Co przykuje uwagę ucznia w Twoim ogłoszeniu?

Mimo, że wakacje  pełni, w serwisie można zaobserwować już wzmożony ruch i zwiększoną liczbę zarówno ogłoszeń uczniów poszukujących korepetytora, jak i liczbę osób przeglądających ogłoszenia. Jak zapewne widzisz, ogłoszeń jest bardzo dużo, szczególnie z tak popularnych przedmiotów jak język angielski, matematyka, język polski czy chemia. Jak zatem zyskać przewagę nad pozostałymi i sprawić, by uczeń wyświetlił właśnie Twoje ogłoszenie i z Tobą skontaktował się w sprawie korepetycji?

Oto kilka krótkich, ale bardzo istotnych wskazówek.

1. Bądź lepiej widoczny

Jak zapewne wiesz, w pierwszej kolejności wyświetlane są ogłoszenia wyróżnione. Warto zawalczyć o swoją pozycje na liście i tym samym zwiększyć szansę na dotarcie ucznia do ogłoszenia. Jeżeli jednak nie zdecydujesz się na zakup dodatkowego wyróżnienia to pamiętaj, że ogłoszenia niewyróżnione sortowane są po dacie ostatniego logowania oraz po aktualizacji ogłoszenia. Istotny jest także stopień uzupełnienia danych w profilu. Zadbaj więc o to.

2. Bądź online

Niezależnie od tego, jak wysoką masz pozycję ogłoszenia, nie zapominaj o logowaniu się na swój profil. Uczeń widzący ogłoszenie korepetytora, który nie logował się na swój profil od dłuższego czasu, raczej nie zdecyduje się na kontakt z nim. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że korepetytor może nie odpisać na wiadomość, bo w końcu wcale tu nie zagląda.

3. Podaj swoje dane

Na liście ogłoszeń, gdzie wyświetlane są wizytówki korepetytorów, uwagę w pierwszej kolejności przykuwa podane imię i nazwisko lub nazwa firmy, do której należy ogłoszenie. Podawanie nieprawdziwych danych, śmiesznych bądź nie ksywek, lub wpisanie niepełnych danych, zmniejsza szansę na kliknięcie w profil. Uczeń już na początku chce wiedzieć z kim ma do czynienia, na kogo może liczyć. Podawanie imienia i nazwiska w przypadku, gdy zajęcia prowadzone są przez firmę i wielu różnych korepetytorów, może ucznia wprowadzać w błąd. Wcale nie jest tak, że uczniowie szukają jedynie zajęć indywidualnych z konkretną osobą. Dlatego nie ma co się bać i należy podać na wstępie, że autorem ogłoszenia jest firma.

4. Uzupełnij wersję skróconą

Jak zapewne wiesz, na wizytówce na liście wyświetlana jest tylko ograniczona liczba znaków. Aby ułatwić zadanie, w profilu w edycji ogłoszenia znajduje się pole „Wersja skrócona ogłoszenia”. Nie zapomnij jej uzupełnić. W przeciwnym razie treść będzie pobrana z głównego okna, gdzie opisujesz swoją ofertę. Może to skutkować tym, że na wizytówce pojawią się mało istotne informacje, nie zachęcające do kontaktu właśnie z Tobą.

5. Nie bój się pisać o promocjach

Wielu korepetytorów posiada w swojej ofercie różne promocje. Są o zniżki za zakup większej liczby godzin nauki, pierwsza lekcja gratis, dodatkowe materiały edukacyjne oferowane do zajęć. Często te wiadomości można znaleźć pod koniec już ogłoszenia, a na początku zaś mnóstwo innych, ważnych, ale nie najważniejszych informacji. Nie bój się wpisać takich promocji i ofert do wersji skróconej. Dzięki temu będą widoczne od razu na liście wszystkich ogłoszeń.

