Nasze publikacje. Czy znasz je wszystkie?

Możesz nie wiedzieć, ale co jakiś czas staramy się tworzyć materiały, które przydadzą się nie tylko nauczycielom, ale również uczniom i ich rodzicom. Nasze publikacje koncentrują się na edukacji, marketingu, a nawet zagadnieniach związanych z prowadzeniem własnej działalności. 
Do tej pory udało nam się napisać 5 e-booków, które wyszły spod szyldu e-korepetycje.net. Aby pomóc Ci się z nimi zapoznać, przygotowaliśmy zestawienie wszystkich naszych opublikowanych pozycji, zaczynając od najstarszej z nich. 

Zawód: Korepetytor

Zawód: Korepetytor to nasze pierwsze kompendium przeznaczone dla branży korepetytorskiej.
Premiera e-booka nastąpiła w 2017 roku. Znajdziesz w nim wiedzę, która jest niezbędna jeżeli chcesz osiągnąć wyższy poziom personalizacji swoich działań jako korepetytor. Ci z Was, którzy dopiero zaczynają pracę w tej branży docenią zamieszczone w niej wskazówki na tematy apektów prawnych, rozliczeń lekcji, komunikacji z rodzicami uczniów czy też podstawowych działań promocyjnych. Korepetytorzy, którzy posiadają już doświadczenie także znajdą w niej coś dla siebie. Publikacja odpowiada na pytania takie jak:

 • Od czego zacząć prowadzenie korepetycji? 
 • Jak ustalić odpowiednią cenę lekcji? 
 • Jak skutecznie reklamować swoje usługi? 
 • Z jakich narzędzi i technologii warto korzystać? 
  I wiele innych.

E-book jest całkowicie darmowy. Można go pobrać zapisując się do newslettera przez stronę:
https://www.e-korepetycje.net/ebook-zawod-korepetytor.

32 sposoby na udaną lekcję

Kolejna publikacja pt. 32 sposoby na udaną lekcję" to wydany w 2019 roku zbiór porad, które pomogą nauczycielowi zrealizować ciekawą i angażującą uczniów lekcję. To poradnik skierowany głównie do nauczycieli, ale skorzysta z niego każdy, kto zajmuje się prowadzeniem zajęć. Zgromadzone w nim propozycje na ciekawą lekcję można wykorzystać zawsze, kiedy zabraknie nam własnych koncepcji. Mamy nadzieję, że dzięki zebranym przez nas pomysłom wymyślanie nowych sposobów na prowadzenie zajęć nie będzie trudne, a odpowiedź na pytanie “Co to znaczy udana lekcja?” nie sprawi Wam już żadnych problemów. 
E-book jest darmowy i można go pobrać zapisując się do newslettera:
https://www.e-korepetycje.net/ebook-32-pomysly-na-udana-lekcje.

Jak napisać - mini poradnik

E-book Jak napisać" to darmowy mini poradnik wydany w 2022 roku, który został stworzony z myślą o uczniach. Dowiesz się z niego, jak poprawnie skonstruować wypowiedź pisemną w dowolnej formie: listu, opowiadania, wywiadu, reportażu, maila, ogłoszenia, eseju, rozprawki, interpretacji wiersza oraz charakterystyki postaci. To nie wszystko - nie zapomnieliśmy również o tym, aby zawrzeć w nim praktyczne wskazówki i podpowiedzi, które pomogą na egzaminach z języka polskiego. Ten e-book pozwola poznać odpowiedzi na kilka z najważniejszych pytań zadawanych w szkole:

 • Jaka powinna być kompozycja tekstu?
 • O czym trzeba pamiętać podczas pisania wypowiedzi pisemnej? 
 • Jak pisać zwięzłe i konkretne teksty? 

Poradnik otrzymasz bezpłatnie po zapisie do newslettera:
https://www.e-korepetycje.net/artykuly/ebook-jak-napisac.

