Niezbędnik maturzysty 2018 - język angielski

8 maja może czeka Was kolejne wyzwanie, czyli egzamin z języka obcego nowożytnego. Dalczego o takie wyzwanie? O ile podczas egzaminów z innych przedmiotów wykorzystacie znajomość języka ojczystego, to na tym egzaminie jest czeka Was nieco większych wysiłek, aby go zaliczyć. Aby ułatwić Wam zadanie, wszystkie materiały, które mogą być przydatne do powtórki, zebraliśmy w jednym miejscu jako "Zestaw maturalny z języka angielskiego w ramach akcji "Udana matura 2018".

W zestawie znajdziecie:

  • artykuły do pomocy z blogu e-korepetycje.net;

  • test z angielskiego na stronie e-korepetycje;

  • link do strony Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, gdzie znajdziesz poprzednie arkusze maturalne i inne przydatne informacje.

  • niezbędnik na egzaminie z jżeyka angielskiego 2018;

  • filmiki do youtube o nauce języka angielskiego;

       1. Oto artykuły, które pomogą Ci przygotować się do egzaminu:

Nauka języka obcego jako postanowienie noworoczne

Nauka słówek z e-korepetycje.tv

Znajomość języka a komfort podróżowania

Czasy angielskie - porównanie

10 najlepszych kanałów YouTube do nauki języka obcego

Czasowniki nieregularne angielski

Angielski z piosenek

Metoda Helen Doron – nauka języka angielskiego od najmłodszych lat

10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

       2. Zapraszamy również na testy przygotowawcze z angielskiego. Sprawdźcie swój poziom TUTAJ. Są również testy tematyczne (kłopoty językowe) z języka angielskiego CZĘŚĆ 1CZĘŚĆ 2 i CZĘŚĆ 3.

    3. Kolejnym elementem zestawu są materiały przydatne na egzaminie. Sprawdźcie próbny egzamin TUTAJ, natomiast przykładowe arkusze znajdziesz TUTAJ oraz zestaw materiałów dla nauczyciele i uczniów znajdziesz TUTAJ.

        4. A co można lub trzeba wziąć z sobą na sam egzamin z angielskiego?

  • niezmazywalny długopis lub pióro z czarnym tuszem/atramentem;
  • małą butelkę z wodą. Najlepiej upewnić się wcześniej, czy szkoła zapewni wodę, czy uczeń może przynieść własną. Podczas egzaminu butelka musi stać na podłodze obok nogi stolika, aby uniknąć przypadkowego zalania płynem arkuszy egzaminacyjnych;
  • dokument tożsamości (legitymację szkolną) potwierdzający tożsamość. W przypadku braku posiadania takiego dokumentu, tożsamość ucznia może zostać potwierdzona przez wychowawcę lub innego nauczyciela szkoły

Dodatkowo uczeń może posiadać:

  • inne dodatkowe pomoce oraz przybory, które dopuszczalne są jedynie w przypadku osób ze specjalnymi uprawnieniami, dla których przewidziano dostosowania w warunkach przeprowadzania egzaminu maturalnego;
  • niezbędne leki lub sprzęt medyczny, jeżeli zdający potrzebuje ich ze względu na chorobę lub czasową niepełnosprawność.

        5. Nada stresujesz się? Przejrzyj, jak wyglądały arkusze maturalne i jakie byli zasady oceniania w 2017 roku:

Na YouTube znajdziecie dodatkowe materiały, które na pewno będą pomocne. Dlatego koniecznie subskrybujcie kanał e-korepetycje i oglądajcie zarówno filmiki z naszego kanału jak i zajrzycie do innych Youtuberów.

Powodzenia!

 

Kolejne bardzo przydatne filmiki i kanały z polskiego YouTube, które pomogą zdać egzamin maturalny z angielskiego z najlepszą oceną:

O autorze

AN
e-korepetycje.net

Te artykuły też mogą Ci się spodobać

Regulamin korepetycji

Prowadzenie działalności związanej z korepetycjami to z jednej strony satysfakcja, że można swoją wiedzę przekazać innym, z drugiej zaś strony to biznes. I tego stwierdzenia nie należy się bać i unikać. Każdy korepetytor jest w pewnym sensie przedsiębiorcą.

Krótkie lekcje – czy to się opłaca?

Ile trwają lekcje, których udzielasz? 45 minut? 50? A może 60? Mniej więcej godzinne zajęcia wydają się najbardziej logicznym rozwiązaniem. Łatwo jest rozplanować taki przedział czasowy, aby lekcja miała swój logicznym rytm, w którym znajdzie się miejsce i na chwilę luźnej rozmowy, i na powtórkę materiału, i na wprowadzenie nowych informacji. A co z krótszymi zajęciami – np. takimi, które trwałyby 15-30 min? Zanim z góry odrzucisz ten pomysł, zastanów się jeszcze raz. Są sytuacje, w których to może być dobre rozwiązanie.

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - przydatne zwroty

Zebraliśmy zwroty z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Baza testów
Pobierz darmowe ebooki
i zapisz się na newsletter.
e-book
Raport cen korepetycji 2022