Druga fala epidemii koronawirusa - sytuacja w edukacji

Zgodnie z pierwotnymi przewidywaniami, od września notujemy bardzo duży przyrost liczby zachorowań na COVID-19. Aktualnie rząd wprowadza kolejne obostrzenia, aby wyhamować nagły wzrost liczby chorych. W tym celu w Polsce wprowadzono dwie strefy: żółtą i czerwoną. Kolor zależny jest od liczby zachorowań na 10 tys. mieszkańców.

Stopniowo wprowadzane rygory nie omijają również edukacji.

Aktualny stan na 11.01.2021

Została podjęta decyzja, że uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych wracają do nauki stacjonarnej. Zdaniem Ministra Czarnka nauka online w przypadku tak małych dzieci jest namniej efektywna i to ci uczniowie tracą najwięcej.

Od dzisiaj ruszyły również testy na COVID-19 dla nauczycieli klas 1-3, aby nauczyciele mogli się upewnić, że są całkowicie zdrowi.

Powrót najmłodszych uczniów podyktowany jest również tym, że transmisja wirusa wśród tej grupy wiekowej jest bardzo niska.

Stan na 21.11.2020

Szkoły pozostają w trybie nauczania zdalnego do 23-24.12.2020 roku.

Zmienione zostają zasady ferii zimowych. Przerwa edukacyjna będzie od dnia 4 do 17 stycznia 2021 roku dla wszystkich.

Stan na 4.11.2020

- od 9.11.2020 klasy 1- 3 w szkołach podstawowych przechodzą również na nauczanie zdalne. Przejście na naukę zdalną planowane jest na razie do 29.11.2020. Wszystko będzie zależne od dynamiki zachorowań.

- nauczanie zdalne dla pozostałych szczebli edukacyjnych przedłużone do 29.11.2020

- przedszkola i żłobki pracują bez zmian

- nauczyciele otrzymają bon w kwocie 500 zł, który mogą przeznaczyć na zakup sprzętu i akcesoriów do prowadzenia nauki zdalnej np. kamerki do laptopa

Stan na 23.10.2020

Od 24.10.2020

- wprowadzona strefa czerwona w całym kraju

- zakaz przemieszczania się dzieci i młodzieży do 16 roku życia bez opieki osoby dorosłej w godz. 8:00 - 16:00

 

Wcześniej, od 17.10.2020, wprowadzone były następujące zmiany:

Dla strefy żółtej:

na uczelniach i w szkołach ponadpodstawowych wprowadzone zostaje nauczanie hybrydowe

Dla strefy czerwonej:

na uczelniach i w szkołach ponadpodstawowych wprowadzone zostaje nauczanie zdalne (z wyłączeniem zajęć praktycznych)

Dodatkowo dyrektorzy szkół w porozumieniu z Sanepidem i władzami mogli decydować o tymczasowym przejściu całej szkoły bądź poszczególnych klas na nauczanie zdalne w przypadku, gdy pozytywny wynik na obecność koronawirusa ma uczeń lub nauczyciel i istnieje realne zagrożenie zachorowania innych osób.

Te artykuły też mogą Ci się spodobać

12 pomysłów na podniesienie ceny za lekcję

Czas podjąć temat, który dla wielu osób jest tabu. Bo jeśli nie wiadomo, co chodzi, chodzi oczywiście o pieniądze. Nie czarujmy się: nawet jeśli uczenie innych jest dla Ciebie czystą przyjemnością i największą życiową pasją, raczej nie prowadzisz korepetycji w „czynie społecznym”. To Twoja praca. A skoro tak, należy Ci się za nią odpowiednie wynagrodzenie. Czujesz, że czas podnieść stawkę godzinową? Oto, jak możesz to uargumentować.

6 sposobów na wyróżnienie się na rynku korepetytorów

Zastanawiasz się, co zrobić, aby zachęcić uczniów do wybrania właśnie Twojej oferty? Podpowiadamy, jak możesz się skutecznie wyróżnić na tle innych.

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - przydatne zwroty

Zebraliśmy zwroty z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Baza testów
mat25
Marketing internetowy w edukacji
Raport cen korepetycji 2023