Artykuł sponsorowany + newsletter

Serwis e-korepetycje.net, poza możliwością wyróżniania ogłoszeń na listach korepetytorów oraz zamówienia reklamy banerowej, oferuje również opcję reklamy w postaci artykułu sponsorowanego opublikowanego na blogu serwisu. Dodatkowo każdy reklamodawca, który skorzysta z tej formy reklamy, może dodatkowo zamówić usługę newslettera. Co to jest artykuł sponsorowany i jak będzie wyglądał newsletter, o tym poniżej.

Artykuł sponsorowany

Co to jest artykuł sponsorowany?

Jest to niezwykle skuteczna forma reklamy w internecie wzmacniająca wizerunek firmy, markę osobistą czy promująca konkretny produkt. Reklama zawarta w artykule sponsorowanym nie powinna być nachalna, a wzmianki zachęcające do skorzystania z usługi czy produktu powinny być „przemycone” w wartościowej dla czytelnika treści. Jest to merytoryczny artykuł, w treści którego można zamieścić fragmenty promujące autora czy jego firmę.

Artykuł sponsorowany na e-korepetycje.net

Serwis e-korepetycje.net skierowany jest do osób świadczących swoje usługi edukacyjne oraz osób, które tych usług poszukują – uczniów oraz ich rodziców, studentów, osób dorosłych zainteresowanych podnoszeniem swoich kwalifikacji. Na blogu serwisu regularnie prezentowane są treści o tematyce edukacyjnej oraz w tematach powiązanych z nauką, pomocami naukowymi, procesami uczenia się, zarządzania czasem, prowadzeniem biznesu związanego z edukacją.

Przykładowe artykuły sponsorowane opublikowane w serwisie:

Jak przygotować się do matury z matematyki (rozszerzonej) na wysoki wynik - nawet jeśli jeszcze nie zacząłeś!

„Wabbit uratował nam życie” – mówią nauczyciele, którzy musieli przejść na pracę zdalną

Dla kogo reklama w serwisie e-korepetycje.net?

Nasza oferta skierowana jest przede wszystkim do osób związanych z szeroko pojętym rynkiem edukacyjnym. To idealne miejsce do zaprezentowania oferty przez korepetytorów, szkoły korepetytorskie, szkoły językowe czy muzyczne, autorów szkoleń i kursów, jak również dla wszystkich branż związanych pośrednio z edukacją m.in: księgarni, wydawnictw, dystrybutorów oprogramowania do nauki, aplikacji edukacyjnych czy innych materiałów przydatnych uczniom lub korepetytorom.

Korzyści z artykułu sponsorowanego

Niewątpliwie reklama w postaci artykułu sponsorowanego przynosi wiele korzyści dla reklamodawcy i jest skuteczna.

Zalety reklamy na blogu e-korepetycje.net:

 • publikacja treści w największym ogólnopolskim serwisie łączącym korepetytorów i uczniów

 • publikacja na stronie głównej bloga przez minimum 7 dni

 • gwarantowane 12 miesięcy w bazie artykułów

 • jeden akapit, który może być poświęcony w całości reklamie danego miejsca, produktu, usługi - nie więcej niż 600 zzs. Akapit reklamowy powinien być powiązany kontekstowo z treścią artykułu i stanowić z nim spójną całość. Treść całego artykułu nie powinna być krótsza niż 3000 zzs.

 • maksymalnie 2 linki nofollow zamieszczane zgodnie z wytycznymi jakościowymi wyszukiwarek dla reklamy płatnej

 • zdjęcie główne do artykułu - wyświetlane na stronie głównej serwisu, podstronie z artykułami, w samym artykule

 • opis autora - maksymalnie 400 zzs wraz z dodaniem zdjęcia lub logo firmy

 • publikacja w social media na Fanpage’u E-korepetycje.net

 • możliwość zbudowania pozytywnego wizerunku siebie i swojej firmy – publikacja merytorycznych treści skierowanych do odpowiedniej grupy odbiorców daje możliwość pokazania się reklamodawcy od strony eksperta w danej dziedzinie

 • wiarygodność reklamowa – subtelnie wpleciona reklama usługi czy produktu w treści wysokiej jakości, które niosą dodatkową wartość dla czytelnika, ma większą skuteczność niż proste hasła reklamowe

 • zasięg treści – dobrze przygotowany artykuł sponsorowany, o ciekawej dla odbiorcy tematyce, jest bardzo poczytny. Treść, bez żadnych dodatkowych nakładów, dystrybuowana jest między czytelnikami ze względu na wysoką jakość merytoryczną. Zaszyta w treści reklama jest automatycznie promowana wśród osób zainteresowanych artykułem. Dodatkowa opcja dokupienia newslettera znacząco podnosi zasięgi.

