Wywiad video z Karolem Wójcickim

Karol Wójcicki - autor strony na Facebooku "Z głową w gwiazdach" i pasjonata astronomii, który obserwuje gwiazdy na niebie i marzy o tym żeby polecić w kosmos. Zapytany o to, skąd wzięła się jego pasja do astronomii, stwierdza że sam do końca tego nie wie. Może to spadająca gwiazda dostrzeżona na niebie, gdy przebywał u dziadków, zasiała to ziarenko? Świadomie i aktywnie zaczął interesować się tymi zagadnieniami w wieku ok. 10 lat. Książki, telewizja, a później internet, stały się źródłem informacji o niebie i kosmosie. Aktualnie z powodzeniem łączy pasję do astronomii i dziennikarstwa.

Do obserwacji nieba wcale nie potrzebny jest drogi sprzęt i specjalistyczne teleskopy. Każdy z nas może obserwować piękno gwieździstego nieba. Szczególnie teraz pięknie widoczna jest Droga Mleczna.

Poniżej zapraszamy do obejrzenia pierwszej części wywiadu video z Karolem Wójcickim.

W drugiej części usłyszycie między innymi o rakiecie, która już raz była w kosmosie ( FALCON 9). Czy zatem komercyjne podróże w kosmos staną się możliwe i dostępne dla każdego? Koniecznie obejrzyjcie!

 

O autorze

AN
Black Week - artykul

Te artykuły też mogą Ci się spodobać

Matura na świecie – co zdają uczniowie w innych krajach

Już od 4 maja maturzyści z całej Polski zaczną zmagać się z najpoważniejszym egzaminem w swoim dotychczasowym życiu. Podobny egzamin zdają młodzi ludzie na całym świecie. Sprawdźmy, czy mają lepiej czy gorzej od naszych maturzystów.

System edukacyjny w Polsce

Przeciętnie polski uczeń spędza w szkole podstawowej około 4-5 godzin lekcyjnych, w szkole średniej w granicach 6-7. Poza obowiązkowymi zajęciami szkolnymi, większość dzieci uczestniczy w zajęciach dodatkowych. Część z nich uczęszcza na korepetycje w celu nadrobienia zaległości lub poszerzenia szkolnej wiedzy.

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - 50 przydatnych zwrotów

Zebraliśmy 50 zwrotów z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Baza testów
Black Week - sidebar
Pobierz darmowe ebooki
i zapisz się na newsletter.
e-book
Sytuacja w edukacji
w czasie pandemii.
e-raport

Dowiedz się więcej o tej publikacji