Dlaczego warto brać udział w korepetycjach online?

[Artykuł sponsorowany]

Korepetycje online w ostatnich latach bardzo zyskały na popularności. Niewątpliwie przyczyniła się do tego pandemia, ale – co ciekawe – jej ustanie nie przerwało nauki zdalnej. Okazało się bowiem, że taki rodzaj korepetycji ma bardzo wiele plusów.

Korepetycje online zajmują mniej czasu niż stacjonarne

I nie chodzi tu wcale o to, że lekcja trwa krócej, ale że nie trzeba na nią dojeżdżać, co też zabiera czas. Nauka w domu trwa godzinę, jeśli doliczymy do tego konieczność dojazdu, tych godzin zrobi się co najmniej dwie. Bardzo często to rodzice zmuszeni są wozić swoje pociechy (zwłaszcza uczniów szkół podstawowych) na korepetycje, co bywa logistycznie trudne do ogarnięcia. Nauka online eliminuje ten problem.

Można oczywiście umówić się z nauczycielem, że to on przyjedzie do ucznia, ale pojawia się inna kwestia – dojeżdżający nauczyciel przeprowadzi w ciągu dnia mniej lekcji, więc żeby zarobić tyle, ile zarobi, ucząc online, musi podnieść stawkę. Zdecydowanie zarówno z ekonomicznego, jak i logistycznego punktu widzenia lepiej jest, gdy korepetycje odbywają się online.

Łatwiej dopasować termin korepetycji online

Ponieważ korepetycje online nie wymagają przemieszczania się, zdecydowanie łatwiej jest znaleźć dogodny dla obu stron termin. Trudno oczekiwać, że ósmoklasista będzie wychodził z domu w okolicach godziny dziewiętnastej, by udać się na korepetycje i wracał po dwudziestej, szczególnie jeśli mieszka gdzieś na uboczu i takie spacery mogłyby zagrażać jego bezpieczeństwu.

Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, by zaplanować naukę online na godzinę 19.30. Czasy, gdy w wielu domach obowiązywał schemat: „Dobranocka, kolacja i spać” dawno za nami, dziś młodzi ludzie funkcjonują o wiele dłużej i nawet o takiej porze są w stanie się skupić i uczyć naprawdę efektywnie.

Korepetycje online są tańsze od stacjonarnych

Ta kwestia została częściowo poruszona w pierwszym akapicie, ale warto ją nieco rozbudować.

Na cenę korepetycji stacjonarnych mają wpływ:

  • cena samej lekcji,
  • koszt dojazdu ucznia na korepetycje – nie powinno się go pomijać, bo to też są koszty, chociaż ukryte: bilety komunikacji miejskiej, benzyna do auta rodzica, koszt taksówki itp.,
  • koszty utrzymania prywatnej szkoły stacjonarnej, jeśli do takowej uczęszcza dziecko na korepetycje, też znajdą odbicie w ostatecznej cenie lekcji.

W przypadku lekcji online w grę wchodzi jedynie koszt samej lekcji. Można wspomnieć o cenie prądu, internetu i komputera, który trzeba posiadać, ale nie oszukujmy się: za internet płaci się określoną kwotę co miesiąc i fakt nauki online nie ma na to wpływu, a komputer służy nie tylko do nauki. Cena prądu zużytego w trakcie lekcji będzie tak nieduża, że praktycznie można ją pominąć. W skali miesiąca nie uzbiera się więcej niż 10 zł.

Korepetycje online to większa mobilność

Nauka online nie jest przypisana do stałego miejsca, ani nawet do jednego komputera. W razie potrzeby uczeń może odbyć lekcje z dala od domu. Warunkiem jest dostęp do komputera, tableta lub smartfona z internetem.

Co prawda trudno zaliczyć uczniów szkół podstawowych i średnich do cyfrowych nomadów, jednak warto pamiętać, że w razie potrzeby i taka możliwość istnieje. Jeśli w perspektywie są jakiekolwiek plany wyjazdowe, nie trzeba z nich rezygnować tylko z powodu korepetycji.

Korepetycje online pozwalają na wybranie najlepszego nauczyciela

Internet nie zna pojęcia odległości. Jedyne, co się liczy, to prędkość przesyłu danych. Dlatego przy korepetycjach online nie trzeba się ograniczać w wyborze nauczyciela. Nie musi on mieszkać w tym samym, ani nawet sąsiednim mieście. Równie dobrze może przebywać kilkaset kilometrów dalej. To zaleta korepetycji online, o której rzadko się wspomina, a którą na pewno warto wziąć pod uwagę. Uczeń może mieszkać w Szczecinie, nauczyciel w Rzeszowie – w żaden sposób nie wpłynie to na jakość nauczania.

