Metoda Helen Doron – nauka języka angielskiego od najmłodszych lat

Helen Doron to brytyjska lingwistka, która opracowała metodę BBS (Best Baby’s Start). Nie od dziś wiadomo, że umysł niemowlaka i dziecka chłonie wiedzę najszybciej i najłatwiej się uczy. W późniejszym życiu nigdy nie będzie już momentu, w którym mózg człowieka będzie potrafił przyswoić i zapamiętać tak dużą liczbę informacji. Poza tym dzieci mają naturalną skłonność do uczenia się języka obcego, ponieważ nie opanowały jeszcze w pełni swojego ojczystego języka i nauka języka dodatkowego przychodzi im w naturalny sposób.

Metoda BBS Helen Doron została opracowana w szczególności dla najmłodszych, czyli dzieci od 3 do 22 miesiąca życia. Oczywiście tak małe dzieci nie są w stanie nauczyć się konkretnych słów angielskich, ale osłuchują się z językiem, z jego melodią. W późniejszym etapie nauki osłuchanie językowe stanowi znaczne ułatwienie w dalszym procesie przyswajania wiedzy.

Nauka języka angielskiego w oparciu o metodę Helen Doron polega na zabawie w bezstresowej atmosferze.Do nauki i osłuchania wykorzystywane są piosenki, rymowanki, gry. Różnorodność aktywności podczas zajęć, czyli angażowanie wszystkich zmysłów dziecka, w tym ruch podczas nauki powodują, że po pierwsze dziecko nie nudzi się na zajęciach, a po drugie łatwiej przyswaja nowe słowa. Małe grupy zajęciowe, od 4 do 8 osób powodują, że każdemu z dzieci poświęcona jest odpowiednia ilość czasu i uwagi lektora. Oczywiście zajęcia prowadzone są tylko i wyłącznie w całości w języku angielskim. Całość prowadzonych zajęć po angielsku ma na celu „zanurzenie się” dzieci w tym języku. Dodatkowo przygotowane są płyty z piosenkami, wierszykami i rymowankami, które dziecko powinno słuchać w domu minimum dwa razy dziennie, podczas wykonywania codziennych czynności, zabawy. W ten sposób mimowolnie słyszy konkretne słowa i zwroty. Zastosowanie ich później przez lektora na zajęciach, w konkretnym kontekście, umożliwia poznanie ich znaczenia.

Kursy Helen Doron English prowadzone są dla dzieci od 3 miesięcy do 12 lat oraz dla młodzieży do lat 19. Nie ma kursów dla osób dorosłych.

O autorze

MF

Te artykuły też mogą Ci się spodobać

5 wykładów TED, które obejrzeć powinien nauczyciel

Co zrobić, by zainteresować uczniów tematem lekcji? Jak podejmować trudne tematy? W jaki sposób przekazywać skomplikowaną wiedzę? Przed takimi pytaniami niemal codziennie stają nauczyciele.

Czasowniki nieregularne angielski

W trakcie zapoznawania się z językiem angielskim przychodzi moment na naukę czasowników nieregularnych. Nie jest to łatwy orzech do zgryzienia, ale są sposoby, aby ułatwić sobie opanowanie tego materiału. Poniżej znajdziecie wskazówki jak szybko opanować czasowniki nieregularne.

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - 50 przydatnych zwrotów

Zebraliśmy 50 zwrotów z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Baza testów
Pobierz darmowy e-book
i zapisz się na newsletter.
e-book
Pobierz darmowy e-book
i zapisz się na newsletter.
E-book Zawód: Korepetytor

Dowiedz się więcej o tej publikacji