Checklista - sprawdź czy jesteś przygotowany do roku szkolnego cz.2 – marketing i reklama

W poprzedniej części  pokazaliśmy, jak istotna jest kwestia poprawnego i dokładnego uzupełnienia profilu w naszym serwisie. Wskazaliśmy, które informacje są dla uczniów najistotniejsze przy przeglądaniu ofert, jak możesz zwiększyć widoczność ogłoszenia oraz zachęcić ucznia do wyboru właśnie Ciebie. Jeżeli jeszcze nie czytałeś, to wszystkie te informacje znajdziesz tutaj.

Dzisiaj pokażemy Ci, jakie jeszcze dodatkowe działania promocyjne możesz podjąć, zarówno te w naszym serwisie, jak i poza nim, które sprawią, że Twoja oferta trafi do szerszego grona odbiorców.

1. Działania online w serwisie e-korepetycje.net

To wszystkie działania, jakie możesz podjąć w sieci na naszym serwisie oraz poza nim. Obecnie Internet jest najczęściej odwiedzanym źródłem, z którego czerpiemy informację. To samo dotyczy się usług, w tym również usług związanych z poszukiwaniem odpowiedniego korepetytora. Koniec sierpnia i wrzesień to czas, gdy ruch na naszej stronie intensywnie wzrasta. Pojawia się najwięcej osób, które szukając swojego mentora, przeglądają oferty lub zamieszczają ogłoszenia w sekcji „Ogłoszenia ucznia”. Jak możesz to wykorzystać?

  1. Skorzystaj z opcji powiadomień o ogłoszeniach uczniów

Oprócz możliwości wyróżnienia płatnego swojego ogłoszenia (o którym pisaliśmy w części pierwszej), dodatkową usługą jaką Ci dajemy jest powiadomienie o ogłoszeniu ucznia. Oznacza to, że w momencie, gdy osoba poszukująca korepetycji z przedmiotu, którego uczysz, zamieści takie ogłoszenie w naszym serwisie, my automatycznie powiadomimy Cię o tym mailowo. Przydatne? No pewnie, że tak! Pamiętaj, że promowanie swojej osoby nie oznacza tylko biernego czekania, aż ktoś sam się zgłosi na lekcje. Otrzymując powiadomienie od nas, możesz być pierwszym, który skontaktuje się z uczniem i zaproponuje swoje usługi. Nie daj się zatem wyprzedzić konkurencji.

  1. Własna subdomena

Nie każdy korepetytor ma swoją stronę internetową. Nawet więcej, większość jej nie posiada. Własne strony www posiadają najczęściej szkoły oraz osoby, które zajmują się korepetycjami w pełnym wymiarze godzin. Chociaż i to nie jest wyznacznikiem. Niezależnie od tego, czy prowadzisz własną stronę internetową, bloga, czy też nie, możesz swoim potencjalnym uczniom ułatwić zapamiętanie Twojego adresu www wizytówki w naszym serwisie. Jak? Wystarczy opcja własnej subdomeny. Oznacza to, że Twój adres internetowy kierujący ucznia na Twoje ogłoszenie będzie unikalny i złożony z Twojego loginu oraz dopisku naszej domeny: Twójlogin.e-korepetycje.net. Wygląda dobrze? Oczywiście, że tak. Poza tym, możesz takie adres podawać na wszystkich forach, w mediach społecznościowych, wszędzie tam, gdzie chcesz się pokazać i zachęcić do skorzystania z Twoich usług.

  1. Reklama bannerowa

Nasz serwis umożliwia również zamieszczenie płatnej reklamy graficznej, w formie bannera, w górnej sekcji serwisu, tuż pod wyszukiwarką. Ta forma reklamy jest niezwykle skuteczna, ponieważ dzięki możliwości jej targetowania dotrzesz ze swoim ogłoszeniem dokładnie do tych osób, na których Ci zależy. Banner to nic innego jak grafika w odpowiednim rozmiarze, na której możesz zamieścić swoje dane, hasło reklamowe, logo firmy, jeżeli taką prowadzisz. Każda reklama odsyła na dowolną zewnętrzną stronę internetową. Jeżeli nie posiadasz swojej strony www, banner może być przekierowaniem bezpośrednio do Twojej wizytówki w naszym serwisie. Dzięki temu nie martwisz się o pozycję swojego ogłoszenia na liście ogłoszeń korepetytorów, ponieważ masz szansę na bezpośrednie skierowanie ucznia wprost na swoją ofertę.

Nie wiesz na ile odsłon wykupić reklamę, jakie ustawić targetowanie i czas wyświetlania? Nasz specjalista od marketingu i reklamy zawsze służy pomocą. Sprawdzi, do jakiej grupy odbiorców powinieneś skierować swoją ofertę, kiedy, jak i jak długo ją wyświetlać, aby była skuteczna. W razie zainteresowania czy pytań nie bój się z nami skontaktować na adres kampanie@e-korepetycje.net. Odpowiemy, podpowiemy, doradzimy. Twój sukces reklamowy jest naszym sukcesem. Więcej informacji na temat tej formy reklamowania usług znajdziesz na stronie https://kampanie.e-korepetycje.net/

2. Działania online poza serwisem

Pamiętasz, wyżej mówiliśmy, że to w sieci uczniowie najczęściej poszukują ofert korepetytorów. Oznacza to, że nie powinieneś ograniczać swoich działań promocyjnych tylko i wyłącznie do dodania wizytówki na naszej stronie. Jesteśmy największym serwisem ogłoszeniowym z rynku korepetycji w Polsce, mamy ogromny zasięg. Założenie profilu i dodanie ogłoszenia na e-korepetycje.net to pierwszy krok. Jednak postaraj się wykorzystać również inne miejsca, gdzie możesz promować siebie i swoje korepetycje.

