5 powodów, dla których lekcje online dla ucznia wydają się ekscytującą perspektywą

Internet zmienił sposób, w jaki się komunikujemy. Znacząco wpłynął też na to, jak może wygląda edukacja. W sieci możemy znaleźć nie tylko materiały do nauki, ale też interaktywne zadania, wirtualne tablice jak w salach lekcyjnych. Coraz więcej osób, oferuje też możliwość przeprowadzania korepetycji online. Dla ucznia to dobra okazja do nauki – mimo przerw w szkole i innych zajęć.

Jaka jest różnica między korepetycjami online, a stacjonarnymi?

Lekcje online mogą być ekscytującą perspektywą. Tego rodzaju podejście do nauki umożliwia zarówno uczniowi, jak i korepetytorowi normalny kontakt, ale też wiele dodatkowych benefitów. Lekcje mogą odbywać się poprzez wirtualne klasy i tablice, wideo konferencje, czy czat z uczniem. Można w nie włączyć filmy, materiały audiowizualne i zabaw interaktywne.

Sprawdź: Lista narzędzi umożliwiającą prowadzenie lekcji online

Lekcje online mogą być atrakcyjnym sposobem na naukę lub nadrabianie zaległości w szkole. Powodów, aby się ich podjąć może być wiele i każdy powinien brać pod uwagę czynniki, które są dla niego istotne.

  1. Nauka z domu

Bez wątpienia, jednym z największych atutów takiej formy nauki jest wygoda i elastyczność w doborze miejsca i czasu lekcji. Dla ucznia przebywanie w miejscu, w którym czuje się bezpiecznie, może w znacznym stopniu wpłynąć na przyswajanie wiedzy. Czujemy się wtedy pewniej i mamy większą motywację. Dodatkowo dzięki posługiwaniu się interaktywnymi narzędziami takimi jak quizy i zabawy lepiej przyswaja się wiedzę. Jest to także mniej sztywny i ,,akademicki” sposób na naukę, więc znacznie bardziej może motywować do jej rozpoczęcia.

  1. Elastyczny harmonogram

Ustalanie harmonogramu zajęć dla uczniów może być niekiedy wyzwaniem. Czas, który odzyskamy rezygnując z podróży na lekcję możemy wykorzystać tak, aby nasz kalendarz był luźniejszy. W usługach takich jak Google Calendar korepetytor może swobodnie zorganizować kalendarz swoich zajęć i udostępnić go uczniom w trybie „zajęty/wolny”. Dzięki temu w prosty sposób możemy wybrać u korepetytora dogodny dla nas termin. Co więcej – wybierając taką formę możemy mieć łatwy dostęp do materiałów przygotowanych przez korepetytora, a także do ogromnej bazy wiedzy, jaką jest Internet. Pozwala to uniknąć wycieczek do biblioteki, które nie będą koniecznością. Dostęp do interaktywnych zadań, które rozwiązuje się na bieżąco i konsultacji z korepetytorem za pomocą np. wirtualnych tablic pozwala nam zaoszczędzić sporo czasu. Lekcja może nastąpić w porze śniadania, czy kolacji, ważne jest, że możemy elastycznie dopasować godziny na zajęcia.

  1. Wybór korepetytora bez ograniczeń

Lekcje prowadzone zdalnie pozwalają nam na szeroki wybór osoby, która będzie nas uczyć. Idealny nauczyciel może mieszkać daleko od twojego miejsca zamieszkania, a nawet znajdować się na końcu świata, ale to nie ma znaczenia, ponieważ online będziesz mógł brać udział w jego zajęciach. Dodatkowo zwiększają się szanse na znalezienie nauczyciela, który będzie dostosowany pod Twoje potrzeby. Ciekawą opcją w przypadku nauki języków może być wybór nauczyciela z innego kraju – tzw. native'a.

Szukając korepetytora warto zwrócić uwagę także na opinie innych osób, które korzystały z jego usług. Polecamy Ci nasz tekst o tym, jak znaleźć najlepszego korepetytora dla swojego dziecka.

  1. Sposób na szybszy postęp

Lekcje online dają nam wiele możliwości. Nie tylko możemy rozwiązywać zadania w ciekawych formach, ale także na bieżąco śledzić postęp swojej nauki. Narzędzia do prowadzenia lekcji wirtualnych pozwalają m.in. na zaproszenie do grupy rodzica, który także będzie miał wgląd w wyniki swojej pociechy.

W sieci można znaleźć też wiele testów i ćwiczeń. W naszym serwisie znajdziecie bazę testów z różnych przedmiotów. Po jego wypełnieniu możecie swoje wyniki wysłać bezpośrednio do korepetytora, z którym macie zajęcia. Po kilku tygodniach lub miesiącach taki test można powtórzyć i zobaczyć, jak zmieniła się nasza wiedza w danym zagadnieniu.

Przejdź do bazy testów

  1. Samodyscyplina i odpowiedzialność

Nauka online to także pewne wyzwanie. Nie jest kłamstwem stwierdzenie, że wymaga ona więcej motywacji i umiejętności zarządzania czasem. Spędzasz wtedy więcej czasu na własną rękę, bez kogoś w pobliżu, kto kazałby ci się skupić na terminach. Jednak jeśli uda nam się poświęcić sumiennie czas na naukę to możemy wynieść z tego wiele korzyści.

Zajęcia online sprawią, że staniesz się bardziej zdyscyplinowany i odpowiedzialny, a te cechy będą procentować w przyszłości.

***

Jak widać, nauka online ma wiele korzyści. Jest to przydatne tym bardziej, jeżeli ma się mniej wolnego czasu, i ciężko dostosować grafik do tradycyjnych lekcji lub dojazdów. Czy warto porzucić tradycyjną naukę i przerzucić się na lekcje online? Spróbuj i przekonaj się sam!

Zacznij uczyć online. Zarejestruj się już teraz

O autorze

PM
Samouk - kampania (start)

Te artykuły też mogą Ci się spodobać

Czynności, które pomogą Twojemu dziecku szybciej nauczyć się języka obcego

Nie trzeba siedzieć godzinami z dzieckiem i uczyć się z nimi języka obcego. Nie trzeba też od razu posyłać dziecko na żmudne korepetycje. Jak sprawić, by dziecko dobrze zapamiętywało nowe zwroty, a przy tym się nie nudziło?

Nauka online droższa niż stacjonarna? - raport z cen

W obecnej sytuacji epidemiologicznej większość uczniów przeszła na nauczanie zdalne. Również rynek korepetycji znacznie rozszerzył swoją ofertę nauczania online. Czy korepetycje online są droższe czy tańsze od tradycyjnych zajęć stacjonarnych? Ile średnio wyda rodzic na zajęcia?

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - przydatne zwroty

Zebraliśmy zwroty z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Baza testów
Pobierz darmowe ebooki
i zapisz się na newsletter.
e-book
Sytuacja w edukacji
w czasie pandemii.
e-raport Pobierz raport