych nowożytnych (angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego i włoskiego).

Uczestnictwo w teście diagnostycznym jest dobrowolne. Ma ono na celu zbadanie poziomu wiedzy jedynie w celach informacyjnych i diagnostycznych. Nieuzasadnione jest wystawianie ocen cząstkowych na podstawie uzyskanego z nich wyniku. 

Szkoły, które zdecydują się na tradycyjną formę próbnych egzaminów, będą miały dostęp zarówno do standardowych wersji arkuszy jak i materiałów dostosowanych dla uczniów z niepełnosprawnościami.  Materiały potrzebne do przeprowadzenia testów diagnostycznych będą rozsyłane w pierwszej kolejności do dyrektorów szkół za pomocą systemu SIOEO oraz/lub serwisów OKE.

Uczniowie, którzy nie wezmą udziału w testach diagnostycznych odbywających się w szkole, będą mieli możliwość skorzystania z arkuszy dostępnych online na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, okręgowej komisji egzaminacyjnej oraz na stronie  Ministerstwa Edukacji i Nauki. Zostaną one udostępnione w tym samym dniu, w którym odbywają się egzaminy stacjonarne z danego przedmiotu, o godzinie 9:00. 

Na wyżej wymienionych stronach można będzie bezpłatnie pobrać informacje dotyczące egzaminów, informatory, przykładowe arkusze oraz inne przydatne dokumenty.

Harmonogram próbnych egzaminów ósmoklasisty:

  • 17 marca 2021 (środa), godz. 9:00 – język polski
  • 18 marca 2021 (czwartek), godz. 9:00 – matematyka
  • 19 marca  2021 (piątek), godz. 9:00 – języki obce nowożytne.

 

źródło danych: www.cke.gov.pl

e-korepetycje.net

Te artykuły też mogą Ci się spodobać

Dzień Korepetytora - ankieta z konkursem

Przypominamy, że 25 maja świętujemy Dzień Korepetytora. Z tej okazji zapraszamy do udziału w konkursie.

Czy jesteśmy gotowi na ponowne zamknięcie szkół?

Szkoły ponadpodstawowe i uczelnie wyższe zostają zamknięte. Czy podczas drugiej fali zachorowań jesteśmy gotowi na przejście na edukację zdalną? Czy uczniowie będą posiłkowali się wsparciem korepetytorów? Czy zatem nauka u prywatnego nauczyciela zdrożeje?

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - 50 przydatnych zwrotów

Zebraliśmy 50 zwrotów z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Baza testów
Pobierz darmowe ebooki
i zapisz się na newsletter.
e-book
Sytuacja w edukacji
w czasie pandemii.
e-raport

Dowiedz się więcej o tej publikacji