Wakacje 2019 – najlepsze oferty dla dzieci i młodzieży

Już niedługo, coraz bliżej....wakacje. Czekają na nie i dzieci, i rodzice, i nauczyciele. Bez wątpienia powinien być to czas odpoczynku i regeneracji, a także świetnej zabawy i niezapomnianych wrażeń. Wielu rodziców chciałoby zapewnić swoim dzieciom rozrywkę, która zostanie w ich pamięci na długie lata. Ciężko jednak samodzielnie zadbać o wszystkie atrakcje, dlatego też  decydują się skorzystanie z bogatej oferty wakacyjnych koloni i obozów. Spośród wielu propzycji wybraliśmy te, które naszym zadaniem są atrakcyjne i godne polecenia. 

Obozy Progress-Camp 

To propozycja na niezapomniane wakacje dla dzieci i młodzieży. Każdego dnia czekają ciekawe atrakcje, a pogodna i kreatywna kadra sprawia, że każdy obóz jest jedyny w swoim rodzaju. Program obozów łączy popularne dyscypliny sportowe (np. żeglarstwo, kajakarstwo, pływanie, sporty drużynowe) z dyscyplinami nieszablonowymi jak np. skimboarding, Rugby Tag, czy Ultimate Frisbee oraz typowo rekreacyjnymi jak np. Slacklining, jazda konna, czy Speedminton. Autorski Escape Room, co roku przygotowywany od nowa, z nowymi zagadkami to kolejna atrakcja, którą niezwykle ciężko znaleźć w programie innych obozów tego typu na Dolnym Śląsku. Tematyczne imprezy wieczorne od dyskotek, przez gry terenowe, aż po wyzwania jak „Wieczór militarny”, czy „Nocne poszukiwanie skarbów”, to najlepszy sposób na zwieńczenie pełnego emocji dnia oraz integrację wszystkich obozowiczów. 

Więcej informacji na temat obozów Progress-Camp można znaleźć na ich stronie: https://progress-camp.pl/ 

Obozy tenisowe SetPoint

To kolejna propozycja, gdzie dzieci i młodzież nie zazna nudy. Wypełniony po brzegi atrakcjami harmonogram obozu gwarantuje niezapomniane przeżycia dla każdego uczestnika. Wykwalifikowana i bardzo kreatywna kadra zapewnia świetne zajęcia na kortach tenisowych, a po treningach uczestnicy obozów biorą udział w niezwykłych wydarzeniach i przedsięwzięciach takich jak: teleturnieje „Awantura o Cuksy”, „Koloniada”, „Agent”, do tego - „Grzybobranie Posejdona”, „Transport Rannego z Lasu”, „Gra odbij zakładnika”, „Tropiciel” i wiele, wiele innych. Dodatkowo organizowane są rajdy rowerowe, spływy kajakowe, turnieje rycerskie, paintball, przejażdżki kolejką wąskotorową i jazda konna. Do tego oczywiście duża dawna tenisa ziemnego. To wszystko sprawia, że obozy cieszą się dużym zainteresowaniem, a ci sami uczestnicy biorą udział w nich udział rok w rok od kilku lat.
Informacje o obozach można znaleźć na http://tenis.olsztyn.pl/obozy-tenisowe-setpoint 

A może za granicą? 

Oferta zagranicznych wyjazdów połączonych z kursem językowym, to świetna alternatywa dla wszystkich, którzy chcieliby połączyć przyjemne z pożytecznym. Uczestnicy nie tylko poznają nowe miejsca, zwiedzają i chłoną kulturę danego miejsca, ale także uczą się języka obcego. Takie kursy organizuje m.in. COGITO, które posiada szeroką ofertę na tego typu wyjazdy. Uczestnicy wyjeżdżają do Londynu , gdzie już podczas podróży uczą się języka angielskiego. Na miejscu zwiedzają miasto, zaznajamiają się z kulturą i londyńskimi obyczajami. Odwiedzają słynne na całym świecie atrakcje takie jak: London Eye, Big Ben, Muzeum figur woskowych Madame Tussaud's,Galerię Narodową, a także wezmą udział w rejsie statkiem po Tamizie. Każda z tych aktywności będzie okazją do nauki nowych słówek. Dodatkowo plan obozu przewiduje dużą dawkę zajęć językowych, aby każdy uczestnik mógł podszkolić swoje umiejętności. Przewidziano specjalne zadania językowe.
Program i ofertę obozów językowych można znaleźć na stronie: https://www.kolonie.net.pl

A co z tymi, którzy na wyjazd nie mogą sobie pozwolić? 

Dla wszystkich, którzy z różnych przyczyn nie mogą wziąć udziału w niezapomnianym obozie, są alternatywy w postaci półkolonii, które odbywają się na miejscu w przeróżnych miastach. Aby znaleźć ofertę takiego spędzania czasu, należy poszukać ich w swoim mieście. Wiele instytucji i firm organizuje takie właśnie aktywności. Wybór jest przeogromny – od zajęć sportowych, poprzez zajęcia historyczne, akademie gotowania, czy półkolonie z Harrym Potterem. Ciekawą ofertę ma między innymi Akademia Komputerowa STEP, która proponuje wyjątkowe półkolonie komputerowe, umożliwiające uczestnikom zaznajomienie się ze światem technologii. Do ich dyspozycji będą kompleksowo wyposażone sale lekcyjne, sale konferencyjne, studia projektowe i nowoczesny sprzęt komputerowy. Uczestnicy będą uczyli się nie tylko nowych technologii, ale także występów publicznych, realizowania projektów, czy obrony swoich racji. To umiejętności, które z pewnością przydadzą się w przyszłości. Dzieci zapoznają się z takimi tematami jak: Robotyka, rozszerzona rzeczywistość (VR), projektowanie gier, czy grafika i druk 3D. Organizatorzy  półkolonii zadbają zarówno o bogaty program (również w terenie), jak również o przekąski dla dzieci i upominki na koniec turnusu. Ofertę tych półkolonii można znaleźć na: https://warszawa.itstep.org

Te artykuły też mogą Ci się spodobać

Koniec roku szkolnego – i co dalej?

Rok szkolny powoli zbliża się do końca. Uczniowie zakończą go oficjalnie przed czerwcowym długim weekendem. Jeśli jesteś korepetytorem, dla Ciebie oznacza to najpewniej zmniejszenie liczby godzin udzielanych lekcji. Zastanawiasz się, co zrobić, aby utrzymać swoje zarobki w wakacje, a jednocześnie jak najlepiej spożytkować ten czas? Oto kilka pomysłów, które mogą Ci się przydać.

Co zaproponować uczniom na nowy rok szkolny?

Chociaż mamy wakacje w pełni, Ty jako korepetytor doskonale wiesz, że kilka kolejnych tygodni upłynie bardzo szybko, a wrzesień zbliża się wielkimi krokami. A skoro tak, już teraz warto pomyśleć o kolejnym roku szkolnym. Twoja konkurencja na pewno nie śpi. Dlatego musisz znaleźć sposób, aby wyróżnić się na tle innych. Wbrew pozorom obniżanie cen za lekcje nie jest najlepszym rozwiązaniem. Zobacz, co zaproponować uczniom, aby wrócili do Ciebie we wrześniu.

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - 50 przydatnych zwrotów

Zebraliśmy 50 zwrotów z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Baza testów
Pobierz darmowe ebooki
i zapisz się na newsletter.
e-book
Sytuacja w edukacji
w czasie pandemii.
e-raport

Dowiedz się więcej o tej publikacji