6. Dostosuj się do trendu

Czy wiesz o tym, że uczniowie dzielą się na kilka kategorii? To osoby, które szukają pomocy w nauce, bo kiepsko idzie im w szkole lub mają trudności z samodzielną nauką, szukają konkretnego kursu przygotowującego do osiągnięcia postawionego celu, ludzie chcący rozwijać swoją pasję i poszerzać horyzonty. To 3 najważniejsze grupy. Zastanów się, do kogo kierujesz swoją ofertę. Załóżmy, że uczysz uczniów matematyki na poziomie szkoły podstawowej. Na początku roku ogłoszenia będą przeglądać osoby, które z góry wiedzą, że same nie dadzą rady z tym przedmiotem. Czyli szukają pomocy bieżącej plus ewentualne nadrobienie braków z klasy poprzedniej. Nieco później, po pierwszym miesiącu lub dwóch dołączą uczniowie, którzy mogą potrzebować pomocy w ukierunkowaniu do przygotowania się do olimpiad czy konkursów. Pod koniec semestru zaś zwiększy się liczba osób, które w pośpiechu i na ostatnią chwilę będą potrzebowały pomocy w zaliczeniu semestru i poprawieniu ocen. Zastanów się zatem, jak możesz zmieniać skróconą wersję swojego ogłoszenia, aby maksymalnie wpisać się w daną grupę uczniów.

7. Podaj cenę

Nadal można spotkać wiele ogłoszeń, gdzie widnieje cena do ustalenia. Oznacza to, że korepetytor nie podał ceny lub zakresu cen podczas uzupełniania oferty. To zdecydowanie odstrasza a nie przyciąga ucznia. Czy szybciej wejdziecie do sklepu, w którym widzicie fajny ciuch na wystawie, wiedząc czy Was na niego stać czy ryzykując zawał serca po obejrzeniu ceny na metce?

Tak samo działa to z ogłoszeniami. Jeżeli prowadzicie zajęcia w kilku przedziałach cenowych, dodajcie cenę najniższą i najwyższą do swojej oferty lub przynajmniej średnią tych cen. Należy pamiętać, że każdy ceni swój czas. Uczeń szybciej skontaktuje się z korepetytorem, którego ogłoszenie znajdzie 2 podstrony dalej, a będzie miało podaną cenę i uzupełniony profil, niż z nauczycielem, który ma cenę do uzgodnienia. Bo w efekcie może się okazać, że taka cena widmo okaże się finansowo niedostępna dla zainteresowanego.

8. Ułatw ze sobą kontakt

Jeżeli nie logujesz się na swój profil, nie masz możliwości odpisywania na wiadomości pozostawione w Twojej skrzynce wewnętrznej. Nie lubisz odpisywać? Zostaw swój numer telefonu. Część uczniów zdecydowanie woli tą formę kontaktu. Jest szybsza, łatwiejsza, a w rozmowie takiej można jaśniej i prościej określić swoje potrzeby i oczekiwania.

9. Dbaj o stylistykę

Najgorsze co może spotkać, to ogłoszenie polonisty z błędami ortograficznymi. Oczywiście w ujęciu bardzo ogólnym. Istotną kwestią jest dbanie również o słowo pisane w samej ofercie. Tekst bez polskich znaków, najeżony błędami, bez znaków interpunkcyjnych, czyta się bardzo źle. Poza tym nie pozostawia on wrażenia, że osoba w taki sposób pisząca, ma odpowiednie kompetencje do nauczania ( i to niezależnie od przedmiotu). Przeczytaj zatem swoje ogłoszenie zanim je opublikujesz.