 • idealna grupa odbiorców – dotarcie do odpowiedniej grupy odbiorców to więcej niż połowa sukcesu. Publikacja treści na naszym blogu to gwarancja dla reklamodawcy bezpośredniego dotarcia do osób, które są nauczycielami lub korepetytorami oferującymi usługi nauczania oraz do osób poszukujących usług edukacyjnych (uczniów, ich rodziców, studentów, osób dorosłych nastawionych na podnoszenie i doskonalenie swoich kwalifikacji).

 • wymagamy, aby przesłany tekst był unikalny i nie był wcześniej publikowany na innych stronach internetowych.

Jak przygotować dobry artykuł sponsorowany?

Od tego, w jaki sposób zostanie przygotowany materiał reklamowy w postaci artykułu sponsorowanego, będzie zależała liczba osób zainteresowanych przeczytaniem go. Dlatego, poza wymogami technicznymi i doborem odpowiedniego tematu, warto zwrócić uwagę na kilka innych ważnych aspektów:

Tytuł

Najważniejszą kwestią jest chwytliwy tytuł, który skłoni czytelnika do zapoznania się z przygotowaną treścią. Od wielu lat największą poczytnością cieszą się artykuły poradnikowe. Zwykle ich tytuły brzmią „5 sposobów, aby…” czy „7 rzeczy, które powinieneś wiedzieć o…”. To one najbardziej zachęcają czytelników do zapoznania się z artykułem, ponieważ pokazują różne metody rozwiązania jego problemu czy dają odpowiedź na konkretne pytania.

Lead, czyli zajawka

To krótki wstęp zamieszczany na początku artykułu. To tutaj powinna znaleźć się informacja, o czym będzie tekst, bez zdradzania wszystkich szczegółów. Lead ma za zadanie wzbudzić ciekawość czytelnika. Można zamieścić tu pytanie, na które odpowiedź da dalsza treść artykuły, czy postawić kontrowersyjną tezę.

Wstęp, rozwinięcie, zakończenie

To trzy składowe bez których nie może istnieć żaden dobrze przygotowany artykuł. Wstęp to nic innego jak wprowadzenie do artykułu, szersze niż lead, w którym czytelnikowi prezentowany jest krótki rys dalszych treści. W rozwinięciu powinno nastąpić przedstawienie argumentów, rozwinięcie myśli, zajęcie danego stanowiska. Warto treść wzbogacić o grafiki, wykresy czy tabele z danymi. Ważne, aby autor artykułu posiadał pełne prawa autorskie do wykorzystania dodawanych grafik. W krótkim zakończeniu następuje podsumowanie przytoczonych argumentów, zamieszczane są własne przemyślenia autora. Należy pamiętać, aby cały tekst był spójny i merytoryczny.

Styl i wygląd

Dobry tekst powinien być napisany językiem prostym, zrozumiałym dla czytelnika, bez wprowadzania wielu skomplikowanych terminów czy zdań wielokrotnie złożonych. Oczywiście należy wystrzegać się używania potocznych sformułowań czy lakonicznego podejścia do danej tematyki. Sukcesem jest przygotowanie zgrabnego przekazu, który dotrze do szerokiego grona czytelników.

Niemniej ważnym od stylu i słownictwa, jest układ i podział treści na sekcje. Znaczniej łatwiej czyta się tekst z podziałem na akapity, wyróżnionymi śródtytułami, zastosowanymi wypunktowaniami czy pogrubieniem najważniejszych treści.

Koszt artykułu sponsorowanego: 450,00 zł netto

Newsletter

To dodatkowa forma promocji oferowana jedynie przy zakupie reklamy w postaci artykułu sponsorowanego. Opublikowany materiał na blogu serwisu jest dystrybuowany do ponad 6500 subskrybentów, zapisanych na nasze listy mailingowe, w postaci wiadomości mailowej wysyłanej jako podsumowanie tego, co dzieje się w branży i serwisie.

Koszt newslettera: 150,00 zł netto


W przypadku zainteresowania zamówieniem artykułu sponsorowanego lub w razie dodatkowych pytań, prosimy o kontakt.

O autorze

MF
e-korepetycje.net

Te artykuły też mogą Ci się spodobać

5 zasad skutecznej kampanii bannerowej na e-korepetycje.net - case study

Jak dobrze zareklamować swoje usługi w serwisie e-korepetycje.net? Na co zwrócić uwagę przy prowadzeniu kampanii bannerowej i jakie triki zastosować, aby osiągnąć lepsze wyniki? Tego dowiesz się z tego artykułu.

Stephen Hawking - biografia/życiorys

W dniu dzisiejszym, tj. 14 marca 2018, nad ranem zmarł brytyjski astrofizyk Stephen Hawking. Miał 76 lat. Informację o śmierci tego wybitnego profesora matematyki i fizyki przekazała jego rodzina.

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - przydatne zwroty

Zebraliśmy zwroty z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Baza testów
e-korepetycje.net
Marketing internetowy w edukacji
Pobierz darmowe ebooki
i zapisz się na newsletter.
e-book
Raport cen korepetycji 2022