Raport z cen korepetycji 2022

Sprawdź aktualny raport z cen 2023.

Rok szkolny 2021/2022 był pierwszym po czasie pandemii, w którym prowadzone były zajęcia stacjonarne przez cały czas. W związku z epidemią tym razem nie odwoływano zajęć w szkołach i na uczelniach. Czy fakt, że nie musieliśmy się bać o zdrowie własne i najbliższych, miał wpływ na ceny korepetycji oraz sposób ich udzielania? Czy osoby zainteresowane dodatkowymi zajęciami nadal tak chętnie uczestniczyły w zajęciach online?

Wiele mówiono o brakach w edukacji prowadzonej w szkołach w formie nauczania zdalnego. Zarówno nauczyciele, jak i uczniowie, musieli nauczyć się pracować w zupełnie nowych warunkach. Również branża korepetytorska przeżyła spore zmiany. Przygotowując „Raport z cen korepetycji 2021” wyraźnie widzieliśmy znaczący wzrost liczby ogłoszeń z ofertami nauki online. Również ceny za te lekcje, ze wszystkich badanych przedmiotów, były wyższe, niż ceny lekcji stacjonarnych. Czy ten trend nadal się utrzymał?

Stacjonarna forma nauczania była najczęściej wybieraną opcją przed czasem pandemii. Po nałożeniu obostrzeń odgórnie wszyscy zostali zmuszeni do izolacji i znacznego ograniczenia kontaktów. W tym czasie okazało się, że nauka tradycyjna może być zastąpiona nauczaniem zdalnym w przypadku praktycznie każdego przedmiotu. Czy jednak po zniesieniu obostrzeń nadal większość osób korzysta z tej formy zajęć?

Wzorem lat poprzednich nie zaskakuje fakt, że przedmioty ścisłe, czyli informatyka, fizyka i oczywiście matematyka wyższa, cechują się najwyższymi cenami. Z tych przedmiotów notujemy również największy wzrost cen w porównaniu do roku ubiegłego. Czy forma nauczania tych przedmiotów (stacjonarnie lub online) ma wpływ na koszt takiej lekcji? Ile teraz zapłacą rodzice za zajęcia z przedmiotów szkolnych jak matematyka, angielski czy polski?

Aktualnie odsetek korepetytorów decydujących się na wyłączne prowadzenie zajęć online wynosi 6,7 %. To zdecydowanie mniej niż w zeszłym roku. Czy to oznacza, że korepetycje online są nieefektywne?

Poznaj odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące cen korepetycji. Zobacz, jak aktualnie kształtują się stawki na rynku w poszczególnych miastach. Przekonaj się, ile możesz zarobić jako korepetytor, a ile musisz wydać jako rodzic.

 

Jesteś korepetytorem i uczysz innych? Jeżeli jeszcze nie masz ogłoszenia w naszym serwisie, dodaj je teraz zupełnie za darmo.

Masz u nas ogłoszenie, ale chcesz być bardziej widoczny? Wyróżnij je i zyskaj wyższą pozycję na liście ogłoszeń. Zdobądź nowych uczniów!

Informacja prasowa dla mediów i dziennikarzy dostępna tutaj

O autorze

avatar

Te artykuły też mogą Ci się spodobać

Ty czy Pan, Pani? O relacjach korepetytora z uczniami

Z pozoru jest to błahy problem, ale jakże dużo trudności przysparza, żeby go rozwiązać w taki sposób, aby relacje nauczyciel - kursant były pozytywne, cel edukacyjny osiągnięty i obie strony usatysfakcjonowane.

Jak utrzymać motywację do zajęć dodatkowych?

Motywacja — czym jest i jak ją utrzymać? Co nas blokuje, a co nas napędza? Zobacz, jak jako korepetytor, nauczyciel czy rodzic możesz motywować ucznia w dążeniu do celu. Sprawdź, co samemu możesz zrobić, żeby nie stracić zapału.

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - przydatne zwroty

Zebraliśmy zwroty z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Baza testów
e-korepetycje.net
Marketing internetowy w edukacji
Raport cen korepetycji 2023