Mniej stresu w czasie korepetycji zdalnych

Czy nauka może być stresująca? Każdy uczeń chodzący do szkoły odpowie twierdząco na to pytanie. Wielu uczniów najchętniej uczyłoby się w domu, w znajomym otoczeniu, w przyjaznej atmosferze i – co najważniejsze – bez stale nadzorującego każdy ich ruch nauczyciela. Taki właśnie komfort dają korepetycje online. Uczeń przebywa w domu, czuje się bezpiecznie, łatwiej mu zredukować stres i skupić się na tym, co naprawdę ważne. Nauka przez komputer znacznie różni się od tej szkolnej, kojarzy się z czymś przyjemnym i to też ma znaczenie. Mniej zestresowany uczeń łatwiej przyswaja wiedzę, więc korepetycje online są bardziej efektywne.

Korepetycje online to dostęp do nowoczesnych narzędzi edukacyjnych

Internet to kopalnia wiedzy i… materiałów naukowych. Przechowywanie ich w chmurze zapewnia swobodny dostęp w każdej chwili. Nie zdarzają się sytuacje znane z lekcji stacjonarnych – uczeń zapomniał zeszytu z pracą domową, nauczyciel przygotowanych skryptów. Nauka ma prawo być bardziej spontaniczna, co też wpływa na jej atrakcyjność. Jeśli będą potrzebne dodatkowe materiały obejmujące zagadnienia wykraczające poza plan lekcji, nie ma z tym żadnego problemu.

Nowoczesna nauka ma prawo nosić miano kreatywnej, bo też i zadania, testy, prezentacje itp. dostępne w internecie bardzo mocno odbiegają od tradycyjnego stania przy tablicy. Dostęp do tak wielu metod nauczania jest gwarancją, że uda się dotrzeć nawet do tych uczniów, którzy mają największe problemy z nauką.

Czy dziecko będzie uczyć się efektywne online? Pora rozwiać obawy rodziców

Wielu rodziców zastanawia się, czy nauka online faktycznie przyniesie korzyści. Trzeba jednak pamiętać, że rewolucja elektroniczna i technologiczna, która odbywa się na naszych oczach, dla dzieci jest standardem. Młode pokolenie nie pamięta czasów, kiedy w domach nie było komputerów i internetu, a o telefonie stacjonarnym też wielu mogło tylko pomarzyć.

To, czego dorośli muszą się nauczyć, dla dzieci – nawet bardzo małych – jest oczywistością. Żartobliwie można powiedzieć, że nowe pokolenie rodzi się ze smartfonem w dłoni. Paradoksalnie czasem łatwiej jest im skupić się na nauce zdalnej niż stacjonarnej. Młody człowiek wie, że musi patrzeć w komputer i robi to całkiem naturalnie. Nauka stacjonarna nie określa jednoznacznie kierunku patrzenia, łatwiej się rozproszyć, pozwolić odpłynąć myślom.

Z wyżej wymienionych powodów korepetycje online są dobrym rozwiązaniem w przypadku dzieci wymagających wsparcia w nauce. Komputer kojarzy się z czymś atrakcyjnym, raczej przyjemnością niż obowiązkiem. Jest większa szansa, że taka nauka będzie odbierana pozytywnie, a to już połowa sukcesu.

Zapraszamy do https://centrumkorepetycji.pl zarówno na zajęcia online, jak i stacjonarne. 

O autorze

C
e-korepetycje.net

Te artykuły też mogą Ci się spodobać

Ciekawe miejsca do podróżowania - najlepsze kierunki pod względem obcowania z kulturą i językiem cz.1

Najczęściej urlop kojarzy nam się z latem, wakacjami i ciepłymi krajami. Większość osób decyduje się na podróżowanie wraz z biurem podróży, gdzie wszystko jest zaplanowane od A do Z. Wśród dostępnych ofert turystycznych niezmiennie królują znane kurorty, w których już mało pozostało z kultury danego kraju, a większość nastawiona jest na turystę i komercję. Takie sposób podróżowania jest wygodny, ale nie zawsze satysfakcjonujący.

Rok szkolny 2020/2021. Jak będzie wyglądać?

Minister edukacji Dariusz Piontkowski podczas konferencji prasowej zapowiedział, że od 1 września uczniowie wrócą do szkół. Rok szkolny ma zacząć się w tradycyjnej, stacjonarnej formie. Aby zajęcia były możliwe, Ministerstwo Edukacji Narodowej opracowało z głównym Inspektorem Sanitarnym i Ministerstwem Zdrowia wytyczne, które mówią o tym, w jaki sposób organizować pracę, aby każdy czuł się bezpiecznie.

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - przydatne zwroty

Zebraliśmy zwroty z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Baza testów
Marketing internetowy w edukacji
Pobierz darmowe ebooki
i zapisz się na newsletter.
e-book
Raport cen korepetycji 2023