Pytamy eksperta - zadaj pytanie o podatki i rozliczenia

Rozumiemy, że masz wiele pytań dotyczących prowadzenia działalności związaną z korepetycjami. Polskie przepisy podatkowe mogą być skomplikowane, łatwo w nich się zagubić. Czy korepetytorzy są zwolnieni z VAT? Kiedy należy opłacać składki ZUS, a kiedy nie? Jak rozliczać się w przypadku działalności nierejestrowanej?

Prowadzenie własnego biznesu to wielkie wyzwanie, które wymaga nie tylko pomysłu i determinacji, ale także umiejętności skutecznego zarządzania finansami. Jedną z kluczowych kwestii, z którymi muszą się zmierzyć przedsiębiorcy, są rozliczenia kosztów, podatków oraz składek.

Jesteśmy tu, aby Ci pomóc! Zapraszamy do zapoznania się z artykułami opublikowanymi na naszym blogu, które poruszają kwestie rozliczeń podatkowych oraz zasady prowadzenia różnego rodzaju działalności gospodarczych. Znajdziesz je na stronie: https://www.e-korepetycje.net/artykuly,porady-prawnika. Czy to rozwiązało Twoje wątpliwości?

Jeśli nie, prześlij nam swoje pytanie dotyczące rozliczeń, podatków lub składek za pomocą poniższego formularza.

Na Wasze pytania czekamy do 24 września 2023 roku.

Odpowiemy na najczęściej pojawiające się pytania na naszym blogu już w pierwszej połowie października 2023 roku.

Odpowiedzi będzie udzielał Marcin Sądej — były pracownik organów administracji podatkowej, współpracujący z kancelariami doradców podatkowych oraz biurami rachunkowymi. Na co dzień zajmuje się obsługą prawną spółek handlowych, publikuje artykuły o tematyce podatkowej oraz przygotowuje szkolenia z zakresu podatków.

Precyzyjne rozliczanie kosztów, podatków oraz składek jest kluczowe dla utrzymania stabilności i sukcesu biznesu. Warto inwestować czas i środki w zdobycie wiedzy lub skorzystać z pomocy ekspertów, aby uniknąć potencjalnych trudności i osiągnąć długotrwały rozwój firmy.

O autorze

avatar

Te artykuły też mogą Ci się spodobać

Rynek korepetycji – rosnący potencjał

Potwierdzają się prognozy z zeszłego roku mówiące o tym, że rynek korepetycji wciąż nabiera na sile. Świadczą o tym badania przeprowadzone przez największy w Polsce serwis ogłoszeń korepetycji e-korepetycje.net, podczas którego przeanalizowano ponad 120 tysięcy ogłoszeń.

Płatna reklama korepetytora - koszt czy inwestycja?

Rozpoczynając lub już prowadząc korepetycje, musisz zadbać o pozyskiwanie nowych klientów. Dobry produkt, w tym przypadku dobrej jakości korepetycje, będą na rynku broniły się same. Ale w pierwszej kolejności zainteresowani muszą się dowiedzieć, że je prowadzisz.

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - przydatne zwroty

Zebraliśmy zwroty z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Baza testów
Marketing internetowy w edukacji
Raport cen korepetycji 2023