[e-book] Jak napisać (wypracowanie) - mini poradnik dla maturzystów i nie tylko

E-book: Jak napisaćJak napisać rozprawkę, list, opowiadanie i inne rodzaje wypracowań? Masz z tym problem? Przychodzimy z pomocą!

Tytuł: „Jak napisać” 

Autorki: Agnieszka Paszek, Magdalena Procyszyn-Florczyk 

Dostępne formaty:

  • wersja elektroniczna [bezpłatna] 

Rok wydania: 2022

Język: polski

Liczba stron: 35 

>> Przeczytaj fragment e-booka

Skomponowanie wypowiedzi pisemnej to jedno z obowiązkowych zadań nie tylko na egzaminie maturalnym, ale również na egzaminie ósmoklasisty. Ponadto, oprócz napisania krótkiej formy wypracowania, trzeba wykazać się także umiejętnością tworzenia dłuższych form pisemnych, takich jak rozprawka, esej czy opowiadanie. Wymagane jest również zachowanie odpowiedniej struktury tekstu. Na tym jednak nie koniec, ponieważ sformułowany tekst powinien być czytelny, merytoryczny i spójny. 

Mini poradnik stworzony z myślą o uczniach

Wymagania zostały sporządzone, a Ty nie wiesz, w jaki sposób zgromadzić maksymalną liczbę punktów? Nie martw się! W naszym e-booku znajdziesz odpowiedź na to pytanie i dowiesz się, jak poprawnie napisać wypracowanie w dowolnej formie: list, opowiadanie, wywiad, reportaż, mail, ogłoszenie, esej, rozprawkę, interpretację wiersza oraz charakterystykę postaci. 
 
Mini e-book „Jak napisać” odpowie na najważniejsze pytania dotyczące tworzenia wypowiedzi pisemnych, m.in.:

  • Jaka powinna być kompozycja tekstu? 
  • O czym musisz pamiętać podczas pisania wypowiedzi pisemnej? 
  • Jak pisać zwięźle i konkretnie?
  • Jak napisać wypracowanie (10 wybranych rodzajów wypowiedzi pisemnych)

To nie wszystko — nie zapomnieliśmy zawrzeć w nim również praktycznych wskazówek i podpowiedzi, które mają na celu pomóc Ci prawidłowo skonstruować tekst. Dzięki temu możesz także korzystać z niego podczas nauki w szkole. 

Nie czekaj — zapisz się do newslettera i bądź jedną z pierwszych osób, które pobiorą darmowego e-booka. Dzięki temu będziesz mieć czas na szybką powtórkę przed egzaminem.

Te artykuły też mogą Ci się spodobać

Półtora czy półtorej - Jak piszemy?

Po małej zmianie w tamtym tygodniu, wracamy do poniedziałkowego cyklu ciekawostek językowych. Na dzisiaj przygotowaliśmy słowo oznaczające jeden i pół drugiego.

Mi czy mnie - jak piszemy?

Wracamy do Was z popularnym cyklem dotyczącym poprawnej pisowni. Tym razem odpowiemy na pytanie “Jak piszemy: mi czy mnie?".

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - przydatne zwroty

Zebraliśmy zwroty z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Baza testów
e-korepetycje.net
Marketing internetowy w edukacji
Pobierz darmowe ebooki
i zapisz się na newsletter.
e-book
Raport cen korepetycji 2022