Nauka języków obcych za granicą

“Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego czego nie zrobiłeś, niż tego co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj. Śnij. Odkrywaj.” Mark Twain

Podróże są fascynującym doświadczeniem oraz wielką przygodą i najlepszą lekcją życia, jaką możemy dostać. Podróże zagraniczne są jednak czymś więcej- są dodatkowo ogromną szansą na spełnienie marzeń, rozwój osobisty, naukę języków obcych oraz poszerzenie horyzontów i nawiązanie niecodziennych znajomości. W dzisiejszych czasach okna na świat stoją przed nami otworem, a jedyne co nas ogranicza to budżet, wyobraźnia i odwaga (lub jej brak). Jednak poznawanie świata wcale nie musi być drogie- tanie linie lotnicze prześcigają się w promocjach, a zwykłe życie w wielu miejscach na świecie nie kosztuje więcej niż w Polsce. Jeśli do tego dodamy korzyści, jakie wynikają z takich wyjazdów, wniosek jest jeden- warto wyjechać na jakiś czas by poznać trochę świata.

Możliwości jest wiele, ale najlepiej jest zacząć od nauki języków obcych za granicą. Kursy językowe w Polsce to oczywiście idealne preludium, niemniej jednak nic tak nie weryfikuje umiejętności językowych jak pobyt w innym kraju- prawdziwe konteksty kulturowe, konieczność używania języka obcego na każdym kroku, na ulicy, w barze czy supermarkecie. Osłuchanie się z żywym językiem mówionym, odczytywanie niuansów, żartów i rozumienie różnych akcentów, to niewątpliwie zalety pobytu, których nie da się odtworzyć na miejscu. To nauka o każdej porze dnia i nocy, która jednak przychodzi naturalnie i bez wielkiego wysiłku, trzeba jedynie odważyć się i przełamać. Jeśli do tego mamy zajęcia z native speakerami, dużo łatwiej możemy zrozumieć otaczającą nas nową rzeczywistość oraz w bardzo szybkim tempie szlifować język.

costa-del-sol

Jakie są zalety nauki za granicą? Przede wszystkim są to wspaniali ludzie, których można spotkać na swojej drodze, przyjaciele z całego świata, którzy myślą podobnie i właśnie dlatego trafili w to samo miejsce. To również możliwość zwiedzania i poznawania od podszewki interesującej nas kultury i sztuki, ciekawych lokalnych historii i tradycji. Jest to też oderwanie się od codzienności, przejście w zupełnie inny stan umysłu, który staje się bardziej otwarty i chłonie nowe smaki, zapachy i słowa niczym gąbka, tworząc piękne wspomnienia, których nie zapomni się do końca życia.

Nauka języka za granicą to także najlepsza inwestycja w siebie, która pomoże w znalezieniu lepszej pracy i stworzy szereg możliwości biznesowych wszędzie tam, gdzie mówi się w danym języku. Oprócz angielskiego, warto zatem zainwestować swój czas w hiszpański, ponieważ jest on jednym z najbardziej rozpowszechnionych języków na świecie, oficjalnie używanym w 21 krajach, językiem ojczystym ponad 420 milionów ludzi. Do tego to ponoć najszczęśliwszy język świata :)

Wszystkie osoby, które chciałyby wyruszyć na przygodę z językiem hiszpańskim zapraszamy na kursy językowe na słonecznym Costa del Sol, w Szkole Językowej SOLINGUA, jedynie 100 metrów od plaży. Na zachętę proponujemy również zniżkę 10% na hasło “Hej przygodo!”.


Autor: Aleksandra Kosmowska - ze Szkoły Językowej Solingua. Szkoła oferuje kursy na różnym poziomie zaawansowania i dla różnych grup wiekowych. To intensywna nauka z native speakerami w połączeniu z hiszpańską kulturą i słońcem.

Link do ogłoszenia korepetytora na e-korepetycje.net>>

Te artykuły też mogą Ci się spodobać

Przygotowanie do matury czas zacząć

Do matury 2017 zostało nieco ponad 6 miesięcy. Część pisemna z języka polskiego rozpocznie się 4 maja o godz. 9:00. Czy to oznacza, że już trzeba zacząć się uczyć? A może jest już za późno?

Gry i zabawy do wykorzystania na lekcjach języka obcego

Przedstawiamy pierwszą część naszego cyklu, w którym przedstawimy Wam gry i zabawy językowe. Przedstawione formy nauki nie wymagają dużych nakładów finansowych (a czasem wcale), a sprawdzą się zarówno w nauczaniu dorosłych, jak i dzieci.

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - 50 przydatnych zwrotów

Zebraliśmy 50 zwrotów z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Baza testów
Pobierz darmowy e-book
i zapisz się na newsletter.
e-book
Pobierz darmowy e-book
i zapisz się na newsletter.
E-book Zawód: Korepetytor

Dowiedz się więcej o tej publikacji