Edukacja okiem belfra [e-book] - świętujemy Dzień Nauczyciela

Dziś święto wszystkich Nauczycieli, czyli Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji mamy dla Was coś do poczytania. „Edukacja… okiem belfra” - mały e-book o wielkich ludziach, przygotowany specjalnie na ten wyjątkowy dzień. Ale o nim za chwilę...

Czy zastanawialiście się kiedyś, kim jest wasz nauczyciel matematyki, muzyki, polskiego czy angielskiego? Co kryje się za nieprzeniknionym obliczem twojego belfra? A jakbyśmy wam powiedzieli, że gdy dzwoni szkolny dzwonek kończący lekcje, wasz nauczyciel polskiego czy WOSu siada w radiowym studiu i prowadzi audycje muzyczne na żywo. Uwierzycie? Albo o tym, że wybierając się na wakacje do Chin lub Tajlandii warto najpierw zajrzeć na bloga podróżniczego prowadzonego przez waszą panią od języka angielskiego. To dołóżmy jeszcze do tego grona pana od muzyki. Za dnia realizującego szkolny program nauczania, próbującego rozpalić miłość do muzyki wszelakiej w sercach uczniów. Po godzinach zaś z pasją i zaangażowaniem walącego po garach w rytm rockowych przebojów. Brzmi nieźle, co? Chcesz ich poznać?

Rzuć zatem okiem do naszego e-booka „Edukacja… okiem belfra”, przygotowanego przez nasz zespół z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Znajdziesz tu wywiady z nimi. Ale zanim do nich przejdziesz, zatrzymaj się na chwilę na pierwszej rozmowie z osobą, która jest ekspertem od analiz i kreowania trendów i zobacz, do jakich wniosków, dotyczących systemu edukacyjnego, doszła.

Jeżeli już o edukacji i szkolnictwie mowa, to czy zastanawiacie się czasem, w jakim kierunku ona zmierza? Piotr Wasyluk, doktor nauk humanistycznych i wieloletni nauczyciel akademicki podkreśla, że nauka musi opuścić szkolne mury, ponieważ „więcej okazji do nauki mamy poza budynkami, w których szkoły się mieszczą.” Czas zrozumieć, że szkoła powinna czynić z uczniów badaczy, ludzi poszukujących odpowiedzi na pytania, które ich nurtują. A wszystko w oparciu o wiedzę o przeszłości, teraźniejszości i umiejętność oceny przyszłych zdarzeń. Tylko czy obecny system szkolnictwa i kadra pedagogiczna są na to gotowe?

Niezależnie od tego Drogi Nauczycielu, kim jesteś po godzinach i jakie są Twoje pasje, wierzymy, że szkoła i uczniowie są dla Ciebie niezwykle ważni. Ba! My to wiemy.

Z tego miejsca chcemy Ci przede wszystkim życzyć pasji i żaru. Oby Twój zapał do prowadzenia młodych ludzi przez kręte i czasem trudne ścieżki edukacji, nigdy nie wygasł. Bądź proszę dla wszystkich uczniów drogowskazem, mentorem i towarzyszem podróży.

O autorze

avatar
„Black Week 2024”

Te artykuły też mogą Ci się spodobać

Książki, po które powinien sięgnąć każdy nauczyciel

Nauczyciel nie powinien koncentrować się wyłącznie na pogłębianiu wiedzy ze swojej specjalizacji. Bowiem dobry pedagog to taki, który nie tylko przekazuje wiedzę uczniom, ale potrafi ich zaciekawić, zachęcić do aktywnego uczestnictwa w lekcji.

Poetycki kącik Korepetytora z nagrodami

Korepetytor - poeta? Oczywiście, że tak!

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - przydatne zwroty

Zebraliśmy zwroty z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Baza testów
e-korepetycje.net
Marketing internetowy w edukacji
Pobierz darmowe ebooki
i zapisz się na newsletter.
e-book




Raport cen korepetycji 2024