[Artykuł sponsorowany]
Prowadzenie szkoły językowej jest jak prowadzenie kampera: na początek trzeba zainwestować, wszystko jest nowe, trzeba nauczyć się poruszania po nowych ścieżkach. Ale też satysfakcja i możliwości, jakie dostajesz - nie równają się z żadną inną podróżą. Zapraszamy do artykułu, w którym opowiemy Ci, jak założyć szkołę językową.
Pomysł na franczyzę: otwórzmy szkołę językową!
Ten pomysł nie jest żadną nowością. Pierwsze franczyzy europejskie otwierały się już prawie 100 lat temu. Co bardzo ciekawe, za pioniera i twórcę sieci franczyzowej uznaje się I.M. Singera, właściciela fabryki maszyn do szycia. W 1863 roku przedsiębiorca przekazał prawa do użytkowania swoich maszyn i posługiwania się nazwą marki licencjonowanym franczyzobiorcom. Mamy więc za sobą pierwszy argument: biznes oparty na franczyzie ma się dobrze, sprawdził się w różnych ustrojach, nie poddał w walce na agresywnym rynku nowoczesnego kapitalizmu. Jak więc otworzyć własną szkołę językową, by czerpać z niej nie tylko stałe zyski, ale i satysfakcję?
Prowadzenie szkoły językowej: za co zapłacisz?
Ile kosztuje szkoła językowa? Jak w każdy biznes, we franczyzę trzeba na początku zainwestować. Co by nie mówić, bardzo ważny jest lokal. To, gdzie będzie umiejscowiona Twoja szkoła językowa ma znaczenie. Łatwy dojazd, bliskość osiedli, wygodny parking - to kilka atrybutów, które warto wziąć pod uwagę przy wybieraniu lokalizacji. Franczyza daje jednak ogromne wsparcie: nie musisz znać się na marketingu, zazwyczaj bowiem korzystasz z ułożonej strategii komunikacji marki matki. Ważne jest, byś chciał się w marketing swojej szkoły zaangażować. Prowadzenie szkoły językowej w formie franczyzy jest dużo łatwiejsze niż budowanie własnej marki od początku. Rynek edukacji skupionej na językach obcych jest już od dawna nasycony i trudno szukać dla siebie na nim miejsca. Jednak pomysł na franczyzę z językiem angielskim wciąż doskonale zdaje egzamin.
Otwórz szkołę językową - otwórz nowy rozdział w życiu
Założenie własnej szkoły językowej może być naturalnym krokiem w karierze zawodowej lektora języka angielskiego. Oczywiście, zawód nauczyciela można wykonywać w różny sposób, lecz coraz częściej widzimy, że angliści są świetnymi przedsiębiorcami i przedsiębiorczyniami. Być może właśnie doświadczenie zdobyte w szkołach czy na uczelniach wyższych uczy nas szerszego spojrzenia na to, jak potoczą się losy edukacji w Polsce i co warto zrobić, by swój zawód po prostu lubić. Jak założyć własną szkołę językową? Przede wszystkim, pomyśl o niej jak o nowym etapie Twojego życia. Zmieni się wiele, jeśli nie wszystko. Ale te zmiany zazwyczaj otwierają Cię i dają zupełnie nowe możliwości do samorozwoju i nowoczesnego, dochodowego biznesu. Co więcej, prawdopodobnie dowiesz się też dużo nowych rzeczy o sobie.
Posłuchaj, jak wyglądała historia Pauli, która została nauczycielką z własną szkołą Helen Doron.
Czy warto założyć szkołę językową?
To pytanie z kategorii: czy warto w życiu inwestować w rozwój. Oczywiście, że warto. Nosisz w sobie najważniejsze kompetencje - potrafisz i chcesz nauczać języka angielskiego. Być może właśnie jesteś na takim etapie swojego życia zawodowego (ale i prywatnego), że potrzebujesz po prostu…ruszyć z miejsca. Własna szkoła językowa oparta na franczyzie da Ci coś, czego nigdy nie da Ci praca w na etacie: wolność w decydowaniu kiedy i ile pracujesz. To również często zmiana środowiska, w którym tkwisz od lat. Możesz spotkać ludzi, którzy myślą o edukacji podobnie jak Ty, i podobnie jak Ty - widzą dla siebie miejsce w przestrzeni, która nie jest dziś przyjazna nauczycielom. Każdy udany biznes zaczyna się od przekonania, że jest się naprawdę dobrym w tym, co się robi. Jeśli czujesz, że Twoją wewnętrzną potrzebą, drogą do realizacji ambicji zawodowych i sposobem na życie jest język angielski, warto pomyśleć o szkole językowej opartej na franczyzie.
Helen Doron: szkoła językowa inna niż inne
Szkoły językowe Helen Doron powstały ponad 35 lat temu i są dziś potężną, doskonale rozwijającą się siecią na całym świecie. To szkoły oparte na wzajemnym zaufaniu: zarówno do nauczycieli, jak i uczniów. W placówkach Helen Doron nie mówimy o języku angielskim, że jest językiem obcym. Mówimy, że to drugi język po języku ojczystym.
W Helen Doron oferujemy pełne wsparcie nie tylko na samym początku przygody z franczyzą, ale jesteśmy obecni i zaangażowani na każdym etapie rozwoju Twojej szkoły językowej. Zapewnimy ci szkolenie wstępne z zarządzania tego typu placówką, naszej metody uczenia, zasad obsługi klienta oraz skutecznych działań marketingowych. W kolejnych latach zaprosimy cię na ogólnopolskie spotkania właścicieli szkół Helen Doron, które są doskonałym miejscem wymiany doświadczeń i inspiracją do nowych wyzwań. Będziesz też mógł wziąć udział w cyklicznych warsztatach podnoszących Twoje umiejętności jako przedsiębiorca. Staniesz się częścią sieci, która cieszy się powodzeniem i jest rozpoznawalna na całym świecie. W zamian za Twoje zaufanie i zaangażowanie, damy Ci pełen pakiet narzędzi, by Twoja szkoła językowa była inna niż pozostałe w Twoim mieście.
A jeśli zadajesz sobie pytanie, czy prowadzenie szkoły językowej jest trudne i zastanawiasz się jak założyć własną szkołę językową, napisz do nas. Możliwe, że właśnie na Ciebie czekamy i możliwe, że Twoja podróż właśnie się zaczyna.