Niezbędnik maturzysty 2018 - fizyka i astronomia

Egzamin z fizyki i astronomii obędzie się już 14 maja. I znowu zebraliśmy wszystkie materiały, które mogą być przydatne do powtórki, w jednym miejscu jako "Zestaw maturalny z fizyki i astronomii" w ramach kontunuacji akcji "Udana matura 2018" ".

W zestawie znajdziecie:

 • artykuły do pomocy z blogu e-korepetycje.net;

 • link do strony Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, gdzie znajdziecie poprzednie arkusze maturalne i inne przydatne informacje.

 • niezbędnik na egzaminach z fizyki i astronomii 2018;

 • filmiki do youtube z przedmiotów fizyka i astronomia;

       1. Oto artykuły, które pomogą Ci przygotować się do egzaminu:

Matura 2016 z matematyki i fizyki, czyli jak optymalnie wybrać korepetycje

Miary we Wszechświecie

7 doświadczeń, które warto przeprowadzić z dzieckiem w domu

6 sztuczek ze zwykłą wodą

Stephen Hawking (1942-2018) - biografia

Znani astronomowie

Słowniczek astronomiczny

Układ słoneczny, planety, podboje, loty...

Historia kalendarza

Wywiad video z Karolem Wójcickim

    2. Niezbędne są materiały przydatne na egzaminie z fizyki. Sprawdźcie próbny egzamin z fizyki TUTAJ, natomiast przykładowe arkusze z są TUTAJ.

   3. Przykładowy egzamin z fizyki za rok 2017:

    4. A co można lub trzeba wziąć z sobą na sam egzamin z fizyki lub astronomii?

 • niezmazywalny długopis lub pióro z czarnym tuszem/atramentem;
 • linijkę oraz kalkulator prosty;
 • małą butelkę z wodą. Najlepiej upewnić się wcześniej, czy szkoła zapewni wodę, czy uczeń może przynieść własną. Podczas egzaminu butelka musi stać na podłodze obok nogi stolika, aby uniknąć przypadkowego zalania płynem arkuszy egzaminacyjnych;
 • wybrane wzory i stałe fizykochemiczne na egzamin maturalny z fizyki;
 • dokument tożsamości (legitymację szkolną lub dowód osobisty) potwierdzający tożsamość. W przypadku braku posiadania takiego dokumentu, tożsamość ucznia może zostać potwierdzona przez wychowawcę lub innego nauczyciela szkoły
 • Wszelkie rysunki należy wykonywać długopisem. Niedopuszczalne jest wykonywanie rysunków, zaznaczanie odpowiedzi, ołówkiem. 

Dodatkowo uprawniony uczeń może posiadać:

 • inne dodatkowe pomoce oraz przybory, które dopuszczalne są jedynie w przypadku osób ze specjalnymi uprawnieniami, dla których przewidziano dostosowania w warunkach przeprowadzania egzaminu maturalnego;
 • niezbędne leki lub sprzęt medyczny, jeżeli zdający potrzebuje ich ze względu na chorobę lub czasową niepełnosprawność.

     5. Zajrzyj, jak wyglądały arkusze maturalne i jakie były zasady oceniania w 2017 roku:

Na YouTube znajdziesz również sporo materiałów z fizyki oraz z astronomii, rozwiązania przykładowych arkuszy maturalnych, tłumaczenie teorii, które na pewno będą pomocne. Dlatego koniecznie subskrybujcie kanał e-korepetycje i oglądajcie zarówno filmiki z naszego kanału jak i zajrzycie na inne kanały o fizyce lub astronomii. Polecamy:

 

 

O autorze

AN

Te artykuły też mogą Ci się spodobać

Zanurz się w języku wykorzystując wszystkie zmysły

Metody nauki, niezależnie od tego czy uczymy się języka obcego, czy innego przedmiotu, oparte na aktywizacji wszystkich zmysłów, są jednymi ze skuteczniejszych metod.

Kiedy powinno się powiedzieć uczniowi „dość”?

Jeżeli lubisz to, co robisz, nie przepracujesz ani jednego dnia – w tej dobrze znanej maksymie jest wiele prawdy. A Ty? Lubisz przekazywać wiedzę innym? Jeśli m.in. właśnie dlatego zostałeś korepetytorem, prowadzenie lekcji musi być dla Ciebie prawdziwą przyjemnością.  Co jednak w sytuacji, gdy współpraca z uczniem dostarcza Ci więcej frustracji niż radości? Kiedy powiedzieć „stop” i zakończyć współpracę z uczniem? Oto kilka sytuacji, w których warto rozważyć takie rozwiązanie.

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - przydatne zwroty

Zebraliśmy zwroty z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Baza testów
Marketing internetowy w edukacji
Pobierz darmowe ebooki
i zapisz się na newsletter.
e-book
Raport cen korepetycji 2022