Zorganizuj e-korepetycje na Google+

Zorganizuj e-korepetycje na Google+

Osoby oferujące korepetycje online zazwyczaj korzystają w tym celu z komunikatora Skype. Ostatnimi czasy powstało jednak darmowe, rozbudowane narzędzie, które można wykorzystać do organizowania grupowych zajęć online. Jest to jedna z opcji dostępnych w ramach Google+ - konkurencji dla znanego wszystkim FaceBooka. Tak jak na wspomnianym FaceBooku, tak też na Google+ każdy może założyć swój profil, a następnie dzielić się ciekawymi informacjami z innymi, śledzić wpisy znajomych, a także aktualności ze stron Google+ (odpowiednik FanPage'a na FB).

Posiadanie profilu na Google+ umożliwia także otwieranie tzw. hangoutów, czyli "spotkań na żywo", w których może uczestniczyć maksymalnie 10 osób. I to właśnie im poświęcony jest dzisiejszy artykuł.

Lista zagadnień:

Jak założyć konto na Google+

Zacznijmy od tego, jak krok po kroku założyć konto na Google:

  1. Zaloguj się na swoje konto Google. Jeśli go nie posiadasz, załóż je na stronie accounts.google.com/SignUp.
  2. Załóż profil na Google+ na stronie plus.google.com
  3. Dodaj znajomych. Mimo że możesz pominąć ten krok i wrócić do niego później, najlepiej już teraz dodaj uczniów do swoich kręgów.
  4. Uzupełnij swoje szczegółowe dane, m.in. informacje o tym gdzie pracujesz lub studiujesz, w jakiej mieszkasz miejscowości.

To wszystko. Możesz teraz w pełni korzystać z usługi. Na tej stronie znajdują się szczegółowe opisy możliwości serwisu.

Jak rozpocząć spotkanie na Google+ (hangout)

Rozpoczynanie spotkania na Google+Aby zorganizować spotkanie, postępuj według poniższych wskazówek:

  1. Kliknij przycisk "Otwórz hangout" jaki zobaczysz w prawym górnym rogu.
  2. Dodaj uczestników spotkania wpisując ich adresy mailowe. Upewnij się, że osoby te również mają swój profil na Google+. Może Ci być wygodniej, jeśli swoich uczniów przypiszesz wcześniej do nowo utworzonego kręgu (np. o nazwie "Uczniowie" lub "Grupa poniedziałkowa") i zaznaczysz cały krąg zamiast dodawać osobno każdego ucznia.

Zapraszanie uczestników spotkania

  1. Nazwij spotkanie, wpisując np. "Konwersacje z angielskiego".
  2. Kliknij w niebieski przycisk "Otwórz hangout". Powinieneś zobaczyć następujące okno.

Otwieranie hangoutu

Teraz wystarczy, że poczekasz na uczniów. Osoby, które będą miały włączoną kamerę (można ją wyłączyć klikając w ikonkę kamery w prawym górnym rogu, dotyczy to również mikrofonu), będą widoczne na samym dole. Ty jako organizator spotkania będziesz początkowo widoczny na głównym ekranie. W trakcie lekcji można także korzystać z czatu, wszyscy użytkownicy mogą zabierać głos w rozmowie. Poniżej znajduje się widok odbywającego się spotkania kulinarnego.

Przykładowe spotkanie na Google+

Pierwsze ze spotkań zorganizuj ze znajomymi, aby w pełni zapoznać się z funkcjonalnością spotkań na Google+, w tym m.in. udostępniania ekranu (możesz w ten sposób pokazać uczniom, co widzisz na swoim komputerze, wskazując odpowiednie elementy myszką i opowiadając o nich). Zastanów się również nad nagraniem pokazowej lekcji, która zachęci potencjalnych uczniów do zapisania się na lekcje właśnie do Ciebie.

Więcej informacji

Jeśli prowadzisz zajęcia online, nie zapomnij dopisać informacji o tym w treści ogłoszenia. Dzięki temu pojawi się ono na liście ogłoszeń wśród rodzaju zajęć "online", np. "język angielski online". Lista dostępnych rodzajów zajęć znajduje się w boksie po prawej stronie, po wejściu w wybrany przedmiot. Po zakończonych zajęciach poproś uczniów o wystawienie Ci opinii na e-korepetycje.net. W tym celu podaj im link do swojego profilu (adres w postaci www.e-korepetycje.net/login) lub ogłoszenia (adres w postaci www.e-korepetycje.net/login/przedmiot).

Nie zapomnij również dodać naszej strony Google+ do obserwowanych klikając w czerwony przycisk "Obserwuj" i wybierając krąg, do którego nas przydzielisz (np. "Strony"). Będziemy tam informować o innych ciekawostkach, zmianach na stronie i konkursach.

e-korepetycje.net

Te artykuły też mogą Ci się spodobać

Zadbaj o swoją promocję - nowość w serwisie

"Promuj się" - to nowa zakładka, która pojawiła się właśnie w panelach naszych użytkowników. Znajdziecie tam podpowiedzi dotyczące promocji swoich ogłoszeń i budowania marki korepetytora na rynku.

Buenos días - zalety kursów online na przykładzie języka hiszpańskiego

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się różne formy edukacji online. Na pewno wpływ na większe zainteresowanie miało przejście na pracę i naukę zdalną, ale także rozwój technologii. Warto przyjrzeć się zaletom kursów online. 

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - przydatne zwroty

Zebraliśmy zwroty z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Baza testów
e-korepetycje.net
Marketing internetowy w edukacji
Raport cen korepetycji 2023