Terminy egzaminów FCE 2020 w Polsce

 

FCE czyli First Certificate in English – jest to najpowszechniejszy egzamin z języka angielskiego zdawany przez Polaków. Dokumenty certyfikacyjne uzyskane w przypadku pozytywnego zaliczenia egzaminu pisemnego i ustnego, wydawane są przez University of Cambridge Local Examinations Syndicate. Całość egzaminu składa się z czterech części. Znane są już terminy na 2020 rok. Sprawdźcie, gdzie i kiedy możecie przystąpić do egzaminu. Należy jednak pamiętać, że jest to egzamin płatny, więc warto się przed nim solidnie przygotować, aby nie zmarnować czasu i pieniędzy. W tym roku koszt przystąpienia do FCE mieści się w granicach 600-700 zł. Cena egzaminu zależy od centrum egzaminacyjnego, do którego się zapiszesz.

Z testu można uzyskać oceny od A do E. Z czego oceny A, B i C są ocenami pozytywnymi. Natomiast otrzymanie oceny D i E oznacza konieczność ponownego przystąpienia do egzaminu. Aby zdać egzamin na najniższą pozytywną ocenę, czyli C, kandydat musi zdobyć minimum 60% wszystkich punktów.

W tym roku egzamin odbędzie się w 14 miastach Polski, łącznie w trzech okresach – wiosenna (marzec), lato (maj–czerwiec) i zima (listopad–grudzień).

First Certificate in English honorowany jest przez wiele różnych instytucji, jako potwierdzenie kwalifikacji językowych na określonym poziomie zaawansowania. W Polsce FCE uznaje się np. przy rekrutacji pracowników, a także na uczelniach wyższych, jako zaliczenie lektoratu z języka angielskiego. 

FCE ENGLISH AS A FIRST LANGUAG
REJESTRACJA
Pisemny Ustny
Czerwiec 2020

6 czerwiec

9 czerwiec

20 czerwiec

7 czerwiec

Lipiec 2020

30 lipiec

-
Sierpień 2020
27 sierpień -
Październik 2020

10 październik

 
Listopad 2020
7 listopad  
Grudzień 2020

1 grudzień

12 grudzień

5 grudzień

O autorze

AN
e-korepetycje.net

Te artykuły też mogą Ci się spodobać

Egzamin poprawkowy - jak on wygląda?

Jak wygląda egzamin poprawkowy w aspekcie formalnym? Na jakim szczeblu edukacji można być nieklasyfikowanym do następnej klasy? Jakie są formy egzaminów poprawkowych? Na te i podobne pytania znajdziecie odpowiedź poniżej.

Terminy próbnych matur 2021

Próbne egzaminy maturalne zostaną przeprowadzone w dniach 3 -16 marca 2021.

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - 50 przydatnych zwrotów

Zebraliśmy 50 zwrotów z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Baza testów
e-korepetycje.net
Pobierz darmowe ebooki
i zapisz się na newsletter.
e-book
Sytuacja w edukacji
w czasie pandemii.
e-raport

Dowiedz się więcej o tej publikacji