Wyniki matur 2020. 74% maturzystów zdało

CKE udostępniło już wstępne wyniki tegorocznych matur - 74% osób zdało egzamin. Do egzaminu maturalnego przystąpiło w czerwcu tego roku 259 272 osób, wśród których byli absolwenci z poprzednich lat, którzy chcieli poprawić swój poprzedni wynik. W tym roku maturzyści z powodu pandemii pisali swój egzamin nie w maju, lecz w czerwcu.

Zakres osób, które mają prawo podejść do egzaminu poprawkowego wynosi 17,2%, a 8,8% nie zdało egzaminu z więcej niż jednego przedmiotu. Spośród tegorocznych absolwentów liceów maturę zdało 81,1 %, a prawo do poprawki ma 12,5 %. Gorzej pod tym względem wypadły technika i licea uzupełniające - odpowiednio 62, 2% oraz 24, 9%. Z przedmiotów obowiązkowych najlepiej wypadł j. angielski - zdało go aż 71% maturzystów.

Dopiero po poprawkowym egzaminie zostaną opublikowane ostateczne wyniki, co ma nastąpić w dniu 30 września 2020 r. Osobom, którym się nie poszczęściło życzymy powodzenia i przygotowania się do egzaminu poprawkowego, który odbędzie się 8 września 2020 roku. 

Wstępna informacja o wynikach matur 2020: cke.gov.pl/.

e-book_jak_napisac_article

Te artykuły też mogą Ci się spodobać

Co to jest barbaryzm?

Barbaryzmy, czyli inaczej zapożyczenia, przenikały do naszego języka przez całe stulecia dzięki kontaktom politycznym, kulturalnym, gospodarczym. Język polski stosunkowo łatwo i szybko je przyswajał. Przechodziły one do powszechnego użycia i ekspresowo traciły znamiona „obcości”.

Present Simple. Budowa czasu oraz jego zastosowanie

Czym charakteryzuje się Present Simple? Jak zbudować zdanie w tym czasie i kiedy go zastosować?

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - przydatne zwroty

Zebraliśmy zwroty z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Baza testów
e-korepetycje.net
Pobierz darmowe ebooki
i zapisz się na newsletter.
e-book
Sytuacja w edukacji
w czasie pandemii.
e-raport Pobierz raport