Nauczanie hybrydowe - co to jest?

To nic innego, jak połączenie nauki stacjonarnej z częściowym przejściem na naukę zdalną. Jest to system mieszany, który ma na celu zniwelować ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa wśród uczniów i nauczycieli.

Nauczanie hybrydowe w praktyce

Decyzję o rodzaju nauczania hybrydowego podejmuje dyrektor szkoły na podstawie możliwości, jakie posiada i pozytywnej opinii Powiatowego Inspektora Sanitarnego.

Nauka hybrydowa odbywać się może na różnych zasadach. Jedna z nich zakłada, że do szkoły przychodzi część uczniów, a kolejnego dnia na wymianę następna tura. Jest też możliwość stworzenia mniejszych grup, które jednocześnie przychodzą do placówki. Kolejnym pomysłem jest stworzenie systemu tygodniowego. Uczniowie, którzy są na nauczaniu zdalnym, mają zajęcia online zgodnie z planem lekcji, albo przesyłane są im materiały i zadania do samodzielnego przerobienia. Uczeń musi wykazać się większą samodyscypliną, a nauczyciel  pozostaje do ewentualnej dyspozycji osób, które potrzebują konsultacji.

Wcześniej nauczanie hybrydowe miało miejsce w strefie żółtej. Aktualnie cała Polska znajduje się w strefie czerwonej, co oznacza, że nauka hybrydowa nie jest możliwa, a do 29 listopada obowiązuje nauczanie zdalne w szkołach podstawowych, średnich i wyższych.

O systemie hybrydowym wspominaliśmy na początku roku szkolnego, gdy podano wytyczne dotyczące działania szkół.

Jak będzie wyglądała nauka po 29 listopada? 

Tego jak na razie nie wiemy. Są wstępne plany, ale wszystko tak naprawdę zależy od ilości zakażeń. Jeśli krzywa zachorowań nie będzie spadać - mamy marne szansę na powrót do szkół. Jednak niewykluczone, że pierwszym etapem poza nauką zdalną będzie system hybrydowy. 

Więcej o obecnej sytuacji w edukacji przeczytasz tutaj: Druga fala epidemii koronowirusa - sytuacja w edukacji

Te artykuły też mogą Ci się spodobać

Czym grozi zarabianie bez zakładania firmy?

Każda osoba prowadząca działalność zarobkową w sposób ciągły i zorganizowany, w świetle polskich przepisów prawa, zobligowana jest do zarejestrowania działalności gospodarczej.

Korepetytor freelancer

Spore grono korepetytorów postanawia porzucić ciepłą posadę na etacie i rozpocząć działalność korepetytora freelancera. Jak każda praca, tak i praca freelancera, ma swoje wady i zalety. Których jest więcej?

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - 50 przydatnych zwrotów

Zebraliśmy 50 zwrotów z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Baza testów
e-korepetycje.net
Pobierz darmowe ebooki
i zapisz się na newsletter.
e-book
Sytuacja w edukacji
w czasie pandemii.
e-raport

Dowiedz się więcej o tej publikacji