Podsumowanie akcji

Piętnaście pytań, w sumie kilkaset odpowiedzi i konkurs. Zakończyliśmy naszą akcję „Pytamy Was i nagradzamy”.

Nowy Rok to postanowienia, cele, plany. My także postawiliśmy przed sobą pewne zadania. Postanowiliśmy jednak zapytać Was o zdanie.

Przede wszystkim, mogliśmy dowiedzieć się więcej o Was – jak długo udzielacie korepetycji czy jak to się stało, że zajmujecie się właśnie tym. Bardzo krytycznie „doradzaliście” też sobie z początku kariery i szczerze pisaliście nam o problemach w pracy. Nie zabrakło też pytań o Wasze potrzeby – czego chcielibyście się dowiedzieć, jakiej wiedzy Wam brakuje czy o to jakie rozmowy byłyby dla Was interesujące.

Zapytaliśmy też o Waszą ocenę naszego serwisu, ale także o to, co waszym zdaniem moglibyśmy jeszcze zrobić. Daliście nam sporo materiału do analizy. Z odpowiedzi na pewno wyciągniemy wnioski.

W pytaniu konkursowym zapytaliśmy o to... dlaczego lubicie udzielać korepetycji? Wasze odpowiedzi były ciekawe i mieliśmy problem z wyborem wygranej trójki. Ostatecznie nagrodziliśmy następujące odpowiedzi:

1 miejsce:

W moim wypadku pod terminem "udzielanie korepetycji" kryje się uczenie ambitnych i zmotywowanych ludzi. Najczęściej pracujących, którzy chcą poznać język angielski dla polepszenia swoich perspektyw zawodowych i ogólnie życia albo język hiszpański dla czystej przyjemności i okazjonalnych podróży. Zawsze uczę w trybie 1 na 1, głównie w formie zajęć konwersacyjnych przy j. angielskim i zajęć bardziej tradycyjnych przy j. hiszpańskim. Bardzo sobie cenię systematyczność i motywację jaką wykazują się moi uczniowie i zachwyca mnie, że po (nad)godzinach pracy inwestują swój czas, pieniądze i wysiłek w samorozwój. Bardzo łatwo jest zbudować na tym kapitale entuzjastyczne i bardzo przyjemne spotkanie 1 na 1, z którego obydwie strony wynoszą uśmiech na twarzy i satysfakcję. Samorozwój jest dla mnie bardzo ważną wartością, więc ogromnie cieszy mnie współpraca i pomaganie w osiąganiu celu osobom, które podzielają tę wartość. A co najlepsze, uczenie innych daje mi świetną okazję do własnego rozwoju i poznawania nowych rzeczy! Uczniowie mogą zamawiać tematy, na których mamy pracować i czasem są to rzeczy, które muszę najpierw sam gruntownie przestudiować - np. język specjalistyczny z branży IT i HR albo hiszpański język prawniczy. Czasami też dowiaduję się naprawdę interesujących rzeczy o branżach, w których pracują moi klienci albo znajduję z nimi wspólny temat dotyczący remontów czy podróży. Dodatkową wartością dodaną jest wolność, jaką daje mi ten sposób pracy. Jako że uczę online, mogę mieszkać gdzie chcę. Korzystam z tego i podróżuję po świecie, mieszkając w różnych krajach, zachwycając się ich kuchnią, zabytkami, ludźmi i przyrodą...a przy tym zawsze mam “w komputerze” moją pracę i bardzo miłe spotkania-lekcje, które na to wszystko pozwalają.

2 miejsce:

Od zawsze chciałam być nauczycielką, począwszy od nauczania wszystkich pluszaków w domu, młodszego rodzeństwa po prowadzenie zajęć dla dzieci i korepetycji w ramach wolontariatu. Wybierając się na studia myślałam, że będę pracować w szkole. Podczas studiów udzielałam korepetycji i jednocześnie robiłam wszystkie wymagane i niewymagane praktyki w szkole. Po studiach zaczęłam pracę jako nauczyciel klas 4-8 jednak rzeczywistość szkolna nie była zbyt kolorowa ;-) Bardzo brakowało mi czasu na indywidualizację pracy z uczniem, w tak dużych grupach nie jest to możliwe. W szkole brakowało również potrzebnych pomocy dydaktycznych. Miałam wrażenie, że pracuję w małej fabryce, gdzie uczniowie, nauczyciele i sam "proces kształcenia" były tylko dodatkiem do sterty dokumentów i nikomu niepotrzebnych rzeczy. I to zdecydowanie nie było to, co chciałam robić. Postawiłam wszystko na jedną kartę, zostawiłam pracę w szkole i zajęłam się wyłącznie udzielaniem korepetycji. I to było właśnie TO! Każdemu uczniowi mogę poświęcić dokładnie tyle czasu ile potrzebują, indywidualnie dobierać metody nauki i pomoce dydaktyczne, jestem doceniana przez uczniów i rodziców, mam więcej czasu na rozwój (jeżdżę na szkolenia i konferencję średnio raz w miesiącu, co w rzeczywistości szkolnej było nierealne). Podczas korepetycji mogę realizować najbardziej szalone pomysły! :) Najważniejsze dla mnie jest to, że każdy uczeń jest wtedy potraktowany indywidualnie. :-)

3 miejsce:

Udzielanie korepetycji w połączeniu z prowadzeniem ich online umożliwiło mi życie, o jakim zawsze marzyłam: życie nomada. W każdym momencie mogę spakować walizkę i udać się w jakiekolwiek miejsce na świecie. Jedynymi rzeczami, o jakie muszę się martwić, jest dość stabilne łącze i różne strefy czasowe. Mogę prowadzić konwersacje w letniej sukience, patrząc przez okno na buddyjskie świątynie i popijając schłodzoną wodę z kokosa, podczas gdy mój klient siedzi zagrzebany w łóżku pod stosem koców i z parującym kubkiem herbaty. Oprócz wolności przemieszczana się, korepetycje dały mi też wolność innych wyborów: mogę wybierać, z kim chcę współpracować, kiedy chcę pracować, sama ustalać stawki i zasady. Mogę budzić się rano z uśmiechem na twarzy, będąc świadoma, że naprawdę uwielbiam swoją pracę :)

Dziękujemy wszystkim udział w naszej akcji. Teraz zabieramy się za analizę Waszych odpowiedzi i rozwój serwisu!

Te artykuły też mogą Ci się spodobać

Niecały miesiąc do matury poprawkowej

Niezdana matura to nie wyrok! Jeżeli nie powiodło Ci się podczas majowych egzaminów, został Ci jeszcze niecały miesiąc, aby przygotować się do matury poprawkowej. Pierwsze egzaminy ruszają już 25 sierpnia. Wykorzystaj ten czas efektywnie!

Masz pasję? Przekuj ją w sposób na zarabianie

Zacznij się dzielić swoim hobby z innymi. Udzielając korepetycji, upieczesz dwie pieczenie na jednym ogniu – pogłębisz swoje zainteresowania i zyskasz dodatkowy, a może nawet główny, dochód.

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - 50 przydatnych zwrotów

Zebraliśmy 50 zwrotów z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Baza testów
Pobierz darmowy e-book
i zapisz się na newsletter.
e-book
Pobierz darmowy e-book
i zapisz się na newsletter.
E-book Zawód: Korepetytor

Dowiedz się więcej o tej publikacji