  1. Własna strona www

Wydaje się, że założenie swojej strony internetowej wymaga dużego nakładu finansowego oraz umiejętności programowania, składania grafiki. Wcale tak nie jest. Pamiętaj, że istnieje wiele darmowych domen, na których możesz założyć swoją stronę chociażby w formie bloga. Gotowe szablony z grafiką, podziałem strony na sekcje sprawią, że przygotowanie dobrze wyglądającej i zachęcającej wizytówki nie jest żadną trudnością. Jeżeli masz więcej czasu, prowadzisz autorskie lekcje, przygotowujesz własne materiały edukacyjne, pochwal się o tym. Darmowe udostępnienie części swojej wiedzy nie oznacza, że nie będziesz miał uczniów, bo ktoś „z internetu” się nauczy. Natomiast pokazanie próbki swoich umiejętności może zachęcić ucznia do wybrania właśnie Ciebie.

  1. Media społecznościowe

Powiedz jak największej liczbie osób o tym, czym się zajmujesz. Może okazać się, że wśród twoich znajomych np. na Facebooku, Twitterze znajdą się chętni na uczęszczanie do Ciebie na lekcje. Dzięki podjęciu działań promocyjnych w tych miejscach masz szansę dotarcia do bardzo szerokiego grona odbiorców na zasadzie łańcuszka. Może wśród Twoich znajomych nikt nie potrzebuje Twojej pomocy, ale dobry kolega koleżanki, którą masz w znajomych, ma syna, a syn ten nie radzi sobie z matematyką. Katarzyna (Twoja koleżanka) mówi w pracy, że ma koleżankę, która korepetycji udziela i może pomóc. Tym samym Krzysztof (zrozpaczony kolega Katarzyny, ojciec dziecka z problemami z matematyką) dostaje kontakt do Ciebie. A w rzeczywistości przecież się nie znacie. Dalej okazuje się, że nie tylko Tomasz (syn Krzysztofa) nie rozumie matematyki. Wieść o Twoich lekcjach rozchodzi się po klasie. Pozostali rodzice dostają kontakt do Ciebie. Zadowoleni z Twoich usług idą do swojej pracy i chwalą się koleżankom i kolegom, jak ich dziecko świetnie się teraz uczy i polecają Cię dalej. Wybacz proszę, za bardzo obrazowe przedstawienie sytuacji. Ale to świetnie oddaje zasięg, jaki możesz osiągnąć, zamieszczając tylko krótką informację o tym, czym się zajmujesz.

3. Działania offline

Działania offline to wszystkie te czynności promocyjne, których możesz się podjąć poza Internetem. Stanowią świetne uzupełnienie podjętych już działań promocyjnych w sieci.

Ulotki

Najczęściej kojarzone z ofertą „kredytów na wczoraj” oraz menu restauracji. Jednak to świetne rozwiązanie, aby poinformować osoby ze swojego otoczenia o tym, czym się zajmujesz. Nie mówimy tu oczywiście o Twoich znajomych. Mamy nadzieję, że im już powiedziałeś o tym ;)

Jeżeli nie masz pomysłu na ulotkę, możemy Ci pomóc. Na swoim profilu, obok nazwy przedmiotu, z którego udzielasz korepetycji, znajdziesz generator ulotek.

Sama ulotka wygląda, jak na zdjęciu poniżej:

 

W prosty i szybki sposób możesz wygenerować i wydrukować gotowe ogłoszenia wraz z Twoim numerem telefonu. Ulotki możesz rozdać lub rozwiesić w miejscach, w których pojawiają się Twoi potencjalni klienci. Nie bój się iść do najbliższej biblioteki, kawiarni czy sklepu spożywczego i spytać, czy możesz zostawić im kilka sztuk ogłoszeń. Jeżeli masz taką możliwość, rozwieś ogłoszenia w sąsiednich blokach na tablicach ogłoszeń.

Początek roku szkolnego już za pasem. Mamy nadzieję, że nasze wskazówki dotyczące promocji ułatwią Ci znalezienie uczniów.Jeżeli masz do nas jakieś pytania związane z promocją swoich działań, możemy pomóc Ci w przygotowaniu Twojego ogłoszenia, nie wahaj się i pisz. Posiłkując się swoją wiedzą oraz doświadczeniem w zakresie marketingu na ryku edukacyjnym postaramy Ci się pomóc i wskazać miejsca i możliwości, dzięki którym dotrzesz ze swoimi usługami do właściwych osób.

Dla ułatwienia Ci wykonania wszystkich niezbędnych działań promocyjnych przygotowaliśmy specjalną listę do pobrania. Możesz na niej odhaczać te czynności, które już zdąrzyłeś wykonać.

Pobierz listę zadań

Powodzenia i trzymamy kciuki!

O autorze

MF
Wrześniowy powrót do hiszpańskiego

Te artykuły też mogą Ci się spodobać

Jak zdobywać nowych uczniów poprzez swoich obecnych?

W przypadku branży korepetytorskiej należy jednak mieć świadomość tego, że raz pozyskany klient nie pozostanie wierny Waszym usługom na zawsze. Jak zatem utrzymać przy sobie ucznia, a jak pozyskać nowego?

Stosunki polsko - krzyżackie w latach 1333-1370

Przedstawiamy opracowanie zadania z historii na podstawie arkusza maturalnego 2021, poziom rozszerzony.

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - 50 przydatnych zwrotów

Zebraliśmy 50 zwrotów z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Baza testów
Raport z cen 2021
Pobierz darmowe ebooki
i zapisz się na newsletter.
e-book
Sytuacja w edukacji
w czasie pandemii.
e-raport

Dowiedz się więcej o tej publikacji