Niezbędnik maturzysty 2018 - fizyka i astronomia

Egzamin z fizyki i astronomii obędzie się już 14 maja. I znowu zebraliśmy wszystkie materiały, które mogą być przydatne do powtórki, w jednym miejscu jako "Zestaw maturalny z fizyki i astronomii" w ramach kontunuacji akcji "Udana matura 2018" ".

W zestawie znajdziecie:

 • artykuły do pomocy z blogu e-korepetycje.net;

 • link do strony Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, gdzie znajdziecie poprzednie arkusze maturalne i inne przydatne informacje.

 • niezbędnik na egzaminach z fizyki i astronomii 2018;

 • filmiki do youtube z przedmiotów fizyka i astronomia;

       1. Oto artykuły, które pomogą Ci przygotować się do egzaminu:

Matura 2016 z matematyki i fizyki, czyli jak optymalnie wybrać korepetycje

Miary we Wszechświecie

7 doświadczeń, które warto przeprowadzić z dzieckiem w domu

6 sztuczek ze zwykłą wodą

Stephen Hawking (1942-2018) - biografia

Znani astronomowie

Słowniczek astronomiczny

Układ słoneczny, planety, podboje, loty...

Historia kalendarza

Wywiad video z Karolem Wójcickim

    2. Niezbędne są materiały przydatne na egzaminie z fizyki. Sprawdźcie próbny egzamin z fizyki TUTAJ, natomiast przykładowe arkusze z są TUTAJ.

   3. Przykładowy egzamin z fizyki za rok 2017:

    4. A co można lub trzeba wziąć z sobą na sam egzamin z fizyki lub astronomii?

 • niezmazywalny długopis lub pióro z czarnym tuszem/atramentem;
 • linijkę oraz kalkulator prosty;
 • małą butelkę z wodą. Najlepiej upewnić się wcześniej, czy szkoła zapewni wodę, czy uczeń może przynieść własną. Podczas egzaminu butelka musi stać na podłodze obok nogi stolika, aby uniknąć przypadkowego zalania płynem arkuszy egzaminacyjnych;
 • wybrane wzory i stałe fizykochemiczne na egzamin maturalny z fizyki;
 • dokument tożsamości (legitymację szkolną lub dowód osobisty) potwierdzający tożsamość. W przypadku braku posiadania takiego dokumentu, tożsamość ucznia może zostać potwierdzona przez wychowawcę lub innego nauczyciela szkoły
 • Wszelkie rysunki należy wykonywać długopisem. Niedopuszczalne jest wykonywanie rysunków, zaznaczanie odpowiedzi, ołówkiem. 

Dodatkowo uprawniony uczeń może posiadać:

 • inne dodatkowe pomoce oraz przybory, które dopuszczalne są jedynie w przypadku osób ze specjalnymi uprawnieniami, dla których przewidziano dostosowania w warunkach przeprowadzania egzaminu maturalnego;
 • niezbędne leki lub sprzęt medyczny, jeżeli zdający potrzebuje ich ze względu na chorobę lub czasową niepełnosprawność.

     5. Zajrzyj, jak wyglądały arkusze maturalne i jakie były zasady oceniania w 2017 roku:

Na YouTube znajdziesz również sporo materiałów z fizyki oraz z astronomii, rozwiązania przykładowych arkuszy maturalnych, tłumaczenie teorii, które na pewno będą pomocne. Dlatego koniecznie subskrybujcie kanał e-korepetycje i oglądajcie zarówno filmiki z naszego kanału jak i zajrzycie na inne kanały o fizyce lub astronomii. Polecamy:

 

 

O autorze

AN

Te artykuły też mogą Ci się spodobać

6 wskazówek, jak zaplanować pracę z uczniem

Jesteś dobrym korepetytorem. Skutecznie wypromowałeś swoją działalność, a uczniów stale przybywa. Ale uwaga! Gdy ich liczba drastycznie wzrośnie, możesz zacząć doświadczać problemów z organizacją lekcji. Zaczynają Ci się mylić twarze uczniów i nie pamiętasz już, z którym omawiasz jaką partię materiału? Zobacz, jak tego uniknąć.

Cykl rozwojowy tasiemca uzbrojonego

Tasiemiec uzbrojony jest pasożytem posiadającym elementy czepne pozwalające mu ze zdwojoną siłą umocować się wewnątrz ciała żywiciela. Poza typowymi przyssawkami, posiada on dodatkowo wysuwany wieniec haczyków.

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - 50 przydatnych zwrotów

Zebraliśmy 50 zwrotów z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Baza testów
100% w wakacje
Pobierz darmowe ebooki
i zapisz się na newsletter.
e-book
Sytuacja w edukacji
w czasie pandemii.
e-raport

Dowiedz się więcej o tej publikacji