Metoda Helen Doron – nauka języka angielskiego od najmłodszych lat

Helen Doron to brytyjska lingwistka, która opracowała metodę BBS (Best Baby’s Start). Nie od dziś wiadomo, że umysł niemowlaka i dziecka chłonie wiedzę najszybciej i najłatwiej się uczy. W późniejszym życiu nigdy nie będzie już momentu, w którym mózg człowieka będzie potrafił przyswoić i zapamiętać tak dużą liczbę informacji. Poza tym dzieci mają naturalną skłonność do uczenia się języka obcego, ponieważ nie opanowały jeszcze w pełni swojego ojczystego języka i nauka języka dodatkowego przychodzi im w naturalny sposób.

Metoda BBS Helen Doron została opracowana w szczególności dla najmłodszych, czyli dzieci od 3 do 22 miesiąca życia. Oczywiście tak małe dzieci nie są w stanie nauczyć się konkretnych słów angielskich, ale osłuchują się z językiem, z jego melodią. W późniejszym etapie nauki osłuchanie językowe stanowi znaczne ułatwienie w dalszym procesie przyswajania wiedzy.

Nauka języka angielskiego w oparciu o metodę Helen Doron polega na zabawie w bezstresowej atmosferze.Do nauki i osłuchania wykorzystywane są piosenki, rymowanki, gry. Różnorodność aktywności podczas zajęć, czyli angażowanie wszystkich zmysłów dziecka, w tym ruch podczas nauki powodują, że po pierwsze dziecko nie nudzi się na zajęciach, a po drugie łatwiej przyswaja nowe słowa. Małe grupy zajęciowe, od 4 do 8 osób powodują, że każdemu z dzieci poświęcona jest odpowiednia ilość czasu i uwagi lektora. Oczywiście zajęcia prowadzone są tylko i wyłącznie w całości w języku angielskim. Całość prowadzonych zajęć po angielsku ma na celu „zanurzenie się” dzieci w tym języku. Dodatkowo przygotowane są płyty z piosenkami, wierszykami i rymowankami, które dziecko powinno słuchać w domu minimum dwa razy dziennie, podczas wykonywania codziennych czynności, zabawy. W ten sposób mimowolnie słyszy konkretne słowa i zwroty. Zastosowanie ich później przez lektora na zajęciach, w konkretnym kontekście, umożliwia poznanie ich znaczenia.

Kursy Helen Doron English prowadzone są dla dzieci od 3 miesięcy do 12 lat oraz dla młodzieży do lat 19. Nie ma kursów dla osób dorosłych.

O autorze

MF

Te artykuły też mogą Ci się spodobać

Język rosyjski – czy tylko wśród starszych?

Z badań TNS Polska wynika, że osoby po 40 roku życia dobrze go znają, gdyż był ich podstawowym językiem obcym w szkole. Jak jest teraz? Czy obecnie ludzie równie dobrze umieją posługiwać się językiem naszych wschodnich sąsiadów?

Różnice w gwarach

Można być Polakiem i nie rozumieć swoich rodaków? Takie sytuacje się zdarzają i to często. Język ogólny to odmiana kulturalna języka narodowego w postaci mówionej i pisanej, używana w całym państwie. Wykorzystuje się go w szkołach, urzędach, mediach itp. Należy uświadomić sobie, że oprócz języka ogólnego, istnieją dialekty i gwary charakterystyczne dla konkretnych regionów. Każdy dialekt, który jest regionalną odmianą języka, ma pewien zasób słownictwa oraz zjawisk gramatycznych (np. specyficzną fleksję, składnię), które odróżniają go od języka ogólnego i nie są znane wszystkim mieszkańcom danego kraju. Gwara jest odmianą języka, która pojawia się na określonym, niewielkim terenie. W obrębie jednego dialektu może występować kilka rodzajów gwar.

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - 50 przydatnych zwrotów

Zebraliśmy 50 zwrotów z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Baza testów
Pobierz darmowe ebooki
i zapisz się na newsletter.
e-book
Sytuacja w edukacji
w czasie pandemii.
e-raport

Dowiedz się więcej o tej publikacji