Jak napisać ogłoszenie, które zainteresuje Twojego ucznia?

Obecnie, w czasach kiedy panuje moda na korepetycje, coraz więcej osób decyduje się na oferowanie uczniom tego typu pomocy. W tej chwili zapisują się na nie nie tylko osoby z problemami w nauce, ale także ambitni uczniowie, którym nie wystarcza poziom nauczania w szkole publicznej.

Użytkownicy serwisu dodali już 180 726 ogłoszeń, gdzie na sam język angielski przypada ok. 1/5 z nich. Przy tak ogromnej ilości ogłoszeń nie można ograniczać się wyłącznie do rejestracji na stronie i dodania kilku słów na temat oferty. Uczniowie przeglądający serwis mogą zawęzić wyszukiwanie tylko do osób, które przygotują ich do matury z angielskiego, w określonym przedziale cenowym, ale nadal będą mieli do wyboru wiele tysięcy ogłoszeń.

Aby w pełni skorzystać z możliwości, jakie daje Ci serwis, powinieneś spełnić 3 poniższe punkty:

  1. Przygotuj ciekawą treść ogłoszenia
  2. Ustaw swoje ogłoszenie na wysokiej pozycji
  3. Zadbaj o jak najlepsze wrażenie ucznia z lekcji z Tobą

Nasz serwis w trakcie roku szkolnego notuje prawie 3,5 miliona odsłon miesięcznie, dlatego wykorzystaj jak najlepiej swoją obecność tutaj i zadbaj o to, aby nie stracić żadnego ucznia szukającego Twojej oferty.

1. Przygotuj ciekawą ofertę

Aby wyróżnić się wśród konkurencji i zainteresować jak najwięcej uczniów Twoją ofertą:

  1. Podaj swoje imię i nazwisko - zastanów się, czy sam skorzystałbyś z oferty anonimowej osoby, mając do wyboru setki lub tysiące innych osób podających swoje pełne dane. Uczniowie również chcą wiedzieć, z kim się kontaktują.
  2. Zamieść swoje zdjęcie - dobrze jest zobaczyć osobę, z którą będzie się współpracować, dlatego zamieszczenie zdjęcia w swoim profilu pozytywnie wpłynie na wiarygodność konta.
  3. Podaj pełne dane kontaktowe - nie wszystkie osoby biegle korzystają z komputera i sprawnie wysyłają maile. Osobom starszym łatwiej jest skontaktować się z korepetytorem telefonicznie, dlatego nie zapomnij umożliwić tej formy kontaktu. Ze skype będzie korzystało raczej to młodsze pokolenie.
  4. Przygotuj ciekawą ofertę - nie wystarczy napisać, że udzielasz korepetycji z angielskiego dla dzieci i dorosłych, czy przygotowujesz do certyfikatów językowych. Większość konkurencyjnych użytkowników umieści w swoich ogłoszeniach te same informacje. Rozwiń treść ogłoszenia i opisz je bardziej szczegółowo wspominając np. o dotychczasowych wynikach swoich uczniów, stosowanych metodach nauczania oraz o tym, co wchodzi w koszt lekcji (np. dodatkowe materiały i dojazd). Nie zapomnij pochwalić się swoim doświadczeniem w polu "doświadczenie" i zdobytymi certyfikatami w polu "certyfikaty".
  5. Zaprezentuj siebie lub swoje umiejętności na YouTube - do swojego profilu lub do każdego ogłoszenia z osobna, możesz dodać link do YouTube. Dzięki takiej formie prezentacji Twoje ogłoszenie stanie się ciekawsze, a Ty wyróżnisz się na tle konkurencji. To jest Twoje 5 minut, żeby pokazać uczniowi, dlaczego właśnie Ty będziesz dla niego najlepszym nauczycielem. Na filmiku możesz powiedzieć parę słów o sobie, zaprezentować próbkę z Twoich lekcji czy podzielić się wartościowymi wskazówkami odnośnie nauczania. 
  6. Poinformuj o promocjach - z konkurencji z pewnością wyróżnią Cię różnego rodzaju promocje. Napisz o tym, że przy większej ilości godzin oferujesz zniżki albo nie pobierasz opłat za pierwszą lekcję. W końcu zazwyczaj podczas pierwszego spotkania musisz zorientować się w poziomie ucznia rozmawiając z nim lub dając do rozwiązania test weryfikujący jego wiedzę, a nauczanie zaczyna się dopiero od kolejnych zajęć.
  7. Aktualizuj dane kontaktowe - nie zapomnij na bieżąco aktualizować swoich danych kontaktowych, aby nie doszło do sytuacji, w której uczeń pisze do Ciebie na nieaktualny adres mailowy. Jeśli chwilowo nie masz czasu na nowych uczniów, usuń ogłoszenie i dodaj je dopiero wtedy, jak będziesz mógł rozpoczynać współpracę z kolejnymi osobami. Nic tak nie irytuje jak kontaktowanie się z osobami, których ogłoszenie jest nieaktualne lub które nie odpisują na wiadomości, lub nie odbierają telefonów.

