Trzecia fala pandemii koronawirusa - sytuacja w edukacji

W związku z coraz większym przyrostem zachorowań i próbą zatrzymania tego zjawiska wprowadzane są coraz to nowsze obostrzenia. W edukacji najbardziej dotkniętą grupą, której dotyczą te zmiany, są uczniowie klas 1-3. To u nich sytuacja zmienia się dynamicznie w zależności od danego województwa. Starsi uczniowie cały czas przebywają na nauczaniu zdalnym.

Oto jak zmienia się sytuacja na przestrzeni tygodni.

Stan z dnia 7.04.2021

Dotychczasowe obostrzenia dotyczące edukacji zostały przedłużone do 18 kwietnia. Uczniowie pozostają w trybie nauczania zdalnego.

Stan z dnia 17.03.2021

Od 20 marca uczniowie klas 1-3 przechodzą na nauczanie zdalne w całej Polsce. Taki stan ma obowiązywać do 9 kwietnia. 

Stan z dnia 11.03.2021

Od 15 marca w klasach 1-3 zostaje wprowadzone nauczanie hybrydowe dla kolejnych 2 województw - mazowieckiego i lubuskiego. Oznacza to, że uczniowie tych województw będą uczyć się w trybie mieszanym. Jedni uczniowie danej szkoły będą uczyć się stacjonarnie, a inni zdalnie. 
W województwie warmińsko-mazurskim oraz pomorskim zaostrzone zasady bezpieczeństwa zostały przedłużone do 28 marca.

Stan z dnia 5.03.2021

Klasy 1-3 w województwie warmińsko-mazurskim i pomorskim od 13 do 20 marca przejdą na nauczanie hybrydowe.

Stan z dnia 24.02.2021

Uczniowie klas 1-3 w województwie warmińsko-mazurskim w związku ze znaczącym wzrostem zachorowań, przechodzą na nauczanie zdalne od 27 lutego. 

 

A tak zmieniała się sytuacja w edukacji podczas pandemii koronawirusa: Druga fala epidemii koronowirusa - sytuacja w edukacji

 

Te artykuły też mogą Ci się spodobać

Koronawirus w Polsce: sytuacja w edukacji

Koronawirus jest obecny na świecie i w Polsce. Wpływa też na sytuację w edukacji. Część placówek zdecydowała o odwołaniu zajęć, ograniczeniu wydarzeń. Podobne kroki podejmują polskie uczelnie. Na bieżąco monitorujemy sytuację w edukacji w Polsce.

[Raport] Sytuacja w edukacji w czasie pandemii

Zamknięte szkoły i odwołane zajęcia lekcyjne. Zamrożona gospodarka, ludzie tracący pracę i dochody. Uczniowie pozostają pod opieką rodziców, w szkołach mają być prowadzone lekcje online. Korepetytorzy, którzy do tej pory prowadzili zajęcia stacjonarne, muszą zawiesić swoją działalność albo przenieść usługi do sieci. Nauczyciele, często bez wsparcia ze strony szkoły, są zmuszeni do nauczenia się obsługi aplikacji do prowadzenia videokonferencji.

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - 50 przydatnych zwrotów

Zebraliśmy 50 zwrotów z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Baza testów
Pobierz darmowe ebooki
i zapisz się na newsletter.
e-book
Sytuacja w edukacji
w czasie pandemii.
e-raport

Dowiedz się więcej o tej publikacji