Wyniki matur 2020. 74% maturzystów zdało

CKE udostępniło już wstępne wyniki tegorocznych matur - 74% osób zdało egzamin. Do egzaminu maturalnego przystąpiło w czerwcu tego roku 259 272 osób, wśród których byli absolwenci z poprzednich lat, którzy chcieli poprawić swój poprzedni wynik. W tym roku maturzyści z powodu pandemii pisali swój egzamin nie w maju, lecz w czerwcu.

Zakres osób, które mają prawo podejść do egzaminu poprawkowego wynosi 17,2%, a 8,8% nie zdało egzaminu z więcej niż jednego przedmiotu. Spośród tegorocznych absolwentów liceów maturę zdało 81,1 %, a prawo do poprawki ma 12,5 %. Gorzej pod tym względem wypadły technika i licea uzupełniające - odpowiednio 62, 2% oraz 24, 9%. Z przedmiotów obowiązkowych najlepiej wypadł j. angielski - zdało go aż 71% maturzystów.

Dopiero po poprawkowym egzaminie zostaną opublikowane ostateczne wyniki, co ma nastąpić w dniu 30 września 2020 r. Osobom, którym się nie poszczęściło życzymy powodzenia i przygotowania się do egzaminu poprawkowego, który odbędzie się 8 września 2020 roku. 

Wstępna informacja o wynikach matur 2020: cke.gov.pl/.

Te artykuły też mogą Ci się spodobać

Matura pisemna z języka niemieckiego

Każda wypowiedź pisemna ma charakterystyczne zwroty, których warto się wcześniej nauczyć, aby bez problemu poradzić sobie z zadaniami na maturze.

Studniówka - koszty i wygląd

Wielkimi krokami zbliża się studniówka - tradycyjny bal odbywający się na 100 dni przed rozpoczęciem matur. To wielkie wydarzenie w życie każdego licealisty, ale też niemały wydatek i długie przygotowania.

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - 50 przydatnych zwrotów

Zebraliśmy 50 zwrotów z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Baza testów
Pobierz darmowe ebooki
i zapisz się na newsletter.
e-book
Sytuacja w edukacji
w czasie pandemii.
e-raport

Dowiedz się więcej o tej publikacji