10. Pogrubienie i akapit nie gryzą

W edytorze tekstu masz możliwość pogrubienia treści, skorzystania z kursywy, wypunktowania. Wyróżnienie najważniejszych w ogłoszeniu rzeczy sprawia, że czyta się ono szybciej, a oko od początku widzi najważniejsze informacje, które chcesz przekazać. Tylko nie przesadź w drugą stronę, ponieważ możesz uzyskać efekt zupełnie odwrotny. Jak przy każdej treści, a pewnie uczono Cię tego już w podstawówce, istotne są akapity. Każda nowa, a do tego wartościowa treść powinna zaczynać się od nowego akapitu. Ogłoszenie staje się wówczas przejrzyste, poukładane i łatwo o odnalezienie w nim interesujących ucznia rzeczy.

11. Nie bój się pokazać

Zdecydowanie większą liczbę odsłon notują ogłoszenia, które mają dodane zdjęcie. Nie chodzi tu jednak o wstawienie byle jakiej grafiki. Misio, papuga czy emoji nie wygląda profesjonalnie. Jeżeli masz firmę, masz logo, wstaw je koniecznie do profilu. Dzięki temu na pierwszy rzut oka uczeń widzi, z kim będzie współpracował. Dla Ciebie zaś jest to dodatkowa promocja swojej marki. Częściej odwiedzane są również takie profile, na których widać zdjęcie korepetytora. Twarz zawsze przykuwa oko, dowiodły tego różne badania rynku reklam. Dlatego w samych reklamach, spotach telewizyjnych czy na billboardach często widać twarze lub całe sylwetki ludzi. Zasada działania w serwisie z ofertami korepetycji jest dokładnie ta sama.

12. Zadbaj o opinie

Temat wielokrotnie przez nas przypominany. Dzięki opiniom innych uczniów nowy potencjalny uczeń zyskuje dodatkowe informacje na temat Twoich metod nauki oraz tego, jak prowadzisz zajęcia. Jednak bardzo istotne jest, aby opinie były wystawiane przez prawdziwych uczniów. Sztuczne opinie, pojawiające się w ilości kilku dziennie, jedna dziennie, odstraszą zamiast przyciągnąć. Uwierz mi, to widać, chociaż możesz tego nie dostrzegać. Często pojawiające się opinie od ucznia w przypadku szkół nie będą wzbudzały podejrzeń. Przy kilku czy kilkunastu nauczycielach liczba osób uczących się automatycznie rośnie. Czy jednak przy korepetycjach indywidualnych systematycznie pojawiające się opinie każdego dnia lub co drugi dzień wzbudzają zaufanie? Jaki to korepetytor, że ma tak ogromną rotację uczniów?

13. Video nie takie straszne

Coraz więcej korepetytorów ma dodane w swoich profilach krótkie video. To świetny sposób, aby pokazać jak uczysz, przedstawić się nieco bliżej czy dokładniej zaprezentować swoją ofertę. Do przygotowania video nie potrzeba specjalnego sprzętu. Wystarczy telefon komórkowy z kamerą. Tym sposobem zyskujesz dodatkowy sposób na promowanie siebie czy swojej szkoły.

To tylko niektóre ze sposobów na przyciągnięcie uwagi ucznia do ogłoszenia. Reszta pozostaje w Twoich rękach. Pamiętaj, że najlepszą i do tego całkiem bezpłatną reklamą Twoich usług będzie zadowolony uczeń, który przyprowadzi swoich znajomych. A Ty będziesz mieć satysfakcję z dobrze wykonanego zadania. Powodzenia!

O autorze

avatar
e-korepetycje.net

Te artykuły też mogą Ci się spodobać

Stephen Hawking - biografia/życiorys

W dniu dzisiejszym, tj. 14 marca 2018, nad ranem zmarł brytyjski astrofizyk Stephen Hawking. Miał 76 lat. Informację o śmierci tego wybitnego profesora matematyki i fizyki przekazała jego rodzina.

Present Simple. Budowa czasu oraz jego zastosowanie

Czym charakteryzuje się Present Simple? Jak zbudować zdanie w tym czasie i kiedy go zastosować?

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - przydatne zwroty

Zebraliśmy zwroty z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Baza testów
Marketing internetowy w edukacji
Raport cen korepetycji 2023