Terminy egzaminów FCE 2020 w Polsce

 

FCE czyli First Certificate in English – jest to najpowszechniejszy egzamin z języka angielskiego zdawany przez Polaków. Dokumenty certyfikacyjne uzyskane w przypadku pozytywnego zaliczenia egzaminu pisemnego i ustnego, wydawane są przez University of Cambridge Local Examinations Syndicate. Całość egzaminu składa się z czterech części. Znane są już terminy na 2020 rok. Sprawdźcie, gdzie i kiedy możecie przystąpić do egzaminu. Należy jednak pamiętać, że jest to egzamin płatny, więc warto się przed nim solidnie przygotować, aby nie zmarnować czasu i pieniędzy. W tym roku koszt przystąpienia do FCE mieści się w granicach 600-700 zł. Cena egzaminu zależy od centrum egzaminacyjnego, do którego się zapiszesz.

Z testu można uzyskać oceny od A do E. Z czego oceny A, B i C są ocenami pozytywnymi. Natomiast otrzymanie oceny D i E oznacza konieczność ponownego przystąpienia do egzaminu. Aby zdać egzamin na najniższą pozytywną ocenę, czyli C, kandydat musi zdobyć minimum 60% wszystkich punktów.

W tym roku egzamin odbędzie się w 14 miastach Polski, łącznie w trzech okresach – wiosenna (marzec), lato (maj–czerwiec) i zima (listopad–grudzień).

First Certificate in English honorowany jest przez wiele różnych instytucji, jako potwierdzenie kwalifikacji językowych na określonym poziomie zaawansowania. W Polsce FCE uznaje się np. przy rekrutacji pracowników, a także na uczelniach wyższych, jako zaliczenie lektoratu z języka angielskiego. 

FCE ENGLISH AS A FIRST LANGUAG
REJESTRACJA
Pisemny Ustny
Czerwiec 2020

6 czerwiec

9 czerwiec

20 czerwiec

7 czerwiec

Lipiec 2020

30 lipiec

-
Sierpień 2020
27 sierpień -
Październik 2020

10 październik

 
Listopad 2020
7 listopad  
Grudzień 2020

1 grudzień

12 grudzień

5 grudzień

O autorze

AN
e-korepetycje.net

Te artykuły też mogą Ci się spodobać

Terminy egzaminów TOEFL 2021 w Polsce

Harmonogram egzaminów na certyfikat TOEFL na 2021 rok. Kolejne terminy oraz miasta odbywania się egzaminu będą aktualizowane na bieżąco.

Egzamin gimnazjalny 2018

Dokładnie 18 kwietnia rozpoczną się egzaminy gimnazjalne 2018. Od ich wyników i liczby osiągniętych na egzaminie punktów z poszczególnych części będzie zależało przyjęcie ucznia do danej szkoły. Im wyższy wynik, tym większa szansa na dostanie się do wybranej szkoły pierwszego wyboru.

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - 50 przydatnych zwrotów

Zebraliśmy 50 zwrotów z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Baza testów
e-korepetycje.net
Pobierz darmowe ebooki
i zapisz się na newsletter.
e-book




Sytuacja w edukacji
w czasie pandemii.
e-raport

Dowiedz się więcej o tej publikacji