Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych 2017

Już po raz XIX Fundacja Edukacyjna Perspektywy przeprowadziła Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych. Dokładnie 10 stycznia 2017 r. w trakcie uroczystości, w Auli Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, zostały ogłoszone wyniki.

W tym roku miano lidera Rankingu Techników otrzymało Technikum Elektroniczne im. Wojska Polskiego w Bydgoszczy. Drugie, równie zaszczytne miejsce, przypadło w udziale Technikum Łączności nr 14 w Zespole Szkół Łączności w Krakowie. Na trzeciej pozycji uplasowało się Technikum nr 7 w Nowym Sączu.

Ranking Liceów Ogólnokształcących nie różnił się niczym od tego zeszłorocznego. I tak na pierwszym miejscu ponownie znalazło się XIII LO w Szczecinie. Tuż za nimi, na miejscu drugim, ponownie XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie. Zwycięską trójkę zamyka Liceum Akademickie UMK z Torunia.

A czym charakteryzują się szkoły, które znajdują się na najwyższych pozycjach w rankingach? To placówki, gdzie uczniowie zdają matury i egzaminy zawodowe z najwyższymi wynikami, mają osiągnięcia w olimpiadach. To główne kryteria, według których Kapituła Rankingu ocenia szkoły. Aby zakwalifikować się do oceny, w danej szkole w maju 2016, maturę musiało zdawać minimum 12 maturzystów,  a uzyskane przez nich wyniki z obowiązkowej matury z języka polskiego i matematyki nie mogły być niższe niż 0,75 średniej krajowej. Pod uwagę brane były także wyniki egzaminów maturalnych ze wszystkich pozostałych przedmiotów, w tym nieobowiązkowych oraz w przypadku techników wyniki z egzaminów zawodowych. Do ogólnej oceny szkoły ponadgimnazjalnej wliczały się także wyniki osiągnięte przez uczniów na olimpiadach.

Zwycięzcom gratulujemy!

Pełen ranking Techników 2017 znajdziecie tutaj

Pełen ranking Liceów Ogólnokształcących 2017 do pobrania tutaj 

Te artykuły też mogą Ci się spodobać

Edukacja w Finlandii

Fiński system edukacji przeżył gruntowną i skuteczną reformę 40 lat temu. Skuteczność edukacji analizowana jest każdego roku poprzez poddawanie 15-letnich uczniów międzynarodowym interdyscyplinarnym badaniom sprawdzającym ich kompetencje w takich dziedzinach jak: czytanie i interpretacja, umiejętności matematyczne oraz rozumowanie w naukach przyrodniczych.

„Wabbit uratował nam życie” – mówią nauczyciele, którzy musieli przejść na pracę zdalną [Artykuł sponsorowany]

Po zamknięciu szkół od razu szukaliśmy kontaktu z uczniami. Próbowaliśmy różnych rzeczy, ale coś się zacinało, nie można było przesłać załączników i wtedy zarówno w szkole, jak i w prywatnej firmie zaczęliśmy używać Wabbita – opowiada Magda, która w publicznej szkole uczy angielskiego.

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - przydatne zwroty

Zebraliśmy zwroty z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Baza testów
Marketing internetowy w edukacji
Raport cen korepetycji 2023