Niezbędnik maturzysty 2018 - matematyka

Kolejny ważny egzamin czeka maturzystów już w poniedziałek 7 maja. Mowa oczywiście o matematyce. Egzamin z tego przedmiotu jest również obowiązkowy, dlatego tak ważne jest, abyś solidnie się przygotował. Szczególnie, że w ostatnich latach wyniki maturalne z tego przedmiotu nie napawają optyistycznie. Aby ułatwić Ci zadanie, wszystkie materiały, które mogą być przydatne do powtórki, zebraliśmy w jednym miejscu jako "Zestaw maturalny z matematyki w ramach akcji "Udana matura 2018" ".

W zestawie znajdziecie:

 • artykuły do pomocy z blogu e-korepetycje.net;

 • test z matematyki na stronie e-korepetycje;

 • link do strony Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, gdzie znajdziesz poprzednie arkusze maturalne i inne przydatne informacje.

 • niezbędnik na egzaminie z matematyki 2018;

 • filmiki do youtube na temat matematyki;

       1. Oto artykuły, które pomogą Ci przygotować się do egzaminu:

Powtórka do matury z matematyki

Korepetycje z matematyki online? To możliwe! 

Pokochać matematykę, czyli jak liczyć łatwo i przyjemnie

Wzory na maturę z matematyki 

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? 

Czy można się nauczyć przedmiotów ścisłych mając „humanistyczny” umysł? 

Matura 2016 z matematyki i fizyki, czyli jak optymalnie wybrać korepetycje 

Matematyka jest piękna

    2. Zapraszamy również na testy przygotowawcze z matematyki. Sprawdźcie swój poziom TUTAJ.

    3. Kolejnym elementem zestawu są materiały przydatne na egzaminie. Sprawdźcie próbny egzamin TUTAJ, natomiast przykładowe arkusze znajdziesz TUTAJ oraz zestaw materiałów dla nauczyciele i uczniów znajdziesz TUTAJ.

    4. A co można lub trzeba wziąć z sobą na sam egzamin z matematyki?

 • niezmazywalny długopis lub pióro z czarnym tuszem/atramentem;
 • linijkę, cyrkiel oraz kalkulator prosty;
 • "Wybrane wzory matematyczne";
 • małą butelkę z wodą. Najlepiej upewnić się wcześniej, czy szkoła zapewni wodę, czy uczeń może przynieść własną. Podczas egzaminu butelka musi stać na podłodze obok nogi stolika, aby uniknąć przypadkowego zalania płynem arkuszy egzaminacyjnych;
 • dokument tożsamości (legitymację szkolną lub dowód osobisty) potwierdzający tożsamość. W przypadku braku posiadania takiego dokumentu, tożsamość ucznia może zostać potwierdzona przez wychowawcę lub innego nauczyciela szkoły
 • Wszelkie rysunki należy wykonywać długopisem. Niedopuszczalne jest wykonywanie rysunków, zaznaczanie odpowiedzi, ołówkiem. 

Dodatkowo uczeń może posiadać:

 • inne dodatkowe pomoce oraz przybory, które dopuszczalne są jedynie w przypadku osób ze specjalnymi uprawnieniami, dla których przewidziano dostosowania w warunkach przeprowadzania egzaminu maturalnego;
 • niezbędne leki lub sprzęt medyczny, jeżeli zdający potrzebuje ich ze względu na chorobę lub czasową niepełnosprawność.

     5. Nada stresujesz się? Przejrzyj, jak wyglądały arkusze maturalne i jakie byli zasady oceniania w 2017 roku:

Na YouTube znajdziesz również sporo materiałów z matematyki, rozwiązań przykładowych arkuszy maturalnych, tłumaczenie teorii, które na pewno będą pomocne. Dlatego koniecznie subskrybujcie kanał e-korepetycje i oglądajcie zarówno filmiki z naszego kanału jak i zajrzycie na inne kanały, gdzie rozwiązują zadania z matematyki i tłumaczą jak wykonać te zadania. Polecamy:

 

 

O autorze

AN

Te artykuły też mogą Ci się spodobać

Jak zmotywować się do nauki?

Zwykle bywa tak, że przed klasówką czy sesją egzaminacyjną, brakuje nam chęci do nauki. Robimy wszystko, by tylko uniknąć siedzenia nad książkami.

Matura na świecie – co zdają uczniowie w innych krajach

Już od 4 maja maturzyści z całej Polski zaczną zmagać się z najpoważniejszym egzaminem w swoim dotychczasowym życiu. Podobny egzamin zdają młodzi ludzie na całym świecie. Sprawdźmy, czy mają lepiej czy gorzej od naszych maturzystów.

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - 50 przydatnych zwrotów

Zebraliśmy 50 zwrotów z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Baza testów
Pobierz darmowe ebooki
i zapisz się na newsletter.
e-book
Sytuacja w edukacji
w czasie pandemii.
e-raport

Dowiedz się więcej o tej publikacji