Buenos días - zalety kursów online na przykładzie języka hiszpańskiego

[Artykuł sponsorowany]

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się różne formy edukacji online. Na pewno wpływ na większe zainteresowanie miało przejście na pracę i naukę zdalną, ale także rozwój technologii. Warto przyjrzeć się zaletom kursów online.

Popularność nauki online

Przejście na pracę i nauką zdalną miało znaczący wpływ na branżę edukacji pozasystemowej. Korepetytorzy zaczęli częściej oferować możliwości nauki online. Wzrosła też popularność szkoleń przez Internet czy webinarów. Jedną z ciekawszych form nauki w sieci stały się kursy online.

Przez wiele lat nauka języków obcych w Internecie opierała się najczęściej na korzystaniu ze specjalnych aplikacji czy oglądaniu filmów na YouTube. Problemem z tymi rozwiązaniami było to, że stanowiły pewien urywek nauki. Kursy online połączyły możliwości aplikacji i filmów edukacyjnych, ale też dodały coś bardzo istotnego - kontakt z twórcą. Oczywiście, oglądając materiały edukacyjne na YouTube mogliśmy skontaktować się z ich autorem. Często jednak te filmy tworzone były kilka lat temu i nierzadko taka osoba nie publikowała już filmów lub działała w innym zakresie.

Według badania przeprowadzonego przez Best Colleges większość uczniów (77% badanych) ocenia naukę online tak samo lub lepiej niż naukę stacjonarną. Dodatkowo według raportu z oferty kursów online skorzystać mogą osoby z różnych grup. No właśnie - oferta takiej nauki może być skierowana zarówno do licealistów, studentów czy osób dorosłych, które zarówno potrzebują rozwinąć swoje kompetencje zawodowe, ale także robią to, by zadbać o swoje pasje.

Ventajas de los cursos online, czyli zalety kursów online

Można wskazać cztery główne zalety takiej nauki.

Oszczędność pieniędzy i czasu

Wybór takiego kursu to oszczędność dla naszych portfeli. Twórca poświęca sporo czasu na jego przygotowanie, ale efektem jest jeden produkt. Może z niego skorzystać 10, 100, a nawet 1000 czy 10000 osób. Cena dla wszystkich pozostaje taka sama. Nie musimy martwić się o koszty i czas dojazdu, dopłaty za przedłużenie zajęć czy o odwołania. Cena pojedynczej lekcji, niezależnie od opcji, którą wybierasz, na pewno nie przekroczy 20 zł. 

Nauka na własnych zasadach

To jedna z największych korzyści edukacji online. Korzystając z oferty kursów online sami możemy zdecydować, kiedy i gdzie się uczymy. Dzięki temu nie mamy presji. Możemy wybrać odpowiednią porę dnia, dostosować naukę do naszych zajęć. Co istotne - jeśli wybieramy się na wyjazd rodzinny czy dłuższy urlop, to możemy lekcje wkomponować w nasze plany i nie robić przerw w nauce.

Wsparcie merytoryczne

Twórcy kursów online oferują nie tylko gotowe lekcje, ale wsparcie w trakcie trwania kursu. Najczęściej odbywa się to na specjalnych grupach wsparcia, gdzie można na bieżąco dopytywać i wyjaśniać wątpliwości. Co istotne - na takiej grupie mamy nie tylko kontakt z twórcą kursu, ale także z innymi kursantami, z którymi możemy dzielić się spostrzeżeniami. Ciekawą formą kontaktu są także spotkania na żywo. Agata Spendowska, autorka kursów z języka hiszpańskiego, organizuje co miesiąc spotkanie online na żywo, podczas którego można zadawać pytania dotyczące kursu, ale też samego języka. 

Interaktywność i nowoczesność

Chociaż kursy online nie oferują dostępu do papierowych materiałów edukacyjnych, nie oznacza to, że uczeń pozbawiony jest narzędzi do samodzielnego powtarzania materiału. Autorzy kursów online mogą wykorzystywać różne narzędzia i programy do przygotowania swoich kursów. Co istotne - są one przygotowane zarówno pod ćwiczenia pisowni czy gramatyki, ale też słuchania i rozumienia ze słuchu czy mówienia. Dzięki takiemu podejściu przyswajanie wiedzy będzie łatwiejsze dla każdego. Przykładowo w nauce języka hiszpańskiego możemy najpierw wysłuchać wykładu lektora, wykonać zadane ćwiczenia, ale potem także skorzystać z fiszek do powtarzania poznanych słów czy robić ćwiczenia w formie zabaw słownych.

“Hiszpański start” 

“Hiszpański start” to kurs hiszpańskiego online dla osób, które chcą samodzielnie nauczyć się tego języka zupełnie od zera lub solidnie powtórzyć sobie podstawy. Składa się z 3 części, które można kupować osobno lub w pakiecie. Cały pakiet kursu “Hiszpański start A1-A2” zawiera:

  • 84 lekcje wideo, na których można nauczyć się podstaw hiszpańskiej gramatyki oraz praktycznych zwrotów,

  • 15 zeszytów ćwiczeń w pdf, na które składa się w sumie ponad 600 zadań, 

  • ponad 300 minigier ułatwiających zapamiętywanie słownictwa i struktur gramatycznych,

  • prawie 5000 fiszek w aplikacji Quizlet

  • wiele innych narzędziach ułatwiających efektywną naukę hiszpańskiego 

O szczegółach można przeczytać na: www.agatauczy.pl/hiszpanskistart 

O autorze

avatar

Te artykuły też mogą Ci się spodobać

Lekcje grupowe – czy warto i jak je przeprowadzać?

Myślisz o podniesieniu stawek za lekcje, ale Twoi uczniowie nie reagują zbyt entuzjastycznie? A może chętnych na zajęcia z Tobą jest więcej niż doba ma godzin? To tylko kilka powodów, które mogą Cię skłonić do wprowadzenia lekcji grupowych. Kiedy i dlaczego takie rozwiązanie może się opłacać? Kogo łączyć w grupy i jak zorganizować zajęcia? Oto nasze podpowiedzi.

Jak prowadzić lekcje online. Przewodnik po narzędziach

Lekcje online szybko zyskują popularność. Nic dziwnego - pozwalają na łatwy kontakt i równie skuteczną naukę, co korepetycje stacjonarne. Online można uczyć każdego przedmiotu. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy przewodnik po narzędziach, które pomogą w organizacji i prowadzeniu lekcji online.

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - przydatne zwroty

Zebraliśmy zwroty z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Baza testów
Marketing internetowy w edukacji
Pobierz darmowe ebooki
i zapisz się na newsletter.
e-book
Raport cen korepetycji 2023