Marketing internetowy w edukacji. Jak zarabiać więcej na korepetycjach

Marketing internetowy w edukacji. Jak zarabiać więcej na korepetycjach" to pierwsza, i jak na razie jedyna pozycja na rynku, która jest skierowana do osób z szeroko pojętej branży edukacyjnej i nie tylko. Każdy, kto w jakimś stopniu zainteresowany jest marketingiem sieciowym znajdzie tu wartościowe informacje. Jak dotąd jest to nasza najbardziej rozbudowana i merytorycznie obszerna publikacja. Premiera miała miejsce w 2022 roku, stąd zawarte w niej treści dotyczące promocji i marketingu są bardzo aktualne. To aż 230 stron szeroko pojętej wiedzy o sposobach reklamowania się w sieci. Znajdują się w niej praktyczne wskazówki zarówno dla początkujących, którzy dopiero zamierzają rozpocząć swoje działania marketingowe w świecie cyfrowym, jak i dla osób bardziej zaawansowanych chcących poszerzyć swoją wiedzę. Z publikacji dowiesz się, m.in:

 • Jak stworzyć i pozycjonować własną stronę www tak, aby była widoczna dla innych.
 • Jak przygotować i sprzedawać za pomocą treści.
 • Jak zbudować silny profil w mediach społecznościowych.
 • Jak zarządzać płatną reklamą Google Ads i Facebook Ads.
 • Jak tworzyć profesjonalne grafiki reklamowe. 

Krok po kroku pokazujemy, jasno i klarownie, jak skutecznie prowadzić działania promocyjne tak, aby dotrzeć do docelowych klientów. 
E-booka można zakupić w sklepie internetowym: 
https://www.marketing-w-edukacji.pl/produkt/e-book

Edukacja… okiem Belfra 

Na koniec zostawiliśmy naszą najnowszą publikację, którą postanowiliśmy stworzyć z okazji Dnia Edukacji Narodowej w 2022 roku. Mini e-book pt. Edukacja…okiem belfra" został wydany w formie wywiadów z inspirującymi nauczycielami. To mały e-book, o wielkich ludziach, którzy zgodzili się porozmawiać z nami o swojej pracy, podejściu do uczniów, rzeczach motywujących ich do działania. Wspólnie próbujemy również zastanowić się, w jakim kierunku zmierza polskie szkolnictwo i jakie zmiany czeka system edukacji. 

Czy zastanawiałeś się kiedyś, kim jest i czym zajmuje się Twój nauczyciel poza szkołą? Co kryje się za jego obliczem? Rzuć zatem okiem, a my uchylimy Ci rąbka tajemnicy. ;) Z naszych wywiadów dowiesz się:

 • Czy edukacja ma przyszłość?
 • Jaka jest rola współczesnego nauczyciela? 
 • W jaki sposób motywować uczniów? 
  oraz wiele więcej. 

Nasz poradnik jest dostępny za darmo po zapisie do newslettera: 
https://www.e-korepetycje.net/aktualnosci/edukacja-okiem-belfra-e-book-dzien-nauczyciela


Uff… to by było na tyle. Wiemy, że jest ich sporo, zwłaszcza, że w 2022 roku opublikowaliśmy aż 3 pozycje. 
Zachęcamy do zapoznania się ze wszystkimi. Wszelkie sugestie, opinie czy komentarze są zawsze mile widziane. ;) 
Przy okazji zachęcamy do śledzenia naszego profilu na Slide Share. Większość pozycji z listy jest tam dostępna. Planujemy dodawać tam jeszcze więcej materiałów.

O autorze

PM

Te artykuły też mogą Ci się spodobać

Jak prowadzić lekcje online. Przewodnik po narzędziach

Lekcje online szybko zyskują popularność. Nic dziwnego - pozwalają na łatwy kontakt i równie skuteczną naukę, co korepetycje stacjonarne. Online można uczyć każdego przedmiotu. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy przewodnik po narzędziach, które pomogą w organizacji i prowadzeniu lekcji online.

Jak się pisze: aha czy acha?

Niejednokrotnie zastanawiamy się, czy dany wyraz piszemy w określony sposób. Niektórym z nas spędza to sen z powiek. Nie inaczej jest i tym razem.

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - przydatne zwroty

Zebraliśmy zwroty z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Baza testów
e-korepetycje.net
Marketing internetowy w edukacji
Pobierz darmowe ebooki
i zapisz się na newsletter.
e-book
Raport cen korepetycji 2022