Koniec Ministerstwa Edukacji i Nauki

Dnia 1 stycznia 2024 roku weszły w życie dwa rozporządzenia Rady Ministrów o istotnym znaczeniu dla struktury administracyjnej państwa. Pierwsze z nich dotyczyło utworzenia Ministerstwa Edukacji Narodowej, natomiast drugie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Zgodnie z ich postanowieniami, komórki organizacyjne dotychczasowego Ministerstwa Edukacji i Nauki (MEiN) odpowiedzialne za sprawy z zakresu administracji rządowej w obszarze edukacji i wychowania zostały włączone do nowo utworzonego Ministerstwa Edukacji Narodowej. Natomiast komórki organizacyjne obsługujące sprawy z zakresu szkolnictwa wyższego i nauki zostały przyporządkowane Ministerstwu Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Dnia 13 grudnia 2023 roku, na stanowisko ministra edukacji została powołana Barbara Nowacka, zaś Dariusz Wieczorek objął funkcję ministra nauki.

Ministerstwo Edukacji i Nauki, będące wynikiem połączenia Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, funkcjonowało przez dwa lata. Jego utworzenie miało miejsce 1 stycznia 2021 roku, a kierownictwo nad oboma resortami objął wówczas minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

O autorze

avatar
Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - przydatne zwroty

Zebraliśmy zwroty z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Baza testów
e-korepetycje.net
Marketing internetowy w edukacji
Pobierz darmowe ebooki
i zapisz się na newsletter.
e-book
Raport cen korepetycji 2023