Pobierz e-book: "Zawód: Korepetytor - Kompendium wiedzy”. Kliknij tutaj!

Serwis ogłoszeniowy e-korepetycje.net

41% rabatu na ponad 20 000 tytułów

Ostatnie wpisy

Jak utrzymać motywację do nauki języka obcego

Najważniejszą kwestią w wytrwałej nauce języka jest motywacja. Jeśli stracisz motywację, to będzie początek końca nauki. Poniżej kilka sposobów na to, aby nauka trwała cały czas i aby nie stracić motywacji - podpowiada Mateusz Grzywiński - nauczyciel języka angielskiego.

Czytaj dalej »
Marketing internetowy dla edukacji
Baza testów
Akcja pomagam nie szkodzę

Metoda Helen Doron – nauka języka angielskiego od najmłodszych lat


Kategorie: język angielski

Helen Doron to brytyjska lingwistka, która opracowała metodę BBS (Best Baby’s Start). Nie od dziś wiadomo, że umysł niemowlaka i dziecka chłonie wiedzę najszybciej i najłatwiej się uczy. W późniejszym życiu nigdy nie będzie już momentu, w którym mózg człowieka będzie potrafił przyswoić i zapamiętać tak dużą liczbę informacji. Poza tym dzieci mają naturalną skłonność do uczenia się języka obcego, ponieważ nie opanowały jeszcze w pełni swojego ojczystego języka i nauka języka dodatkowego przychodzi im w naturalny sposób.

Metoda BBS Helen Doron została opracowana w szczególności dla najmłodszych, czyli dzieci od 3 do 22 miesiąca życia. Oczywiście tak małe dzieci nie są w stanie nauczyć się konkretnych słów angielskich, ale osłuchują się z językiem, z jego melodią. W późniejszym etapie nauki osłuchanie językowe stanowi znaczne ułatwienie w dalszym procesie przyswajania wiedzy.

Nauka języka angielskiego w oparciu o metodę Helen Doron polega na zabawie w bezstresowej atmosferze.Do nauki i osłuchania wykorzystywane są piosenki, rymowanki, gry. Różnorodność aktywności podczas zajęć, czyli angażowanie wszystkich zmysłów dziecka, w tym ruch podczas nauki powodują, że po pierwsze dziecko nie nudzi się na zajęciach, a po drugie łatwiej przyswaja nowe słowa. Małe grupy zajęciowe, od 4 do 8 osób powodują, że każdemu z dzieci poświęcona jest odpowiednia ilość czasu i uwagi lektora. Oczywiście zajęcia prowadzone są tylko i wyłącznie w całości w języku angielskim. Całość prowadzonych zajęć po angielsku ma na celu „zanurzenie się” dzieci w tym języku. Dodatkowo przygotowane są płyty z piosenkami, wierszykami i rymowankami, które dziecko powinno słuchać w domu minimum dwa razy dziennie, podczas wykonywania codziennych czynności, zabawy. W ten sposób mimowolnie słyszy konkretne słowa i zwroty. Zastosowanie ich później przez lektora na zajęciach, w konkretnym kontekście, umożliwia poznanie ich znaczenia.

Kursy Helen Doron English prowadzone są dla dzieci od 3 miesięcy do 12 lat oraz dla młodzieży do lat 19. Nie ma kursów dla osób dorosłych.

Zapisz się na listę, dzięki czemu otrzymasz:

Darmowy e-book: „Zawód: Korepetytor” – kompendium wiedzy każdego korepetytora,
a także dostęp do unikalnych treści i comiesięczne podsumowania.

  • Imię:
  • Email:

Zapisując się na listę akceptujesz politykę prywatności serwisu.