Wywiad video z Karolem Wójcickim

Karol Wójcicki - autor strony na Facebooku "Z głową w gwiazdach" i pasjonata astronomii, który obserwuje gwiazdy na niebie i marzy o tym żeby polecić w kosmos. Zapytany o to, skąd wzięła się jego pasja do astronomii, stwierdza że sam do końca tego nie wie. Może to spadająca gwiazda dostrzeżona na niebie, gdy przebywał u dziadków, zasiała to ziarenko? Świadomie i aktywnie zaczął interesować się tymi zagadnieniami w wieku ok. 10 lat. Książki, telewizja, a później internet, stały się źródłem informacji o niebie i kosmosie. Aktualnie z powodzeniem łączy pasję do astronomii i dziennikarstwa.

Do obserwacji nieba wcale nie potrzebny jest drogi sprzęt i specjalistyczne teleskopy. Każdy z nas może obserwować piękno gwieździstego nieba. Szczególnie teraz pięknie widoczna jest Droga Mleczna.

Poniżej zapraszamy do obejrzenia pierwszej części wywiadu video z Karolem Wójcickim.

W drugiej części usłyszycie między innymi o rakiecie, która już raz była w kosmosie ( FALCON 9). Czy zatem komercyjne podróże w kosmos staną się możliwe i dostępne dla każdego? Koniecznie obejrzyjcie!

 

O autorze

AN

Te artykuły też mogą Ci się spodobać

Język rosyjski – czy tylko wśród starszych?

Z badań TNS Polska wynika, że osoby po 40 roku życia dobrze go znają, gdyż był ich podstawowym językiem obcym w szkole. Jak jest teraz? Czy obecnie ludzie równie dobrze umieją posługiwać się językiem naszych wschodnich sąsiadów?

Ranking najlepszych liceów i techników 2018

Po raz drugi z rzędu portal edukacyjny WaszaEdukacja.pl przy współpracy z portalem e-korepetycje.net stworzył ranking najlepszych liceów i techników z osiemnastu miast wojewódzkich na terenie naszego kraju. Dzięki przygotowanemu przez portal zestawieniu możemy dowiedzieć się jaki poziom prezentuje dana szkoła na tle innych placówek.

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - przydatne zwroty

Zebraliśmy zwroty z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Baza testów
Akademia Korepetytora start
Marketing internetowy w edukacji
Raport cen korepetycji 2023