Niezbędnik maturzysty 2018 - matematyka

Kolejny ważny egzamin czeka maturzystów już w poniedziałek 7 maja. Mowa oczywiście o matematyce. Egzamin z tego przedmiotu jest również obowiązkowy, dlatego tak ważne jest, abyś solidnie się przygotował. Szczególnie, że w ostatnich latach wyniki maturalne z tego przedmiotu nie napawają optyistycznie. Aby ułatwić Ci zadanie, wszystkie materiały, które mogą być przydatne do powtórki, zebraliśmy w jednym miejscu jako "Zestaw maturalny z matematyki w ramach akcji "Udana matura 2018" ".

W zestawie znajdziecie:

 • artykuły do pomocy z blogu e-korepetycje.net;

 • test z matematyki na stronie e-korepetycje;

 • link do strony Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, gdzie znajdziesz poprzednie arkusze maturalne i inne przydatne informacje.

 • niezbędnik na egzaminie z matematyki 2018;

 • filmiki do youtube na temat matematyki;

       1. Oto artykuły, które pomogą Ci przygotować się do egzaminu:

Powtórka do matury z matematyki

Korepetycje z matematyki online? To możliwe! 

Pokochać matematykę, czyli jak liczyć łatwo i przyjemnie

Wzory na maturę z matematyki 

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? 

Czy można się nauczyć przedmiotów ścisłych mając „humanistyczny” umysł? 

Matura 2016 z matematyki i fizyki, czyli jak optymalnie wybrać korepetycje 

Matematyka jest piękna

    2. Zapraszamy również na testy przygotowawcze z matematyki. Sprawdźcie swój poziom TUTAJ.

    3. Kolejnym elementem zestawu są materiały przydatne na egzaminie. Sprawdźcie próbny egzamin TUTAJ, natomiast przykładowe arkusze znajdziesz TUTAJ oraz zestaw materiałów dla nauczyciele i uczniów znajdziesz TUTAJ.

    4. A co można lub trzeba wziąć z sobą na sam egzamin z matematyki?

 • niezmazywalny długopis lub pióro z czarnym tuszem/atramentem;
 • linijkę, cyrkiel oraz kalkulator prosty;
 • "Wybrane wzory matematyczne";
 • małą butelkę z wodą. Najlepiej upewnić się wcześniej, czy szkoła zapewni wodę, czy uczeń może przynieść własną. Podczas egzaminu butelka musi stać na podłodze obok nogi stolika, aby uniknąć przypadkowego zalania płynem arkuszy egzaminacyjnych;
 • dokument tożsamości (legitymację szkolną lub dowód osobisty) potwierdzający tożsamość. W przypadku braku posiadania takiego dokumentu, tożsamość ucznia może zostać potwierdzona przez wychowawcę lub innego nauczyciela szkoły
 • Wszelkie rysunki należy wykonywać długopisem. Niedopuszczalne jest wykonywanie rysunków, zaznaczanie odpowiedzi, ołówkiem. 

Dodatkowo uczeń może posiadać:

 • inne dodatkowe pomoce oraz przybory, które dopuszczalne są jedynie w przypadku osób ze specjalnymi uprawnieniami, dla których przewidziano dostosowania w warunkach przeprowadzania egzaminu maturalnego;
 • niezbędne leki lub sprzęt medyczny, jeżeli zdający potrzebuje ich ze względu na chorobę lub czasową niepełnosprawność.

     5. Nada stresujesz się? Przejrzyj, jak wyglądały arkusze maturalne i jakie byli zasady oceniania w 2017 roku:

Na YouTube znajdziesz również sporo materiałów z matematyki, rozwiązań przykładowych arkuszy maturalnych, tłumaczenie teorii, które na pewno będą pomocne. Dlatego koniecznie subskrybujcie kanał e-korepetycje i oglądajcie zarówno filmiki z naszego kanału jak i zajrzycie na inne kanały, gdzie rozwiązują zadania z matematyki i tłumaczą jak wykonać te zadania. Polecamy:

 

 

O autorze

AN

Te artykuły też mogą Ci się spodobać

Interpretacja wiersza nie taka straszna

Czasami interpretacja łatwego utworu poetyckiego może wyjść na dobre, a przynajmniej „na lepsze”, niż rozprawka na temat autorytetów, pisana na podstawie długiego, ciężkostrawnego fragmentu Przedwiośnia. Trzeba tylko wiedzieć, od której strony ugryźć wiersz i czego w nim szukać.

7 błędów, jakie popełniasz, przygotowując się do egzaminu

Egzaminy ósmoklasisty, matury, egzaminy zawodowe, kolejna sesja na studiach… bez względu na to, jaki ważny test zbliża się w Twoim życiu, zapewne myślisz już o nim z niepokojem. Jednak zamiast się bać, warto dobrze zorganizować sobie pracę. Niby o tym wiesz, ale nie do końca wiesz, jak to zrobić? Oto lista typowych błędów, które zdarzają się osobom, które są na ostatniej prostej przed egzaminem. Zobacz, czy je popełniasz, a co najważniejsze – jak im zapobiegać.

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - przydatne zwroty

Zebraliśmy zwroty z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Baza testów
Marketing internetowy w edukacji
Pobierz darmowe ebooki
i zapisz się na newsletter.
e-book




Raport cen korepetycji 2023