Jeśli powyższe informacje Cię nie przekonują, zastanów się nad tym, z których z poniższych korepetytorów skontaktowałbyś się w pierwszej kolejności.


(zobacz ogłoszenie)


(zobacz podgląd ogłoszenia)

2. Ustaw swoje ogłoszenie na wysokiej pozycji

Zdobycie zainteresowania uczniów Twoją ofertą to już połowa sukcesu. Pamiętaj jednak o tym, że uczniowie przejrzą najpierw ogłoszenia z pierwszej strony wyników i jeśli trafią tam na interesującego korepetytora, nie dotrą do Twojego ogłoszenia. Nawet jeśli Twój profil będzie w pełni kompletny, a ogłoszenie wyjątkowo interesujące, nici z sukcesu jeśli nikt go nie przeczyta.

Dlatego tuż po dodaniu ogłoszenia skorzystaj z opcji jego wyróżnienia i podbij swoją pozycję na liście, aby dotrzeć do jak największej ilości uczniów. W tej notce znajdziesz informację o tym, jak trafić na 1. pozycję. Pamiętaj tylko, że Twoje ogłoszenie nie musi wszędzie wyświetlać się na pierwszych pozycjach. Jeśli prowadzisz zajęcia np. we Wrocławiu to wystarczy, że zajmiesz wysokie pozycje na liście ogłoszeń z Wrocławia, a nie w całej Polsce. Zazwyczaj wystarcza do tego 3 lub 6-miesięczne wyróżnienie, za które opłata zwróci się już przy pierwszej lekcji.

Aby wyróżnić swoje ogłoszenie, zaloguj się na swoje konto, a już na stronie głównej swojego profilu zobaczysz listę ogłoszeń z linkami do ich wyróżnienia.

Jeśli jednak nie zdecydujesz się na wykupienie wyróżnienia, loguj się systematycznie na swoje konto. Dzięki temu wiemy, że dbasz o aktualizację treści ogłoszenia i danych kontaktowych, a to z kolei wpływa na pozycję Twojego ogłoszenia - pod ogłoszeniami wyróżnionymi wyświetlamy zwykłe ogłoszenia w kolejności od tego, które ostatnio zostało odświeżone dzięki zalogowaniu się na konto. Tym samym ogłoszenia osób, które dawno nie logowały się na swoje konta i które prawdopodobnie przestały już udzielać korepetycji, są spychane na sam koniec i trafiają na nie nieliczni uczniowie.

3. Zadbaj o jak najlepsze wrażenie ucznia z lekcji z Tobą

Kiedy już zdobędziesz pierwszych uczniów, zadbaj o jak najlepszy kontakt z nimi i skuteczność Twoich zajęć. W końcu to od tego zależy zarówno Twoja satysfakcja z tego typu pracy, jak i wysokość zarobków. Zadowolony uczeń, nawet jeśli początkowo zapisze się tylko na kilka lekcji, w przyszłości może do Ciebie wrócić po dalszą pomoc.

Zadowolony uczeń poleci Cię swoim znajomym i rodzinie, a jak wiadomo, nie ma skuteczniejszej metody polecenia niż poczta pantoflowa. Poproś ucznia również o wystawienie Ci opinii w serwisie, aby inne osoby przeglądające Twój profil nabrały do Ciebie większego zainteresowania.

Pozostaje nam życzyć Ci powodzenia w pracy. Mamy nadzieję, że nasz serwis pomoże Ci w dotarciu do sporej ilości uczniów i w nawiązaniu współpracy z nimi.

 

 

e-korepetycje.net

Te artykuły też mogą Ci się spodobać

Koncentracja na szóstkę

Fale mózgowe można kontrolować. Dzięki temu zwiększa się nasza koncentracja, łatwość z jaką zapamiętujemy nowe wiadomości.

Koronawirus w Polsce: sytuacja w edukacji

Koronawirus jest obecny na świecie i w Polsce. Wpływa też na sytuację w edukacji. Część placówek zdecydowała o odwołaniu zajęć, ograniczeniu wydarzeń. Podobne kroki podejmują polskie uczelnie. Na bieżąco monitorujemy sytuację w edukacji w Polsce.

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - przydatne zwroty

Zebraliśmy zwroty z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Baza testów
Marketing internetowy w edukacji
Pobierz darmowe ebooki
i zapisz się na newsletter.
e-book
Raport cen korepetycji 2023