Matura 2019 – początek

Dzisiaj (tj. 6 maja 2019) ruszyły matury. Na pierwszy ogień uczniowie będą zdawali pisemny egzamin z języka polskiego, zarówno na poziomie podstawowym o godzinie 9:00, jak i rozszerzonym o 14:00. We wtorek, 7 maja, przystąpią natomiast do matury z matematyki na poziomie podstawowym. Rozszerzona matematyka odbędzie się dopiero 9 maja. Przed nią jeszcze egzaminy (podstawa i rozszerzenie) z języka angielskiego, który jest najpopularniejszym językiem obcym zdawanym na maturze.

Egzaminy maturalne potrwają do 23 maja, natomiast w międzyczasie będą miały miejsce również egzaminy ustne z języków.

Wszyscy ci, którzy z jakichś przyczyn nie mogli wziąć udziału w pierwszym terminie matur, mogą, za zgodą dyrektora OKE, podejść do matury w terminie dodatkowym, który został wyznaczony na 3-8 czerwca – część ustna i 3-19 czerwca część pisemna. 

Tym, którym matura się nie powiedzie i nie zaliczą któregoś z obowiązkowych egzaminów, został wyznaczony termin poprawkowy. 20 sierpnia 2019 (wtorek), od godz. 9:00 odbędzie się część pisemna, 20-21 sierpnia 2019 - część ustna (język polski, języki mniejszości narodowych, języki obce nowożytne).

Wszystkim maturzystom życzymy samych sukcesów na maturze, otwartej głowy i jasnego umysłu podczas tych egzaminów. 

*pp - poziom podstawowy
*pr - poziom rozszerzony
*dj - poziom dwujęzyczny

Te artykuły też mogą Ci się spodobać

Język włoski - zwroty na maturę pisemną

Na maturze włoski jest najmniej popularnym z języków nowożytnych - w ubiegłym roku wybrało go niecałe 800 osób w całym kraju.

Matura pisemna z angielskiego - 55 zwrotów

List, czy to formalny czy prywatny, stał się już standardem na pisemnej maturze z języka angielskiego. Był w puli zadań w poprzednich latach, można się więc go spodziewać również w tym roku.

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - 50 przydatnych zwrotów

Zebraliśmy 50 zwrotów z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Baza testów
Pobierz darmowy e-book
i zapisz się na newsletter.
e-book
Pobierz darmowy e-book
i zapisz się na newsletter.
E-book Zawód: Korepetytor

Dowiedz się więcej o tej publikacji