Korepetycje z matematyki online? To możliwe!

Nauka online dla zazwyczaj  kojarzy się jedynie ze Skypem oraz samą rozmową z korepetytorem. Stąd większość osób zakłada, że taka forma lekcji może być prowadzona jedynie przy językach obcych, gdzie tutor nie musi nic pisać, nie trzeba rozwiązywać zadań, rysować wykresów. Jednak takie założenia są całkiem bezzasadne. Otóż coraz więcej osób decyduje się na lekcje online również z przedmiotów ścisłych np. chemii, matematyki, fizyki czy biologii.

Czym takie lekcje różnią się od tradycyjnych spotkań z nauczycielem twarzą w twarz? Praktycznie niczym. Dostępność różnego rodzaju programów online, które umożliwiają współdzielenie ekranu, zapisywanie wzorów czy wykonywanie bardziej złożonych obliczeń sprawia, że nauka online staje popularna. Pamiętać należy, że takie zajęcia na odległość to również oszczędność czasu, który należałoby przeznaczyć na dojazd do nauczyciela. 

Jeden z naszych korepetytorów, który prowadzi korepetycje online z matematyki, opowie Wam, jak takie zajęcia wyglądają w praktyce.

 

 

O autorze

AN

Te artykuły też mogą Ci się spodobać

Platformy e-learningowe

Proces digitalizacji nauczania stał się już faktem. Dynamiczny rozwój i  wręcz galopujący postęp technologiczny stwarza coraz większe możliwości wykorzystania najnowszych technologii w edukacji. Jedną z nich jest nauczanie na odległość, które zyskuje coraz więcej zwolenników, nie tylko ze względu na swoją funkcjonalność, ale również łatwą dostępność i atrakcyjność dla ucznia.

Wykorzystanie tablic interaktywnych w praktyce – cz. I

W obecnej erze postępu technologicznego nie może być mowy o skutecznej edukacji bez zaangażowania nowych technologii. Błyskawiczny dostęp do informacji wymusza na nauczycielach nowe podejście do edukacji – by w pełni wykorzystać potencjał dostępnych narzędzi:  komputerów, tablic interaktywnych i dostępnego oprogramowania.

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - 50 przydatnych zwrotów

Zebraliśmy 50 zwrotów z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Baza testów
Pobierz darmowy e-book
i zapisz się na newsletter.
e-book
Pobierz darmowy e-book
i zapisz się na newsletter.
E-book Zawód: Korepetytor

Dowiedz się więcej o tej publikacji